Blockchain tabanlı sınır ötesi iş ödemeleri girişimi olan Veem, Goldman Sachs liderliğinde düzenlenen ve Google Ventures’ın da katılım sağladığı stratejik fonlama turunda 25 milyon dolar topladı.

Silikon Vadisi Bankası, Extol Capital, Trend Forward Capital, Kleiner Perkins ve Pantera Capital, Veem’in trilyon dolarlık KOBİ sınır ötesi ödemeler pazarına girmesine yardımcı olmak için turda katkıda bulunan diğer kurumlar oldu.

Veem’e göre, küçük işletmeler şu anda uluslararası ödemeler almak veya göndermek için yavaş, eski ve pahalı bir havale sistemi ile uğraşmak zorundalar. Örnek olarak, -yine Veem’e göre- 40 yaşında bir teknoloji olan Swift, sürekli olarak küçük işletmeleri ücrete tabi tutarak, güvenliği sağlamak için gereken şeffaflığı ortadan kaldırıyor. Şeffaflığı ve güvenliği sağlamanın yoluysa, KOBİ’lerin geleneksel yöntemlerde Blockchain altyapısını birleştiren “Multi-Ray” ödeme platformundan geçiyor.

Veem 18 ay içinde 96 ülkeye ulaştı

Veem ayrıca, verdiği hizmetler sayesinde müşteri tabanın kitlesel olarak genişlediğini not olarak düştü. 2017’nin Mart ayında 24 milyon dolarlık finansman turunu kapadığında şirketin 18 bin müşteri bulunuyordu. Sadece 18 ay içinde Veem, 96 ülkeden 80 bin müşteriye ulaştı.

Veem CEO’su Marwan Forzley fonlama turunun ardından şunları söyledi: “Goldman Sachs’ın yatırım turumuzu yönetmesi bizi heyecanlandırdı. Sağladığımız fon, ayak izimizi genişletmemize, dağıtımımızı artırmamıza ve yeni stratejik ortaklıklar oluşturmamıza yardımcı olacak.”