Dragonfly Capital Partners’tan 100 milyon dolarlık kripto fonu

14 Ekim 2018
230 Görüntüleme

FinTech dünyasının iki kıdemli ismi tarafından kurulan Dragonfly Capital Partners, başta kripto teknolojiler olmak üzere FinTech dünyasına yatırım yapmak için 100 milyon dolarlık fon ayırdığını duyurdu.

FinTech girişimlerine yatırım yapmak üzere Bain Capital Ventures eski yöneticisi Alexander Pack ile Ceyuan Ventures kurucu ortağı Bo Feng gibi isimler tarafından kurulan Dragonfly Capital Partners, kullanıcıların kripto paraya erişimini kolaylaştırmak için çalışan girişimlere özel 100 milyon dolarlık bir fon meydana getirdi. Kripto ekosisteminde Doğu ile Batı arasında köprü kurmak isteyen Dragonfly, kripto fonları, merkezi olmayan bir ekonomiyi destekleyecek protokol ve uygulamalar, merkezi ve merkezi olmayan sistemler arasında köprü olmayı amaçlayan teknoloji girişimleri olmak üzere üç ana alanda yatırım yapacak.

Geleneksel yatırım şirketlerinin kripto teknolojilere katılmasının ne denli zor olduğunu fark ederek bu işe başladıklarını kaydeden Alexander Pack, “Sorun sadece kripto paranın yeni bir teknoloji olması değil, aynı zamanda teknoloji güdümlü yeni bir varlık kategorisi oluşturması. Bu yeni kategori, yeni nesil varlık yönetimine ihtiyaç duyuyor. Onlarca yıldır böyle bir yenilikle karşılaşmadık.” diye açıkladı.

Bo Feng ise kripto para patlamasını, doksanlı yıllarda internetin yükselişine benzetti ve ekledi: “Kripto devrimi internetten bile büyük ve global olabilir. Biz burada bir ekosistem yaklaşımıyla dünyanın dört bir yanındaki fon yöneticilerine ve yatırım yapıyoruz. Batı’nın en iyi teknolojilerini, Asya’nın en büyük kripto şirketleri ve kullanıcı kitlesiyle buluşturuyoruz.”

Dragonfly’ın yatırımcıları arasında kripto para borsası OKEx ve Blockchain devi Bitmain’in yanı sıra Polychain Capital, Sequoia China, Baidu ve Alibaba US gibi şirketler yer alıyor. Teknoloji odaklı kripto fonları ve varlık yöneticilerini içeren 20’nin üzerinde yatırımla faaliyete başlayan Dragonfly zamanla yatırımlarını artıracak.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı
Haber
7 görüntüleme
Haber
7 görüntüleme

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı

yazar05 - 19 Şubat 2019

Visa ve JPMorgan'ın olduğu gibi Mastercard'da yeni finansal teknolojiler geliştirmenin peşinde. Ödeme dünyasının devi 'açık bankacılık merkezi için FinTech girişimiyle…

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı
Video
17 görüntüleme
Video
17 görüntüleme

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı

Ahmet Usta - 18 Şubat 2019

Finovate Europe 2019'a katılan Fcase'i ziyaret ederek şirketin kurucu ortağı Emre Sayın ile şirketlerini ve çözüm sundukları konuları konuştuk. https://youtu.be/jKkSXl8UOsI

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak
Genel
16 görüntüleme
Genel
16 görüntüleme

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak

yazar05 - 18 Şubat 2019

Çekya merkezli FinTech girişimi SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu kullanarak ödeme endüstrisini değiştirmeyi hedefliyor. SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu bankalar ve finans…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.