InsurTech girişimi Hodoko’ya yeni yatırım

5 Ekim 2018
231 Görüntüleme

Küçük ve orta ölçekli işletmelere sigorta hizmetleri sağlayan InsurTech girişimi Hodoko, Anthemis tarafından düzenlenen tohum finansmanında 1,9 milyon Euro yatırım aldı.

Kolayca entegre edilebilen API’ler ile şirketler arası pazarlar ve küçük işletmelere hizmet sağlayan, Londra ve Paris’teki ofislerinden faaliyetlerini sürdüren InsurTech girişimi Hokodo, düzenlenen tohum finansmanında 1,9 milyon Euro sermaye yükseltti.

Düzenlenen fonlama turu, Avrupa’nın en büyük risk sermayesi şirketlerinden biri olan ve gelişmekte olan FinTech/InsurTech girişimlerine odaklanan Anthemis tarafından yönetildi.

Hodoko geleneksel iş sigortasını küçük işletmelere sunuyor

Hokodo geleneksel iş sigortasını, küçük işletmelerin günlük faaliyetlerinde kullandıkları ortak platformlar için, API’ler aracılığıyla sunulan bir dijital ürüne dönüştürüyor. Hodoko’nun öne çıkan ürünü, küçük ve orta ölçekli işletmelerin imdadına yetişiyor. Ürün, vade zamanı geldiği geldiğinde müşterilerin faturasını ödememe riskine karşı işletmeleri koruyor.

Hodoko Kurucu Ortağı Richard Thornton, Avrupa’da küçük işletmelerinin önlem almakta en çok ihmalkarlık yaptığı konuların başında, faturaların geç ödenmesi ihtimali yer alıyor. “Küçük İşletmeler Federasyonu, iflasların yaklaşık yüzde 30’unun, alacakların ödenmemesi veya geciktirilmesinden kaynaklandığını açıkladı. Geleneksel sigorta endüstrisinin bu sorunu çözmek için ticari ürünleri bulunuyor, ama bu ürünler küçük ve orta ölçekli işletmeler için ne yazık ki uygun değiller.”

Hokodo’nun sigorta çözümleri, muhasebe platformlarına, çevrimiçi pazarlara ve işletme sahiplerinin günlük olarak kullandıkları diğer platformlara kolayca entegre edilebilen API’ler aracılığıyla sağlanıyor. Hodoko’nun ölçeklendirilebilir ve otomatik fiyatlandırma avantajı sunan hizmetleri, yaygın sigorta çözümlerinden küçük işletmelerin de kolaylıkla yararlanmasına yardımcı oluyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Soner Canko BKM Adına 2018 Yılını Değerlendirdi
Video
16 görüntüleme
Video
16 görüntüleme

Soner Canko BKM Adına 2018 Yılını Değerlendirdi

yazar05 - 23 Ocak 2019

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Soner Canko, BKM 2018 Yılı Değerlendirme Toplantısı sonrası geçtiğimiz yılın kartlı ödemeler adına nasıl geçtiğini…

BAE ve Suudi Arabistan kendi kripto paralarını kullanmaya başladı
Haber
15 görüntüleme
Haber
15 görüntüleme

BAE ve Suudi Arabistan kendi kripto paralarını kullanmaya başladı

Melih Çelik - 23 Ocak 2019

Devlet destekli sınır ötesi ödemelerde kripto para kullanımı Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan arasında başladı. Kripto paralara yönelik farklı…

İngiliz Kilisesi “Dijital Bağış Kutusu” uygulamasını değerlendiriyor
Haber
18 görüntüleme
Haber
18 görüntüleme

İngiliz Kilisesi “Dijital Bağış Kutusu” uygulamasını değerlendiriyor

yazar05 - 23 Ocak 2019

İngiliz Kilisesi, kilise cemaatinin nakit para yerine kartlarıyla veya telefonlarıyla bağış yapmalarını sağlayacak bir “dijital bağış kutusu” uygulamasını denemek için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.