Kredi FinTech’i Upgrade, C Serisi fonlama oturumunu CreditEase FinTech Yatırım Fonu önderliğinde sağlanan 62 milyon dolarlık yatırımla tamamladı.

ABD merkezli FinTech girişimi Upgrade tarafından yapılan açıklamaya göre, alınan yeni sermaye ile birlikte ürün inovasyonu hızlandırılarak bireysel kredi ürün ailesinin çıkışı sağlanacak. Upgrade’in kredi görüntüleme ve eğitim çözümü Credit Health için de çeşitli geliştirmeler ve genişletmeler yapılacak.

Banking Tech tarafından paylaşılan habere göre, C Serisi yatırım oturumuna Apoletto, FirstMark Capital, NOAH, Ribbit, Sands Capital Ventures, Silicon Valley Bank, Union Square Ventures ve Vy Capital gibi mevcut yatırımcılar da katılım gösterdi. Aldıkları sermaye desteği ile ürün, kredi analitikleri, yasal uyumluluk ve risk yönetimine yatırımı sürdüreceklerini ifade eden Upgrade Kurucu Ortağı ve CEO’su Renaud Laplanche, “Ayrıca San Francisco, Phoenix, Montreal ve Chicago ofislerimizi genişleteceğiz.” açıklamasında bulundu.

Upgrade’in bireysel kredi ürün ailesi, bireysel kredileri hem sabit oranlı hem aylık amortismanlı kullanacak şekilde tasarlanmış bulunuyor. Bu tür krediler genelde kredi kartları üzerinden sağlanıyor. Upgrade platformu kuruluşundan bugüne kadar bir milyar doların üzerinde tüketici kredisi sağladı.

C Serisi fonlama sonrasında Upgrade’in yönetim kuruluna katılacağı açıklanan ana yatırımcı CreditEase’in yönetici direktörü Anju Patwardhan, FinTech girişiminin kredi alımında daha sorumlu davranmayı teşvik eden yapısının korunacağını ifade etti.

2016 yılında kurulan Upgrade, şimdiye kadar hisse karşılığında 142 milyon dolar sermaye artırdı. Şirketin CEO’su Renaud Laplanche, ayrıca Lending Club’ın kurucu ortağı olarak biliniyor.