Visa, Blockchain altyapısı ile dikkat çeken ödeme sistemi B2B Connect için test aşamasını Tayland’ın en büyük bankasına taşıyor.

Visa, kullanıcıdan kullanıcıya ödeme sistemi olan B2B Connect’in Tayland testlerini genişletiyor. The Nation tarafından yapılan habere göre, Tayland’ın en büyük bankası Kasikornbank, B2B Connect’in test aşamasında aktif olarak rol alacak.

Kurumsal Blockchain teknolojisine dayanan Visa B2B Connect, katılımcı bankalar arasında kurumsal müşterileri adına yüksek meblağlı uluslararası ödemelerin yapılması için tasarlanmış yeni bir işlem platformu olarak geçiyor. Visa B2B Connect, Visa’nın çekirdek yeteneklerini güvenlik, yönetişim ve dağıtık defter teknolojisi ile birleştiriyor.

Visa B2B Connect testleri Filipinler’de başlamıştı

Visa, B2B ödeme çözümünü bu yılın başlarında, Filipinler’de UnionBank ile test etmeye başladı. Güney Kore’nin Shinhan Bankası ve Singapur’daki United Overseas Bank dahil olmak üzere Asya-Pasifik bölgesindeki diğer bankalar da artık girişime katılıyorlar.

Blockchain ile desteklenen bir sınır ötesi B2B ödeme çözümünün geliştirilmesine ek olarak, Visa kısa süre önce uzun süreli iş ortağı Fraedom’un devralınması ile, tamamen B2B ödeme platformlarına odaklandı.