InsurTech girişimi Hodoko’ya yeni yatırım

5 Ekim 2018
265 Görüntüleme

Küçük ve orta ölçekli işletmelere sigorta hizmetleri sağlayan InsurTech girişimi Hodoko, Anthemis tarafından düzenlenen tohum finansmanında 1,9 milyon Euro yatırım aldı.

Kolayca entegre edilebilen API’ler ile şirketler arası pazarlar ve küçük işletmelere hizmet sağlayan, Londra ve Paris’teki ofislerinden faaliyetlerini sürdüren InsurTech girişimi Hokodo, düzenlenen tohum finansmanında 1,9 milyon Euro sermaye yükseltti.

Düzenlenen fonlama turu, Avrupa’nın en büyük risk sermayesi şirketlerinden biri olan ve gelişmekte olan FinTech/InsurTech girişimlerine odaklanan Anthemis tarafından yönetildi.

Hodoko geleneksel iş sigortasını küçük işletmelere sunuyor

Hokodo geleneksel iş sigortasını, küçük işletmelerin günlük faaliyetlerinde kullandıkları ortak platformlar için, API’ler aracılığıyla sunulan bir dijital ürüne dönüştürüyor. Hodoko’nun öne çıkan ürünü, küçük ve orta ölçekli işletmelerin imdadına yetişiyor. Ürün, vade zamanı geldiği geldiğinde müşterilerin faturasını ödememe riskine karşı işletmeleri koruyor.

Hodoko Kurucu Ortağı Richard Thornton, Avrupa’da küçük işletmelerinin önlem almakta en çok ihmalkarlık yaptığı konuların başında, faturaların geç ödenmesi ihtimali yer alıyor. “Küçük İşletmeler Federasyonu, iflasların yaklaşık yüzde 30’unun, alacakların ödenmemesi veya geciktirilmesinden kaynaklandığını açıkladı. Geleneksel sigorta endüstrisinin bu sorunu çözmek için ticari ürünleri bulunuyor, ama bu ürünler küçük ve orta ölçekli işletmeler için ne yazık ki uygun değiller.”

Hokodo’nun sigorta çözümleri, muhasebe platformlarına, çevrimiçi pazarlara ve işletme sahiplerinin günlük olarak kullandıkları diğer platformlara kolayca entegre edilebilen API’ler aracılığıyla sağlanıyor. Hodoko’nun ölçeklendirilebilir ve otomatik fiyatlandırma avantajı sunan hizmetleri, yaygın sigorta çözümlerinden küçük işletmelerin de kolaylıkla yararlanmasına yardımcı oluyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Banca Transilvania açık bankacılık platformunu duyurdu
Bankacılık
7 görüntüleme
Bankacılık
7 görüntüleme

Banca Transilvania açık bankacılık platformunu duyurdu

yazar05 - 23 Mart 2019

Romanya merkezli Banca Transilvania, FinTech'lerin banka hizmetleri ile entegrasyonunu test etmesine imkan sağlayacak açık bankacılık platformu duyurdu. BT Açık Bankacılık…

JPMorgan Chase işe alımlar için video oyunlarını test ediyor
FinTech
15 görüntüleme
FinTech
15 görüntüleme

JPMorgan Chase işe alımlar için video oyunlarını test ediyor

yazar05 - 23 Mart 2019

JPMorgan Chase & Co, stajyerleri işe alırken nörobilim tabanlı video oyunlarını kullanmak istiyor. Şirketin amacı aday havuzunu odaklı bir şekilde…

Apple, ödemeler için API geliştiren Stamplay’i satın aldı
FinTech
16 görüntüleme
FinTech
16 görüntüleme

Apple, ödemeler için API geliştiren Stamplay’i satın aldı

yazar05 - 23 Mart 2019

Apple, ödemeler için API entegrasyonu geliştirilen Stamplay firmasını 5.6 milyon dolara satın aldı. Venture Beat'in haberine göre Roma merkezli girişim…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.