New York merkezli kurumsal bankacılık hizmetleri sağlayıcısı Novo, yapay zeka teknolojilerinden faydalanan mevduat hesabı ve banka kartı çözümlerini duyurdu.

Novo’nun bir bankacılık lisansı bulunmuyor. Buna karşın servislerini “white label” olarak bilinen yöntemle başka finans kuruluşlarının hizmetine sunuyor. Novo’nun geliştirdiği yapay zeka destekli ürünler, diğer finansal hesaplarla bağlanabiliyor ve ardından FinTech servisi, her bir kullanıcının mali tablosunu baz alarak tavsiyelerde bulunabiliyor.

Novo tarafından sağlanan mevduat hesabı servisleri Middlesex Federal Savings tarafından sağlanıyor ve ilgili kartlar Mastercard lisansıyla sunuluyor. Küçük ölçekli işletmeler için ücretsiz olarak hizmet veren Novo, bankacılık araçlarını bir mobil uygulama üzerinden sunuyor. Kullanıcılar kendi hesaplarını birbirine bağlayarak, hesaplar arası para transferi yapıp, fatura ödemelerini gerçekleştirebiliyor. Para transferi yapabiliyor ve aylık abonelikleri iptal edebiliyorlar. Novo ayrıca önümüzdeki aylarda bu hizmetleri bir web platformu üzerinden sunmayı planlıyor.

Vadeli mevduat hesabı ya da kredi servisi gibi alanlara henüz giriş yapmayan FinTech girişimi, Michael Rangel tarafından kuruldu. Rangel aynı zamanda CEO olarak görev yapıyor.