Kredi FinTech’i Kissht 30 milyon dolar yatırım aldı

13 Eylül 2018
257 Görüntüleme

OnEMI Technology Solutions girişimlerinden dijital kredi sağlayıcı Kissht, C Serisi fonlama oturumunda Vertex Ventures ve Sistema Asia Fund öncülüğünde 30 milyon dolar yatırım aldı.

Hindistan merkezli dijital kredi FinTech’i Kissht’in 30 milyon dolarlık C Serisi fonlama oturumuna ayrıca mevcut yatırımcılardan Fosun RZ Capital, Ventureast ve Endiya Partners da katıldı. Bu fonlamanın amacı, çevrimdışı ve çevrimiçi satıcı ağını genişletmek, kategorilerdeki varlıkları derinleştirmek, veri ve analiz yeteneklerini geliştirmek olarak açıklandı. Şirket ayrıca kendi kredi kartını da piyasaya sürmeyi planlıyor.

2015 yılında Kissht’i kuran Krishnan Vishwanathan, Şubat ayında 25-30 milyon dolar arasında sermaye artırmayı hedeflediklerini açıklamıştı. Kissht, cep telefonları, dizüstü bilgisayarlar, mücevherler, mobilya ve elektronik cihazlar gibi ürünler için teminatsız krediler sunuyor. Tüketiciler, Kissht EMI kartı ile eşitlenmiş aylık taksitlerle (EMI) ödeme yapabiliyor.

Banking Tech haberine göre Kissht, ilk defa kredi alacak olanlar ve kredi hizmeti alamayan tüketici kitlesine borç sağlarken, riski en aza indirmek amacıyla veri merkezli algoritmalar kullanıyor. FinTech girişimi, her ay 8 milyon dolarlık kredi geri ödemesi topluyor.

Yatırım bankacılığı şirketi Investec India, Kissht’e işlem konusunda tavsiyede bulunuyor. Kissht Mumbai merkezli olup 160 kişilik bir ekiple faaliyetlerini sürdürüyor. Müşterilere yaklaşık 50 portal ve 3.500 çevrimdışı satış noktası ile ulaşıyor ve dayanıklı tüketim malları, elektronik, sağlık, alternatif enerji ve eğitim gibi kategorilerde kredi sunuyor.

Geçtiğimiz yılın Haziran ayında Endiya ve Ventureast’ten 2 milyon dolar toplayan Kissht, ayrıca Kasım ayında da Çinli Fosun International liderliğindeki yatırımcılardan 10 milyon dolar yatırım almıştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sberbank CEO’sundan Blockchain öngörüleri
Bankacılık
5 görüntüleme
Bankacılık
5 görüntüleme

Sberbank CEO’sundan Blockchain öngörüleri

Erhan Kahraman - 17 Kasım 2018

Blockchain üzerine çeşitli çalışmalar yapan Sberbank'ın CEO'su Herman Gref, dağıtık defter teknolojilerinin önümüzdeki birkaç yıl içinde olgunlaşarak ana akıma ulaşacağını…

Wirecard ve Mastercard’dan küresel iş birliği
Bankacılık
14 görüntüleme
Bankacılık
14 görüntüleme

Wirecard ve Mastercard’dan küresel iş birliği

Erhan Kahraman - 17 Kasım 2018

Wirecard ve Mastercard, kart çıkarma faaliyetleri için küresel ölçekli bir stratejik iş ortaklığına imza attı. Ödeme dünyasının iki devi arasında…

Hong Kong metrosunun QR kodlu ödemeleri Alipay’e emanet
FinTech
15 görüntüleme
FinTech
15 görüntüleme

Hong Kong metrosunun QR kodlu ödemeleri Alipay’e emanet

Erhan Kahraman - 16 Kasım 2018

Alipay, Hong Kong metrosunda QR kodlu temassız ödeme hizmeti için açılan ihalenin kazanan tarafı oldu. Hong Kong nüfusunun FinTech trendlerini…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.