Standard Chartered Londra’da inovasyon laboratuvarı açtı

13 Ekim 2018
172 Görüntüleme

Standard Chartered, Londra’da açtığı eXellerator adlı inovasyon laboratuvarıyla yerel FinTech ekosistemiyle etkileşimi artırmayı ve grup genelinde inovasyonu tetiklemeyi hedefliyor.

Standard Chartered’ın eXellerator laboratuvarı, bankanın Londra’nın göbeğinde yer alan merkez ofisinde konumlanıyor. Bu laboratuvar aynı zamanda İngiltere ve Avrupa bölgesinin inovasyon merkezi olarak hizmet verecek.

Standard Chartered, Avrupa ve Amerika CEO’su Tracy Clarke, “Londra, bankalar, FinTech girişimleri ve sektörel iş ortaklarının hepsinin dirsek temasında çalışabildiği, inovasyon için gerçek bir merkez niteliği taşıyor.” diyor.

EXellerator laboratuvarı müşterileri, FinTech’leri ve diğer iş ortaklarının bir araya gelerek sektöre ilişkin sorunlarını çözmesi için bir ortak çalışma alanı oluşturacak.

Standard Chartered, Singapur’da ilk eXellerator’ı 2016’da kurdu. İki yıl aradan sonra, 2018 yılı başında ise Hong Kong’da ikinci laboratuvar hizmete açıldı. Banka, Silikon Vadisi’nde ve Bangalore’deki teknoloji merkezinde yer aldı.

Laboratuvarlar, bankanın FinTech alanında yatırım yapan girişim sermayesi birimi olan SC Ventures’a bağlı olacak. SC Ventures Küresel Başkanı Alex Manson, “Hemen hemen her sektörde müşterilerimiz işlerinde yıkıcı bir dönüşüme tanık oluyor. Dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimizin kendilerini bu dönüşüme uygun olacak şekilde yeniden konumlandırabilmesi için bir baskı var ve biz buna yardımcı olacak yeteneklerimizi inovasyon ofislerinde kullanacağız.” diye konuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı
Haber
7 görüntüleme
Haber
7 görüntüleme

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı

yazar05 - 19 Şubat 2019

Visa ve JPMorgan'ın olduğu gibi Mastercard'da yeni finansal teknolojiler geliştirmenin peşinde. Ödeme dünyasının devi 'açık bankacılık merkezi için FinTech girişimiyle…

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı
Video
17 görüntüleme
Video
17 görüntüleme

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı

Ahmet Usta - 18 Şubat 2019

Finovate Europe 2019'a katılan Fcase'i ziyaret ederek şirketin kurucu ortağı Emre Sayın ile şirketlerini ve çözüm sundukları konuları konuştuk. https://youtu.be/jKkSXl8UOsI

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak
Genel
16 görüntüleme
Genel
16 görüntüleme

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak

yazar05 - 18 Şubat 2019

Çekya merkezli FinTech girişimi SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu kullanarak ödeme endüstrisini değiştirmeyi hedefliyor. SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu bankalar ve finans…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.