Kredi FinTech’i Kissht 30 milyon dolar yatırım aldı

13 Eylül 2018
218 Görüntüleme

OnEMI Technology Solutions girişimlerinden dijital kredi sağlayıcı Kissht, C Serisi fonlama oturumunda Vertex Ventures ve Sistema Asia Fund öncülüğünde 30 milyon dolar yatırım aldı.

Hindistan merkezli dijital kredi FinTech’i Kissht’in 30 milyon dolarlık C Serisi fonlama oturumuna ayrıca mevcut yatırımcılardan Fosun RZ Capital, Ventureast ve Endiya Partners da katıldı. Bu fonlamanın amacı, çevrimdışı ve çevrimiçi satıcı ağını genişletmek, kategorilerdeki varlıkları derinleştirmek, veri ve analiz yeteneklerini geliştirmek olarak açıklandı. Şirket ayrıca kendi kredi kartını da piyasaya sürmeyi planlıyor.

2015 yılında Kissht’i kuran Krishnan Vishwanathan, Şubat ayında 25-30 milyon dolar arasında sermaye artırmayı hedeflediklerini açıklamıştı. Kissht, cep telefonları, dizüstü bilgisayarlar, mücevherler, mobilya ve elektronik cihazlar gibi ürünler için teminatsız krediler sunuyor. Tüketiciler, Kissht EMI kartı ile eşitlenmiş aylık taksitlerle (EMI) ödeme yapabiliyor.

Banking Tech haberine göre Kissht, ilk defa kredi alacak olanlar ve kredi hizmeti alamayan tüketici kitlesine borç sağlarken, riski en aza indirmek amacıyla veri merkezli algoritmalar kullanıyor. FinTech girişimi, her ay 8 milyon dolarlık kredi geri ödemesi topluyor.

Yatırım bankacılığı şirketi Investec India, Kissht’e işlem konusunda tavsiyede bulunuyor. Kissht Mumbai merkezli olup 160 kişilik bir ekiple faaliyetlerini sürdürüyor. Müşterilere yaklaşık 50 portal ve 3.500 çevrimdışı satış noktası ile ulaşıyor ve dayanıklı tüketim malları, elektronik, sağlık, alternatif enerji ve eğitim gibi kategorilerde kredi sunuyor.

Geçtiğimiz yılın Haziran ayında Endiya ve Ventureast’ten 2 milyon dolar toplayan Kissht, ayrıca Kasım ayında da Çinli Fosun International liderliğindeki yatırımcılardan 10 milyon dolar yatırım almıştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rapor: Dünya Bireysel Bankacılık Raporu 2018
Bankacılık
74 görüntüleme
Bankacılık
74 görüntüleme

Rapor: Dünya Bireysel Bankacılık Raporu 2018

Erhan Kahraman - 24 Eylül 2018

Dünya genelinde 20 ülkede 10 bin bireysel bankacılık müşterisiyle yapılan anketlere dayanan Capgemini ve Efma'nın Dünya Bireysel Bankacılık Raporu'na göre…

Barclays, Batı Avrupa ülkeleri için yeni dijital platformunu duyurdu
Bankacılık
59 görüntüleme
Bankacılık
59 görüntüleme

Barclays, Batı Avrupa ülkeleri için yeni dijital platformunu duyurdu

Melih Çelik - 24 Eylül 2018

Global müşterileri olan global bankalar genişlemeye devam ediyor. Son örnek, Barclays’ın Batı Avrupa ülkelerine yönelik sunduğu yeni dijital platformu oldu.…

Rapor: InsurTech şirketlerinin sektöre ve tüketiciye kattığı değer
Haber
63 görüntüleme
Haber
63 görüntüleme

Rapor: InsurTech şirketlerinin sektöre ve tüketiciye kattığı değer

Erhan Kahraman - 24 Eylül 2018

Willis Towers Watson'ın yayımladığı mali çeyrek InsurTech brifingine göre, 2018 yılı ikinci çeyreğinde gerçekleşen 71 InsurTech fonlama oturumu, yatırım sayısı…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.