PwC’den RegTech yatırımı

4 Ekim 2018
324 Görüntüleme

Danışmanlık firması PwC, İngiliz finansal servisler yasal uyumluluk kuruluşu FSCom’un RegTech çözümü KYC-Pro’yu satın aldı.

PwC, yasal uyumluluk tekliflerini genişletme planının bir parçası olarak KYC-Pro’yu bünyesine kattı. Firmanın sunduğu rapora göre, 2020 yılına gelindiğinde Avrupa bankalarının Müşterini Tanı yönetimi için ayırdıkları bütçe 1 milyar Euro’yu aşacak.

Yapay zeka (AI) ve otomasyonun, kurumlar ve insanlar için önemli faydalar sağlayabileceğini düşünen PwC partneri Ian McConnell şunları söyledi: “KYC-Pro’yu mevcut yasal uyumluluğumuza dahil ederek, finans suçları operasyonlarında daha etkin rol oynayacağız.”

PwC, KYC-Pro’nun hizmetlerinden faydalanacak

KYC-Pro, müşterilerine dünya çapında 127 milyondan fazla şirkete erişim olanağı sunarken, 20’den fazla ülkede anti kara para aklama rehberliğinde bulunuyor.

PwC geçtiğimiz aylarda, Global FinTech Raporu 2017 ile, dünya genelinde finansal kuruluşların inovasyona ve yıkıcı teknolojilere bakışını özetlemişti.

Finansal servislerdeki dönüşüm hızının artış eğiliminde olduğuna dikkat çeken raporda, sektörün de bu dönüşüme kayıtsız kalmadığı vurgulandı. PwC raporunda FinTech ve geleneksel finansal servislerin rekabet etmek yerine, birlikte çalışmaya başladıkları ifade edilmişti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hatfanın FinTech Gelişmeleri – 21.07.2019
Bankacılık
6 görüntüleme
Bankacılık
6 görüntüleme

Hatfanın FinTech Gelişmeleri – 21.07.2019

Okan Yıldız - 21 Temmuz 2019

Bankalararası Kart Merkezi İş Geliştirme Müdürü Okan Yıldız, her hafta bankacılık ve ödeme teknolojileri dünyasında haftanın öne çıkan gelişmelerini Medium…

Future of Fintech 2019 ana sunum videoları
FinTech
14 görüntüleme
FinTech
14 görüntüleme

Future of Fintech 2019 ana sunum videoları

Tahsin Özyer - 21 Temmuz 2019

Her yıl Haziran ayında New York'ta gerçekleştirilen ve CB Insights tarafından düzenlenen "Future of FinTech" konferansının ana sunun videoları yayınlandı.…

Ödemeler dünyasında yapay zeka çözümleri – Türkiye’den örnekler
Bankacılık
11 görüntüleme
Bankacılık
11 görüntüleme

Ödemeler dünyasında yapay zeka çözümleri – Türkiye’den örnekler

Tahsin Özyer - 19 Temmuz 2019

Bankalararası Kart Merkezi Ürün Müdürü Ayşe Orbay Kaya yayınladığı Medium makalesinde ödeme teknolojilerinde yapay zekanın kullanıma dair Türkiye örneklerine değindi.…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.