H&M, FinTech girişimi Klarna’ya hissedar oldu

8 Ekim 2018
246 Görüntüleme

Moda zinciri H&M, İsveçli ödeme teknolojileri sağlayıcısı ve FinTech unicorn’u Klarna’dan 20 milyon dolarlık hisse aldığını açıkladı.

Değeri 2 milyar dolara ulaşan FinTech girişiminin yüzde 1’lik hissesini satın alan H&M, dijital ve fiziksel mağazalarında Klarna’nın teknolojisini kullanmak istiyor. Dünya genelinde 4 bin 700’ü aşkın fiziksel mağazası bulunan H&M, mağaza içinde yapılan işlemlerin yanı sıra mobil ve online ödemelerde de Klarna’nın “satın almadan önce dene” gibi servisleriyle verimlilik sağlayıp, müşteri sadakatini artırmak istiyor.

H&M Club sadakat programının çok kanallı bir müşteri deneyimine dönüşmesi ve mobil uygulamadaki ödeme sonrası hizmetleri modernize etmek için Klarna’nın servislerini entegre edecek olan moda devi, İngiltere ve İsveç’te bu önemli dönüşümü 2019 yılı ilk çeyreğine kadar tamamlamayı amaçlıyor.  Banking Tech haberine göre H&M Group CEO’su Karl-Johan Persson, Klarna’nın bugüne kadar ulaştığı başarıdan etkilendiklerini ve bunu daha modern bir alışveriş deneyimine dönüştürmek için birlikte çalışacaklarını belirtti.

Tüketicinin artık ödeme aşamasında gereksiz karmaşayı kabul etmediğini hatırlatan Klarna Kurucu Ortağı ve CEO’su Sebastian Siemiatkowski ise, “Daha akıllı, kişisel ve kolay bir müşteri etkileşimi sağlayacak analiz ve içgörülere ihtiyaç duyuluyor.” dedi.

2005 yılında kurulan Klarna, 90 bini aşkın işletmede ödeme işlemi sırasında online müşterilere farklı finansman seçenekleri sunuyor. Şirket son olarak geçtiğimiz ay, işletme bankası Close Brothers’ın bireysel finans iş kolunu satın alarak İngiltere pazarında konumunu güçlendirmişti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı
Haber
7 görüntüleme
Haber
7 görüntüleme

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı

yazar05 - 19 Şubat 2019

Visa ve JPMorgan'ın olduğu gibi Mastercard'da yeni finansal teknolojiler geliştirmenin peşinde. Ödeme dünyasının devi 'açık bankacılık merkezi için FinTech girişimiyle…

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı
Video
15 görüntüleme
Video
15 görüntüleme

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı

Ahmet Usta - 18 Şubat 2019

Finovate Europe 2019'a katılan Fcase'i ziyaret ederek şirketin kurucu ortağı Emre Sayın ile şirketlerini ve çözüm sundukları konuları konuştuk. https://youtu.be/jKkSXl8UOsI

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak
Genel
15 görüntüleme
Genel
15 görüntüleme

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak

yazar05 - 18 Şubat 2019

Çekya merkezli FinTech girişimi SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu kullanarak ödeme endüstrisini değiştirmeyi hedefliyor. SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu bankalar ve finans…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.