Simmons & Simmons, 2018 FinTech Fund etkinliğinde firmanın FinTech Fonu’ndan yararlanacak dört şirketi seçti.

Uluslararası bir hukuk firması olan Simmons & Simmons, 27 Eylül’de Londra’da düzenlediği resmi lansman etkinliğinde, firmanın FinTech Fonu’ndan destek almak için üçüncü grubu oluşturan işletmeleri açıkladı.

Üçüncü grubu oluşturan dört işletme, yapay zeka, InsurTech ve kullanıcılar arası alanlarda faaliyet gösteriyor.

İlk kez Mayıs 2016’da faaliyete geçen FinTech Fonu, FinTech girişimlerinin başlangıç aşamalarında yüzleşmek zorunda kaldıkları güçlükler konusunda destek sağlamak için kurulmuştu. Ücretsiz hukuki tavsiyeler sağlayan FinTech Fonu, açıklanan dört işletmeye destek için 100 bin Euro ayırdı.

Bu gelişmeler ışığında, Simmons & Simmons’un FinTech ekibi, finans hizmetleri sektörü üzerinde önemli bir etki yaratabilmek için, dört farklı işletmeyi seçti. 2018 FinTech Fund’da destek almaya hak kazanan şirketler ise şu şekilde sıralanıyor:

Marshmallow

Şirket, piyasada en kötü hizmet verilen alanlardan birinde, uluslararası sürücülere sigorta desteği sağlıyor. Rekabetçi fiyatlarıyla dikkat çeken girişim, yabancı tüketicilere daha iyi fiyatlar sunmak için, yeni veri kaynaklarını ve özel derecelendirme faktörlerini kullanan özel bir fiyatlandırma matrisi oluşturdu.

Axyon AI

İtalya’daki Modena Üniversitesi’ndeki veri bilimcilerle çalışan Axyon AI, varlık tahsis stratejilerine ve sendikasyon kredisi piyasasına odaklanan, son derece doğru tahmin çözümlerini sunan özel bir platform oluşturmuş durumda.

EdAid

Öğrencilerin kaliteli eğitime erişimlerini arttırmaya odaklanmış finansal teknoloji şirketi olarak ön plana çıkıyor. EdAid, üniversiteler ve profesyonel okullarla doğrudan iletişime geçerek, öğrencilere uygun kredi avantajları sağlıyor.

Nimbla

Nimbla, küçük işletmeleri koruyan ve finansal hizmetlerin ayrıştırılmasına yardım eden mikro sigorta hizmeti sunuyor.