Dragonfly Capital Partners’tan 100 milyon dolarlık kripto fonu

14 Ekim 2018
195 Görüntüleme

FinTech dünyasının iki kıdemli ismi tarafından kurulan Dragonfly Capital Partners, başta kripto teknolojiler olmak üzere FinTech dünyasına yatırım yapmak için 100 milyon dolarlık fon ayırdığını duyurdu.

FinTech girişimlerine yatırım yapmak üzere Bain Capital Ventures eski yöneticisi Alexander Pack ile Ceyuan Ventures kurucu ortağı Bo Feng gibi isimler tarafından kurulan Dragonfly Capital Partners, kullanıcıların kripto paraya erişimini kolaylaştırmak için çalışan girişimlere özel 100 milyon dolarlık bir fon meydana getirdi. Kripto ekosisteminde Doğu ile Batı arasında köprü kurmak isteyen Dragonfly, kripto fonları, merkezi olmayan bir ekonomiyi destekleyecek protokol ve uygulamalar, merkezi ve merkezi olmayan sistemler arasında köprü olmayı amaçlayan teknoloji girişimleri olmak üzere üç ana alanda yatırım yapacak.

Geleneksel yatırım şirketlerinin kripto teknolojilere katılmasının ne denli zor olduğunu fark ederek bu işe başladıklarını kaydeden Alexander Pack, “Sorun sadece kripto paranın yeni bir teknoloji olması değil, aynı zamanda teknoloji güdümlü yeni bir varlık kategorisi oluşturması. Bu yeni kategori, yeni nesil varlık yönetimine ihtiyaç duyuyor. Onlarca yıldır böyle bir yenilikle karşılaşmadık.” diye açıkladı.

Bo Feng ise kripto para patlamasını, doksanlı yıllarda internetin yükselişine benzetti ve ekledi: “Kripto devrimi internetten bile büyük ve global olabilir. Biz burada bir ekosistem yaklaşımıyla dünyanın dört bir yanındaki fon yöneticilerine ve yatırım yapıyoruz. Batı’nın en iyi teknolojilerini, Asya’nın en büyük kripto şirketleri ve kullanıcı kitlesiyle buluşturuyoruz.”

Dragonfly’ın yatırımcıları arasında kripto para borsası OKEx ve Blockchain devi Bitmain’in yanı sıra Polychain Capital, Sequoia China, Baidu ve Alibaba US gibi şirketler yer alıyor. Teknoloji odaklı kripto fonları ve varlık yöneticilerini içeren 20’nin üzerinde yatırımla faaliyete başlayan Dragonfly zamanla yatırımlarını artıracak.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı
Bitcoin
10 görüntüleme
Bitcoin
10 görüntüleme

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı

Erhan Kahraman - 13 Aralık 2018

UBS Blockchain’in eski patronu Alex Batlin, özel ve kurumsal müşterilere dijital varlıklarının güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak sunacağı yeni hizmeti için…

Ontario, FinTech Danışma Komitesi için yeni adaylar arıyor
Bankacılık
10 görüntüleme
Bankacılık
10 görüntüleme

Ontario, FinTech Danışma Komitesi için yeni adaylar arıyor

Erhan Kahraman - 12 Aralık 2018

Ontario Menkul Değerler Komisyonu (OSC), FinTech Danışma Komitesi'ne (FAC) üyelik başvurusunda bulunacak yeni adaylar arıyor. Üyelik sürecinin bir parçası olarak,…

Elavon’dan Gürcistan’a FinTech yatırımı
Bankacılık
12 görüntüleme
Bankacılık
12 görüntüleme

Elavon’dan Gürcistan’a FinTech yatırımı

Erhan Kahraman - 12 Aralık 2018

U.S. Bancorp'un yan kuruluşu olan Küresel bir ödeme şirketi Elavon, finans ve ödeme teknolojileri genelinde yenilikleri daha da hızlandırmak için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.