Mobil banka olarak hizmet veren Starling Bank, 16 ve 17 yaşındaki bireylerin mevduat hesabı açmasına imkan sağlayan hizmetini piyasaya sürdü.

Gençlerin paralarını etkili bir şekilde yönetmelerine olanak verecek yeni hesap hizmeti, tam bir mevduat hesabı özelliklerine sahip olmasının yanı sıra, Apple Pay, Samsung Pay, Google Pay, Fitbit Pay ve Garmin Pay gibi ödeme seçeneklerini de beraberinde getiriyor.

Starling yeni müşterilerine cari hesap özellikli bir hizmet sunmuş olsa da, bu hesaplarla kredi çekmek ve hesap limitinin üzerinde işlem yapmak mümkün olmayacak.

Starling Bank’ın yeni hizmeti üzerinden gençler tasarruflarını yönetebilecekler

Kendilerine cari hesap oluşturmak isteyen gençler, doğrudan akıllı telefonları üzerinden beş dakikadan kısa bir süre içinde hesaplarını açabilecek ve hemen dijital banka kartlarıyla harcama yapabilecekler. Ayrıca yine uygulama üzerinden hesaplarındaki bakiye durumlarını izleyebilecek ve tasarruflarını yönetebilecekler.

Gençlerin ATM limiti olmayan bir banka hesabı için artan taleplerini karşılamak üzere oluşturulan bu hizmete başvurmak için, veli izni veya kimlik belgeleri istenmiyor. Gençler şubeye gitmeden bağımsız bir şekilde yeni cari hesapları için başvuruda bulunabiliyorlar.

Bir banka hesabının aynı zamanda bağımsızlığın göstergesi olduğunu söyleyen Starling Bank CEO’su Anne Boden, “16 ve 17 yaşındakilerin, ne harcadıklarını anlamalarını sağlayan bir ürünle bankacılık dünyasına girmesini istedik. Bu hizmetimiz sayesinde gençler bir sonraki satın alımları için kolayca para biriktirebilecek ve istedikleri zaman arkadaşlarına para yollayabilecekler.” dedi.