Kredi FinTech’i Kissht 30 milyon dolar yatırım aldı

13 Eylül 2018
303 Görüntüleme

OnEMI Technology Solutions girişimlerinden dijital kredi sağlayıcı Kissht, C Serisi fonlama oturumunda Vertex Ventures ve Sistema Asia Fund öncülüğünde 30 milyon dolar yatırım aldı.

Hindistan merkezli dijital kredi FinTech’i Kissht’in 30 milyon dolarlık C Serisi fonlama oturumuna ayrıca mevcut yatırımcılardan Fosun RZ Capital, Ventureast ve Endiya Partners da katıldı. Bu fonlamanın amacı, çevrimdışı ve çevrimiçi satıcı ağını genişletmek, kategorilerdeki varlıkları derinleştirmek, veri ve analiz yeteneklerini geliştirmek olarak açıklandı. Şirket ayrıca kendi kredi kartını da piyasaya sürmeyi planlıyor.

2015 yılında Kissht’i kuran Krishnan Vishwanathan, Şubat ayında 25-30 milyon dolar arasında sermaye artırmayı hedeflediklerini açıklamıştı. Kissht, cep telefonları, dizüstü bilgisayarlar, mücevherler, mobilya ve elektronik cihazlar gibi ürünler için teminatsız krediler sunuyor. Tüketiciler, Kissht EMI kartı ile eşitlenmiş aylık taksitlerle (EMI) ödeme yapabiliyor.

Banking Tech haberine göre Kissht, ilk defa kredi alacak olanlar ve kredi hizmeti alamayan tüketici kitlesine borç sağlarken, riski en aza indirmek amacıyla veri merkezli algoritmalar kullanıyor. FinTech girişimi, her ay 8 milyon dolarlık kredi geri ödemesi topluyor.

Yatırım bankacılığı şirketi Investec India, Kissht’e işlem konusunda tavsiyede bulunuyor. Kissht Mumbai merkezli olup 160 kişilik bir ekiple faaliyetlerini sürdürüyor. Müşterilere yaklaşık 50 portal ve 3.500 çevrimdışı satış noktası ile ulaşıyor ve dayanıklı tüketim malları, elektronik, sağlık, alternatif enerji ve eğitim gibi kategorilerde kredi sunuyor.

Geçtiğimiz yılın Haziran ayında Endiya ve Ventureast’ten 2 milyon dolar toplayan Kissht, ayrıca Kasım ayında da Çinli Fosun International liderliğindeki yatırımcılardan 10 milyon dolar yatırım almıştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Inclusive FinTech 50 yarışması için başvurular açıldı
FinTech
5 görüntüleme
FinTech
5 görüntüleme

Inclusive FinTech 50 yarışması için başvurular açıldı

yazar05 - 21 Şubat 2019

MetLife Foundation ve Visa'nın desteği ile gerçekleştirilen Inclusive FinTech 50 yarışması için başvurular açıldı. Erken aşama FinTech'lerin başvurularını bekleyen yarışmanın…

2018 yılındaki en aktif FinTech yatırımcıları
FinTech
13 görüntüleme
FinTech
13 görüntüleme

2018 yılındaki en aktif FinTech yatırımcıları

yazar05 - 21 Şubat 2019

2018’de FinTech sektöründe yapılan yatırım anlaşmaları bir önceki yıla kıyasla %15 oranında arttı. Miktarlar %120 oranında artarken 100 milyon doların…

Röportaj: Engin Çağlar, Dünya İnovasyon Forumu Elçisi
Blockchain
14 görüntüleme
Blockchain
14 görüntüleme

Röportaj: Engin Çağlar, Dünya İnovasyon Forumu Elçisi

Ahmet Usta - 21 Şubat 2019

Dünya İnovasyon Forumu Elçisi ve Crypto Valley Association Üyesi Engin Çağlar, Bankalararası Kart Merkezi ve FinTech İstanbul tarafından ortaklaşa düzenlenen…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.