H&M, FinTech girişimi Klarna’ya hissedar oldu

8 Ekim 2018
221 Görüntüleme

Moda zinciri H&M, İsveçli ödeme teknolojileri sağlayıcısı ve FinTech unicorn’u Klarna’dan 20 milyon dolarlık hisse aldığını açıkladı.

Değeri 2 milyar dolara ulaşan FinTech girişiminin yüzde 1’lik hissesini satın alan H&M, dijital ve fiziksel mağazalarında Klarna’nın teknolojisini kullanmak istiyor. Dünya genelinde 4 bin 700’ü aşkın fiziksel mağazası bulunan H&M, mağaza içinde yapılan işlemlerin yanı sıra mobil ve online ödemelerde de Klarna’nın “satın almadan önce dene” gibi servisleriyle verimlilik sağlayıp, müşteri sadakatini artırmak istiyor.

H&M Club sadakat programının çok kanallı bir müşteri deneyimine dönüşmesi ve mobil uygulamadaki ödeme sonrası hizmetleri modernize etmek için Klarna’nın servislerini entegre edecek olan moda devi, İngiltere ve İsveç’te bu önemli dönüşümü 2019 yılı ilk çeyreğine kadar tamamlamayı amaçlıyor.  Banking Tech haberine göre H&M Group CEO’su Karl-Johan Persson, Klarna’nın bugüne kadar ulaştığı başarıdan etkilendiklerini ve bunu daha modern bir alışveriş deneyimine dönüştürmek için birlikte çalışacaklarını belirtti.

Tüketicinin artık ödeme aşamasında gereksiz karmaşayı kabul etmediğini hatırlatan Klarna Kurucu Ortağı ve CEO’su Sebastian Siemiatkowski ise, “Daha akıllı, kişisel ve kolay bir müşteri etkileşimi sağlayacak analiz ve içgörülere ihtiyaç duyuluyor.” dedi.

2005 yılında kurulan Klarna, 90 bini aşkın işletmede ödeme işlemi sırasında online müşterilere farklı finansman seçenekleri sunuyor. Şirket son olarak geçtiğimiz ay, işletme bankası Close Brothers’ın bireysel finans iş kolunu satın alarak İngiltere pazarında konumunu güçlendirmişti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sesli Asistanlar 2.0 ve Bankaların Geleceği
Bankacılık
8 görüntüleme
Bankacılık
8 görüntüleme

Sesli Asistanlar 2.0 ve Bankaların Geleceği

yazar05 - 18 Aralık 2018

Bankacılığın geleceği, tüketicilere bekledikleri dijital ürünleri sunmak üzerine olacaktır. Sesle aktifleşen bankacılık ürünleri, tüketicilerin evde, iş yerinde, arabalarda ve mobil…

Prof. Dr. Selim Yazıcı KPMG Gündem’in sorularını yanıtladı
FinTech
16 görüntüleme
FinTech
16 görüntüleme

Prof. Dr. Selim Yazıcı KPMG Gündem’in sorularını yanıtladı

yazar05 - 18 Aralık 2018

FinTech İstanbul Platformu’nun kurucu ortağı Prof. Dr. Selim Yazıcı, KPMG Gündem'e dünyayı sarsan finansal teknoloji ekosistemini ve Türkiye’deki yansımalarını anlattı. Sizi…

ErisX aldığı yatırımla kripto para sektörüne güven aşıladı
Bankacılık
12 görüntüleme
Bankacılık
12 görüntüleme

ErisX aldığı yatırımla kripto para sektörüne güven aşıladı

Erhan Kahraman - 18 Aralık 2018

Hem büyük finans kuruluşları ve hem de teknoloji şirketleri kripto para dünyasında heyecan verici gelişmelerle haftayı kapattılar. TD Ameritrade’den 30…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.