Standard Chartered Londra’da inovasyon laboratuvarı açtı

13 Ekim 2018
227 Görüntüleme

Standard Chartered, Londra’da açtığı eXellerator adlı inovasyon laboratuvarıyla yerel FinTech ekosistemiyle etkileşimi artırmayı ve grup genelinde inovasyonu tetiklemeyi hedefliyor.

Standard Chartered’ın eXellerator laboratuvarı, bankanın Londra’nın göbeğinde yer alan merkez ofisinde konumlanıyor. Bu laboratuvar aynı zamanda İngiltere ve Avrupa bölgesinin inovasyon merkezi olarak hizmet verecek.

Standard Chartered, Avrupa ve Amerika CEO’su Tracy Clarke, “Londra, bankalar, FinTech girişimleri ve sektörel iş ortaklarının hepsinin dirsek temasında çalışabildiği, inovasyon için gerçek bir merkez niteliği taşıyor.” diyor.

EXellerator laboratuvarı müşterileri, FinTech’leri ve diğer iş ortaklarının bir araya gelerek sektöre ilişkin sorunlarını çözmesi için bir ortak çalışma alanı oluşturacak.

Standard Chartered, Singapur’da ilk eXellerator’ı 2016’da kurdu. İki yıl aradan sonra, 2018 yılı başında ise Hong Kong’da ikinci laboratuvar hizmete açıldı. Banka, Silikon Vadisi’nde ve Bangalore’deki teknoloji merkezinde yer aldı.

Laboratuvarlar, bankanın FinTech alanında yatırım yapan girişim sermayesi birimi olan SC Ventures’a bağlı olacak. SC Ventures Küresel Başkanı Alex Manson, “Hemen hemen her sektörde müşterilerimiz işlerinde yıkıcı bir dönüşüme tanık oluyor. Dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimizin kendilerini bu dönüşüme uygun olacak şekilde yeniden konumlandırabilmesi için bir baskı var ve biz buna yardımcı olacak yeteneklerimizi inovasyon ofislerinde kullanacağız.” diye konuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM, Geliştiricilere API Portal ile Destek Veriyor
Açık Bankacılık
15 görüntüleme
Açık Bankacılık
15 görüntüleme

BKM, Geliştiricilere API Portal ile Destek Veriyor

Ahmet Usta - 16 Haziran 2019

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Direktörlerinden Güvenç Akbil, API sistemlerinin gelişimi ve açık bankacılığa etkisi ile BKM'de geliştirdikleri API Portal üzerine…

Haftanın FinTech Gelişmeleri – 16.06.2019
Bankacılık
14 görüntüleme
Bankacılık
14 görüntüleme

Haftanın FinTech Gelişmeleri – 16.06.2019

Okan Yıldız - 16 Haziran 2019

Bankalararası Kart Merkezi İş Geliştirme Müdürü Okan Yıldız, her hafta bankacılık ve ödeme teknolojileri dünyasında haftanın öne çıkan gelişmelerini Medium…

Visa ve Mastercard Facebook’un kripto parasını destekleyecek
Blockchain
15 görüntüleme
Blockchain
15 görüntüleme

Visa ve Mastercard Facebook’un kripto parasını destekleyecek

Tahsin Özyer - 14 Haziran 2019

Wall Street Journal'ın haberine göre sosyal medya devi Facebook'un henüz piyasaya sürmediği kripto para birimi 3 büyük ödeme şirketinin dikkatini…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.