Alibaba Group, geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruyla, dijital ödemeler için Banking Circle’ın altyapısı ve küresel ağını kullanacağını açıkladı.

Yapılan basın açıklamasına göre, iki şirket arasında yapılacak işbirliği çerçevesinde Banking Circle’ın altyapısı, çevrimiçi sınır ötesi ödemeler için kritik bir öneme sahip. Alibaba yayımladığı resmi metinde, “Banking Circle’ın sahip olduğu altyapı ve küresel ağ, şirketi Alibaba’nın gelecek idealleri için önemli bir ortak haline getiriyor.” ifadelerine yer verildi.

Alibaba, Banking Circle’ın hizmetlerinden faydalanacak

Avrupa Birliği’nde ikamet Banking Circle, küresel ödeme hesabı işlemleri ve döviz hizmetleri sağlama konusunda birçok şirketle aktif olarak çalışıyor. FinTech’ler, bankalar, ödeme hizmeti sağlayıcıları, döviz broker’ları ve daha birçok farklı alandan kurum ve şahıs ile çalışan Banking Circle, şimdi hizmetlerini Alibaba Group için sağlayacak.

Hatırlanacağı üzere, geçtiğimiz Temmuz ayında Saxo Bank, B2B ödeme çözümü olarak tanınan Banking Circle’ı satın almıştı. Ayrıca, Banking Circle Eylül ayı başlarında 300 milyon poundluk halka arz hedefiyle de dikkat çekmeyi başarmıştı. 

2010 yılında kurulan Funding Circle, ABD ve İngiltere’nin yanı sıra Almanya ve Hollanda’da faaliyet gösteriyor. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, FinTech girişimi bugüne kadar toplamda 80 bini aşkın yatırımcıyı, 50 binden fazla KOBİ ile buluşturdu.