Kredi FinTech’i Kissht 30 milyon dolar yatırım aldı

13 Eylül 2018
349 Görüntüleme

OnEMI Technology Solutions girişimlerinden dijital kredi sağlayıcı Kissht, C Serisi fonlama oturumunda Vertex Ventures ve Sistema Asia Fund öncülüğünde 30 milyon dolar yatırım aldı.

Hindistan merkezli dijital kredi FinTech’i Kissht’in 30 milyon dolarlık C Serisi fonlama oturumuna ayrıca mevcut yatırımcılardan Fosun RZ Capital, Ventureast ve Endiya Partners da katıldı. Bu fonlamanın amacı, çevrimdışı ve çevrimiçi satıcı ağını genişletmek, kategorilerdeki varlıkları derinleştirmek, veri ve analiz yeteneklerini geliştirmek olarak açıklandı. Şirket ayrıca kendi kredi kartını da piyasaya sürmeyi planlıyor.

2015 yılında Kissht’i kuran Krishnan Vishwanathan, Şubat ayında 25-30 milyon dolar arasında sermaye artırmayı hedeflediklerini açıklamıştı. Kissht, cep telefonları, dizüstü bilgisayarlar, mücevherler, mobilya ve elektronik cihazlar gibi ürünler için teminatsız krediler sunuyor. Tüketiciler, Kissht EMI kartı ile eşitlenmiş aylık taksitlerle (EMI) ödeme yapabiliyor.

Banking Tech haberine göre Kissht, ilk defa kredi alacak olanlar ve kredi hizmeti alamayan tüketici kitlesine borç sağlarken, riski en aza indirmek amacıyla veri merkezli algoritmalar kullanıyor. FinTech girişimi, her ay 8 milyon dolarlık kredi geri ödemesi topluyor.

Yatırım bankacılığı şirketi Investec India, Kissht’e işlem konusunda tavsiyede bulunuyor. Kissht Mumbai merkezli olup 160 kişilik bir ekiple faaliyetlerini sürdürüyor. Müşterilere yaklaşık 50 portal ve 3.500 çevrimdışı satış noktası ile ulaşıyor ve dayanıklı tüketim malları, elektronik, sağlık, alternatif enerji ve eğitim gibi kategorilerde kredi sunuyor.

Geçtiğimiz yılın Haziran ayında Endiya ve Ventureast’ten 2 milyon dolar toplayan Kissht, ayrıca Kasım ayında da Çinli Fosun International liderliğindeki yatırımcılardan 10 milyon dolar yatırım almıştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

RegTech ve Uyumluluk Maliyeti
FinTech
10 görüntüleme
FinTech
10 görüntüleme

RegTech ve Uyumluluk Maliyeti

Selim Yazıcı - 16 Temmuz 2019

Aşağıda yayınladığımız yazılar, Özyeğin Üniversitesi, Financial Engineering and Risk Management (FERM) Yüksek Lisans Programında vermiş olduğum Financial Technologies dersinde öğrencilerimin…

ABD’de teknoloji şirketlerine finansal hizmet yasağı gelebilir
Bankacılık
12 görüntüleme
Bankacılık
12 görüntüleme

ABD’de teknoloji şirketlerine finansal hizmet yasağı gelebilir

Tahsin Özyer - 16 Temmuz 2019

Reuters’in gördüğü yasa tasarısının bir kopyasına göre, büyük teknoloji şirketlerinin finansal kurumlar olarak işlev görmesini engelleme veya dijital para birimleri…

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 16 Temmuz 2019
Newsletter
13 görüntüleme
Newsletter
13 görüntüleme

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 16 Temmuz 2019

Ahmet Usta - 16 Temmuz 2019

FinTech Ekosisteminden Öne Çıkan Başlıklar Geçen haftanın öne çıkan FinTech içerikleri ile karşınızdayız. BKM desteği ile Yeni Raporumuz yayınlandı: Açık…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.