İsveçli ödeme teknolojileri sağlayıcısı, FinTech unicorn’u Klarna, İngiliz ticari bankacılık grubu Close Brothers Group’un bireysel bankacılık kolu olan Close Brothers Retail Finance’ı (CBRF) satın alarak ülkenin bireysel finans pazarına girmeye hazırlanıyor.

İngiltere’de hayli çetin bir rekabetin yaşandığı bireysel bankacılık pazarına girmek için atılan bu adımı değerlendiren Klarna CCO’su Michael Rouse, “Close Brothers Retail Finance bugüne kadar İngiltere pazarında etkileyici bir başarıya imza attı. Onlarla güçlerimizi birleştirdiğimizde ise, bu sektörün tam potansiyelini hayata geçirebilecek yatırımlar yapacağız.” diye konuştu.

CBRF çok kanallı bireysel finans sağlayıcı olarak 2014 yılında kuruldu. Birleşik Krallık genelinde 600’ü aşkın işletme sahibinin aktif müşteri portföyünde yer aldığı şirket, Samsung Electronics, Mothercare, GAME, Jessops, Ebuyer, Emma Mattress, Cotswold Outdoor ve Victorian Plumbing gibi markalara da hizmet sağlıyor.

31 Temmuz 2018 tarihi itibarıyla 66 milyon pound ölçeğinde bir borç defteri bulunan CBRF’in Klarna tarafından kaça satın alındığı ise açıklanmadı. Satın almanın İsveç’in mali otoritesi olan FSA onayında olduğu belirtildi. Klarna yakın dönemde e-ticaret ödeme servislerini genişletmek için Worldpay ile iş birliği kurduğunu açıklamıştı.