IdentityMind Global tarafından hayata geçirilen yeni online RegTech mağazası, şirketlerin yasal uyumluluk ve regülasyon teknolojilerini kendi çözümlerine kolaylıkla entegre etmelerini sağlıyor.

IdentityMind Global Ürün ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Jose Caldera, “IdentityMind Webstore, küçük ve orta ölçekli FinTech’ler, pazar yerleri, sanal para birimi borsaları, küçük ölçekli kredi sağlayıcılar ve kişiden kişiye ödeme (P2P) şirketleri için kendi platformlarını geliştirmek ve yasal uyumluluğu sağlamak için bir kanal oluşturuyor.” diye konuştu.

Web mağazası, müşterilerin seçtiği ürünleri ücretsiz olarak demo sürümü test edebileceği ve IdentityMind’in Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) tabanlı güvenilen dijital kimlik platformuna ön uç görevi yapan regtech eklentilerini satın alabileceği self servis bir pazar yeri olarak işlev görür.

Kara para aklamayla mücadelenin (AML) sağlanması, müşterini tanı (KYC) uygulamaları, yaptırımların taranması ve işlem izleme işlemleri için özelleştirilmiş eklentiler, web uygulamalarına dahil edilebiliyor.

Banking Tech haberine göre mağazada ilk etapta kullanıma açılan iki uygulama; IdentityMind’in platformu ile önceden entegre edilmiş, özelleştirilebilir bir yerleşik form içeren KYC eklentisi ve şirketlerin ICO ve STO’lar ile uyumlu bir şekilde çalışmaya başlamasına yardımcı olan bir ICO eklentisi olarak sıralanıyor.

IdentityMind, dünyanın dört bir yanındaki 25’ten fazla sanal para birimi borsasıyla çalışıyor. 165’ten fazla şirketin yasal düzenlemelere uyumlu ICO’lar ve STO’lar gerçekleştirmesine yardımcı olan güvenilir dijital kimlikler sunuyor. Bu yıl sonuna kadar ve 2019 içinde yeni eklentilerin mağazaya dahil edilmesi bekleniyor.

2009 yılında kurulan Kaliforniya merkezli IdentityMind, geçtiğimiz ay para transfer operatörlerinin (MTO’lar) KYC ve AML yönetmeliklerini karşılamasına yardımcı olmak için ZED Network ile ortaklık kurdu.