KOBİ’lere yönelik hizmetlerini genişletmek isteyen Haufe Group, Kontist’in hisselerini alarak bu alanda önemli bir adım attı.

Haufe Group, küçük ve orta ölçekli işletmeler için kapsamlı bir platform oluşturmak amacıyla çevrimiçi muhasebe çözümünü Kontist’in iş hesabı ile genişletiyor. Lexware markasıyla, KOBİ’ler ve serbest çalışanlar için kurumsal yönetim ve muhasebe alanlarında hizmet sunan şirket, Kontist’in hisselerini alarak pazardaki konumunu güçlendirmeyi hedefliyor.

Muhasebe ve finansal çözümlerin birleşimi, şirketlere tüm idari süreçlerini tek bir platformda toplamanın yeni bir yolunu sunuyor. Böylece girişimciler üzerindeki yük azalırken, aynı zamanda KOBİ’lerin dijital teknolojilerle uyum sağlaması hızlanıyor.

Kontist uygulaması, iş süreçlerinin uçtan uca otomasyonu için merkezi ekosistemle yola çıkan önemli bir bileşen olarak dikkat çekiyor. Kontist hisselerinin satın alınması, Haufe Group’un Almanya’da faaliyet gösteren yaklaşık 4,3 milyon KOBİ’ye ve büyüyen serbest meslek topluluğuna odaklanmasını sağlayacak.

İki iş ortağının ilk hedefi entegrasyon sağlamak olacak

Yeni iş ortaklarının ilk hamlesi, çevrimiçi muhasebe yazılımı Lexoffice ve Kontist banka hesabının teknik entegrasyonunu sağlamak olacak. Bu sayede kullanıcılara vergi ödemeleri ve harcama yönetiminin otomatikleştirilmesi noktasında destek verilecek. Entegrasyonun yepyeni bir kullanıcı deneyiminin kapılarını açması bekleniyor.

Haufe Group ve Kontist yakın zamanda tamamlanacak entegrasyonun yanı sıra, inovatif dijital ürünler geliştirmek amacıyla yeni bir laboratuvar kuruyor. KOBİ’lere farklı hizmetleri tek bir platform üzerinden sağlayabilmek, kurulacak tesisin ana amacı olacak.