Dragonfly Capital Partners’tan 100 milyon dolarlık kripto fonu

14 Ekim 2018
167 Görüntüleme

FinTech dünyasının iki kıdemli ismi tarafından kurulan Dragonfly Capital Partners, başta kripto teknolojiler olmak üzere FinTech dünyasına yatırım yapmak için 100 milyon dolarlık fon ayırdığını duyurdu.

FinTech girişimlerine yatırım yapmak üzere Bain Capital Ventures eski yöneticisi Alexander Pack ile Ceyuan Ventures kurucu ortağı Bo Feng gibi isimler tarafından kurulan Dragonfly Capital Partners, kullanıcıların kripto paraya erişimini kolaylaştırmak için çalışan girişimlere özel 100 milyon dolarlık bir fon meydana getirdi. Kripto ekosisteminde Doğu ile Batı arasında köprü kurmak isteyen Dragonfly, kripto fonları, merkezi olmayan bir ekonomiyi destekleyecek protokol ve uygulamalar, merkezi ve merkezi olmayan sistemler arasında köprü olmayı amaçlayan teknoloji girişimleri olmak üzere üç ana alanda yatırım yapacak.

Geleneksel yatırım şirketlerinin kripto teknolojilere katılmasının ne denli zor olduğunu fark ederek bu işe başladıklarını kaydeden Alexander Pack, “Sorun sadece kripto paranın yeni bir teknoloji olması değil, aynı zamanda teknoloji güdümlü yeni bir varlık kategorisi oluşturması. Bu yeni kategori, yeni nesil varlık yönetimine ihtiyaç duyuyor. Onlarca yıldır böyle bir yenilikle karşılaşmadık.” diye açıkladı.

Bo Feng ise kripto para patlamasını, doksanlı yıllarda internetin yükselişine benzetti ve ekledi: “Kripto devrimi internetten bile büyük ve global olabilir. Biz burada bir ekosistem yaklaşımıyla dünyanın dört bir yanındaki fon yöneticilerine ve yatırım yapıyoruz. Batı’nın en iyi teknolojilerini, Asya’nın en büyük kripto şirketleri ve kullanıcı kitlesiyle buluşturuyoruz.”

Dragonfly’ın yatırımcıları arasında kripto para borsası OKEx ve Blockchain devi Bitmain’in yanı sıra Polychain Capital, Sequoia China, Baidu ve Alibaba US gibi şirketler yer alıyor. Teknoloji odaklı kripto fonları ve varlık yöneticilerini içeren 20’nin üzerinde yatırımla faaliyete başlayan Dragonfly zamanla yatırımlarını artıracak.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

6493 sayılı kanunda yeni düzenlemeler yayınlandı
Haber
42 görüntüleme
Haber
42 görüntüleme

6493 sayılı kanunda yeni düzenlemeler yayınlandı

yazar05 - 22 Ekim 2018

FinTech girişimleri için oldukça önemli olan 6493 sayılı "ÖDEME HİZMETLERİ VE ELEKTRONİK PARA İHRACI İLE ÖDEME KURULUŞLARI VE ELEKTRONİK PARA…

Facebook ve Google yeni bankanız olabilir
Genel
57 görüntüleme
Genel
57 görüntüleme

Facebook ve Google yeni bankanız olabilir

yazar05 - 22 Ekim 2018

Büyük teknoloji şirketleri, bankalara bakış açısını değiştirerek bilinen bankacılık sürecini tamamen değiştirebilirler mi? Henüz bu sorunun cevabı bilinmesi bile ödemeler…

Video Röportaj: Denis Duliçi – Akaunting Kurucu Ortağı
Röportaj
64 görüntüleme
Röportaj
64 görüntüleme

Video Röportaj: Denis Duliçi – Akaunting Kurucu Ortağı

yazar05 - 22 Ekim 2018

Lonca Mezuniyet Gününde bir FinTech girişimi olarak sunduğu çözümlerle dikkat çeken Akaunting'in kurucu ortağı Denis Duliçi ile Akaunting'i ve Türkiye'deki…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.