InsurTech girişimi Hodoko’ya yeni yatırım

5 Ekim 2018
313 Görüntüleme

Küçük ve orta ölçekli işletmelere sigorta hizmetleri sağlayan InsurTech girişimi Hodoko, Anthemis tarafından düzenlenen tohum finansmanında 1,9 milyon Euro yatırım aldı.

Kolayca entegre edilebilen API’ler ile şirketler arası pazarlar ve küçük işletmelere hizmet sağlayan, Londra ve Paris’teki ofislerinden faaliyetlerini sürdüren InsurTech girişimi Hokodo, düzenlenen tohum finansmanında 1,9 milyon Euro sermaye yükseltti.

Düzenlenen fonlama turu, Avrupa’nın en büyük risk sermayesi şirketlerinden biri olan ve gelişmekte olan FinTech/InsurTech girişimlerine odaklanan Anthemis tarafından yönetildi.

Hodoko geleneksel iş sigortasını küçük işletmelere sunuyor

Hokodo geleneksel iş sigortasını, küçük işletmelerin günlük faaliyetlerinde kullandıkları ortak platformlar için, API’ler aracılığıyla sunulan bir dijital ürüne dönüştürüyor. Hodoko’nun öne çıkan ürünü, küçük ve orta ölçekli işletmelerin imdadına yetişiyor. Ürün, vade zamanı geldiği geldiğinde müşterilerin faturasını ödememe riskine karşı işletmeleri koruyor.

Hodoko Kurucu Ortağı Richard Thornton, Avrupa’da küçük işletmelerinin önlem almakta en çok ihmalkarlık yaptığı konuların başında, faturaların geç ödenmesi ihtimali yer alıyor. “Küçük İşletmeler Federasyonu, iflasların yaklaşık yüzde 30’unun, alacakların ödenmemesi veya geciktirilmesinden kaynaklandığını açıkladı. Geleneksel sigorta endüstrisinin bu sorunu çözmek için ticari ürünleri bulunuyor, ama bu ürünler küçük ve orta ölçekli işletmeler için ne yazık ki uygun değiller.”

Hokodo’nun sigorta çözümleri, muhasebe platformlarına, çevrimiçi pazarlara ve işletme sahiplerinin günlük olarak kullandıkları diğer platformlara kolayca entegre edilebilen API’ler aracılığıyla sağlanıyor. Hodoko’nun ölçeklendirilebilir ve otomatik fiyatlandırma avantajı sunan hizmetleri, yaygın sigorta çözümlerinden küçük işletmelerin de kolaylıkla yararlanmasına yardımcı oluyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Allied Wallet Hong Kong merkezli Epayment’ı satın aldı
FinTech
5 görüntüleme
FinTech
5 görüntüleme

Allied Wallet Hong Kong merkezli Epayment’ı satın aldı

Tahsin Özyer - 17 Haziran 2019

196 ülkede ödeme çözümleri sunan küresel FinTech şirketi Allied Wallet, Hong Kong'un en büyük FinTech şirketlerinden biri olan Epayment'ı satın…

Myanmar Merkez Bankası’ndan QR kod hamlesi
FinTech
10 görüntüleme
FinTech
10 görüntüleme

Myanmar Merkez Bankası’ndan QR kod hamlesi

Tahsin Özyer - 17 Haziran 2019

Myanmar Merkez Bankası ülkede QR kod yöntemiyle ödemelerin yapılmasını yakında onaylayacak. Böylelikle mobil cihazlarla kolay bir şekilde ödemeler gerçekleştirilebilecek. Şanghay…

Paytm tüccarlar için yönlendirici motorunu piyasaya sürdü
FinTech
16 görüntüleme
FinTech
16 görüntüleme

Paytm tüccarlar için yönlendirici motorunu piyasaya sürdü

Tahsin Özyer - 17 Haziran 2019

Hindistan merkezli ödeme firması Paytm, tüccarların daha yüksek ödeme başarı oranı elde etmesini sağlayacak yapay zeka destekli yönlendirici motorunu piyasaya…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.