Standard Chartered Londra’da inovasyon laboratuvarı açtı

13 Ekim 2018
118 Görüntüleme

Standard Chartered, Londra’da açtığı eXellerator adlı inovasyon laboratuvarıyla yerel FinTech ekosistemiyle etkileşimi artırmayı ve grup genelinde inovasyonu tetiklemeyi hedefliyor.

Standard Chartered’ın eXellerator laboratuvarı, bankanın Londra’nın göbeğinde yer alan merkez ofisinde konumlanıyor. Bu laboratuvar aynı zamanda İngiltere ve Avrupa bölgesinin inovasyon merkezi olarak hizmet verecek.

Standard Chartered, Avrupa ve Amerika CEO’su Tracy Clarke, “Londra, bankalar, FinTech girişimleri ve sektörel iş ortaklarının hepsinin dirsek temasında çalışabildiği, inovasyon için gerçek bir merkez niteliği taşıyor.” diyor.

EXellerator laboratuvarı müşterileri, FinTech’leri ve diğer iş ortaklarının bir araya gelerek sektöre ilişkin sorunlarını çözmesi için bir ortak çalışma alanı oluşturacak.

Standard Chartered, Singapur’da ilk eXellerator’ı 2016’da kurdu. İki yıl aradan sonra, 2018 yılı başında ise Hong Kong’da ikinci laboratuvar hizmete açıldı. Banka, Silikon Vadisi’nde ve Bangalore’deki teknoloji merkezinde yer aldı.

Laboratuvarlar, bankanın FinTech alanında yatırım yapan girişim sermayesi birimi olan SC Ventures’a bağlı olacak. SC Ventures Küresel Başkanı Alex Manson, “Hemen hemen her sektörde müşterilerimiz işlerinde yıkıcı bir dönüşüme tanık oluyor. Dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimizin kendilerini bu dönüşüme uygun olacak şekilde yeniden konumlandırabilmesi için bir baskı var ve biz buna yardımcı olacak yeteneklerimizi inovasyon ofislerinde kullanacağız.” diye konuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Facebook ve Google yeni bankanız olabilir
Genel
38 görüntüleme
Genel
38 görüntüleme

Facebook ve Google yeni bankanız olabilir

yazar05 - 22 Ekim 2018

Büyük teknoloji şirketleri, bankalara bakış açısını değiştirerek bilinen bankacılık sürecini tamamen değiştirebilirler mi? Henüz bu sorunun cevabı bilinmesi bile ödemeler…

Video Röportaj: Denis Duliçi – Akaunting Kurucu Ortağı
Röportaj
49 görüntüleme
Röportaj
49 görüntüleme

Video Röportaj: Denis Duliçi – Akaunting Kurucu Ortağı

yazar05 - 22 Ekim 2018

Lonca Mezuniyet Gününde bir FinTech girişimi olarak sunduğu çözümlerle dikkat çeken Akaunting'in kurucu ortağı Denis Duliçi ile Akaunting'i ve Türkiye'deki…

AXA yeni fon yapılanmasıyla FinTech’e yöneliyor
FinTech
44 görüntüleme
FinTech
44 görüntüleme

AXA yeni fon yapılanmasıyla FinTech’e yöneliyor

Erhan Kahraman - 22 Ekim 2018

AXA Investment Managers, Framlington Finansal fonunu FinTech odaklı yatırımlar yapacak şekilde yeniden organize ediyor. Otuz yıla yakın geçmişi bulunan 55…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.