Global müşterileri olan global bankalar genişlemeye devam ediyor. Son örnek, Barclays’ın Batı Avrupa ülkelerine yönelik sunduğu yeni dijital platformu oldu.

Barclays, bölgedeki kurumsal bankacılık faaliyetlerini daha da genişletmek için yeni bir dijital platformu devreye aldığını açıkladı. Yeni platform, bankanın Portekiz, İspanya, Fransa ve İrlanda’daki uluslararası kurumsal müşterilerinin daha fazla hizmete erişmesi için bir araç olarak lanse edildi. Yapılan açıklamada, Almanya başta olmak üzere diğer ülkelerin de bu platformdan faydalanmasının yolunun açılacağı kaydedildi.

Yeni platformla ilgili hazırlıkların başında ise Barclays’ın Uluslararası Kurumsal Bankacılık (ICB) Başkanı David Farrow bulunuyor. Farrow, çalıştıkları pek çok şirketin çok sayıda Avrupa ülkesinde faaliyette bulunduğunu belirterek, yeni platformun kıta genelinde aynı standartları sunmasının önemli olduğunu kaydetti.

Bankanın dijital kanalları, Barclays ve ofisleri ve birlikte çalıştığı partner bankaları bir araya getiriyor ve 25 ülkede bilgi hizmetleri sunuyor.