Danışmanlık firması PwC, İngiliz finansal servisler yasal uyumluluk kuruluşu FSCom’un RegTech çözümü KYC-Pro’yu satın aldı.

PwC, yasal uyumluluk tekliflerini genişletme planının bir parçası olarak KYC-Pro’yu bünyesine kattı. Firmanın sunduğu rapora göre, 2020 yılına gelindiğinde Avrupa bankalarının Müşterini Tanı yönetimi için ayırdıkları bütçe 1 milyar Euro’yu aşacak.

Yapay zeka (AI) ve otomasyonun, kurumlar ve insanlar için önemli faydalar sağlayabileceğini düşünen PwC partneri Ian McConnell şunları söyledi: “KYC-Pro’yu mevcut yasal uyumluluğumuza dahil ederek, finans suçları operasyonlarında daha etkin rol oynayacağız.”

PwC, KYC-Pro’nun hizmetlerinden faydalanacak

KYC-Pro, müşterilerine dünya çapında 127 milyondan fazla şirkete erişim olanağı sunarken, 20’den fazla ülkede anti kara para aklama rehberliğinde bulunuyor.

PwC geçtiğimiz aylarda, Global FinTech Raporu 2017 ile, dünya genelinde finansal kuruluşların inovasyona ve yıkıcı teknolojilere bakışını özetlemişti.

Finansal servislerdeki dönüşüm hızının artış eğiliminde olduğuna dikkat çeken raporda, sektörün de bu dönüşüme kayıtsız kalmadığı vurgulandı. PwC raporunda FinTech ve geleneksel finansal servislerin rekabet etmek yerine, birlikte çalışmaya başladıkları ifade edilmişti.