Dragonfly Capital Partners’tan 100 milyon dolarlık kripto fonu

14 Ekim 2018
273 Görüntüleme

FinTech dünyasının iki kıdemli ismi tarafından kurulan Dragonfly Capital Partners, başta kripto teknolojiler olmak üzere FinTech dünyasına yatırım yapmak için 100 milyon dolarlık fon ayırdığını duyurdu.

FinTech girişimlerine yatırım yapmak üzere Bain Capital Ventures eski yöneticisi Alexander Pack ile Ceyuan Ventures kurucu ortağı Bo Feng gibi isimler tarafından kurulan Dragonfly Capital Partners, kullanıcıların kripto paraya erişimini kolaylaştırmak için çalışan girişimlere özel 100 milyon dolarlık bir fon meydana getirdi. Kripto ekosisteminde Doğu ile Batı arasında köprü kurmak isteyen Dragonfly, kripto fonları, merkezi olmayan bir ekonomiyi destekleyecek protokol ve uygulamalar, merkezi ve merkezi olmayan sistemler arasında köprü olmayı amaçlayan teknoloji girişimleri olmak üzere üç ana alanda yatırım yapacak.

Geleneksel yatırım şirketlerinin kripto teknolojilere katılmasının ne denli zor olduğunu fark ederek bu işe başladıklarını kaydeden Alexander Pack, “Sorun sadece kripto paranın yeni bir teknoloji olması değil, aynı zamanda teknoloji güdümlü yeni bir varlık kategorisi oluşturması. Bu yeni kategori, yeni nesil varlık yönetimine ihtiyaç duyuyor. Onlarca yıldır böyle bir yenilikle karşılaşmadık.” diye açıkladı.

Bo Feng ise kripto para patlamasını, doksanlı yıllarda internetin yükselişine benzetti ve ekledi: “Kripto devrimi internetten bile büyük ve global olabilir. Biz burada bir ekosistem yaklaşımıyla dünyanın dört bir yanındaki fon yöneticilerine ve yatırım yapıyoruz. Batı’nın en iyi teknolojilerini, Asya’nın en büyük kripto şirketleri ve kullanıcı kitlesiyle buluşturuyoruz.”

Dragonfly’ın yatırımcıları arasında kripto para borsası OKEx ve Blockchain devi Bitmain’in yanı sıra Polychain Capital, Sequoia China, Baidu ve Alibaba US gibi şirketler yer alıyor. Teknoloji odaklı kripto fonları ve varlık yöneticilerini içeren 20’nin üzerinde yatırımla faaliyete başlayan Dragonfly zamanla yatırımlarını artıracak.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Allied Wallet Hong Kong merkezli Epayment’ı satın aldı
FinTech
5 görüntüleme
FinTech
5 görüntüleme

Allied Wallet Hong Kong merkezli Epayment’ı satın aldı

Tahsin Özyer - 17 Haziran 2019

196 ülkede ödeme çözümleri sunan küresel FinTech şirketi Allied Wallet, Hong Kong'un en büyük FinTech şirketlerinden biri olan Epayment'ı satın…

Myanmar Merkez Bankası’ndan QR kod hamlesi
FinTech
10 görüntüleme
FinTech
10 görüntüleme

Myanmar Merkez Bankası’ndan QR kod hamlesi

Tahsin Özyer - 17 Haziran 2019

Myanmar Merkez Bankası ülkede QR kod yöntemiyle ödemelerin yapılmasını yakında onaylayacak. Böylelikle mobil cihazlarla kolay bir şekilde ödemeler gerçekleştirilebilecek. Şanghay…

Paytm tüccarlar için yönlendirici motorunu piyasaya sürdü
FinTech
16 görüntüleme
FinTech
16 görüntüleme

Paytm tüccarlar için yönlendirici motorunu piyasaya sürdü

Tahsin Özyer - 17 Haziran 2019

Hindistan merkezli ödeme firması Paytm, tüccarların daha yüksek ödeme başarı oranı elde etmesini sağlayacak yapay zeka destekli yönlendirici motorunu piyasaya…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.