Finansal varlık platformu PayActiv, Generation Partners öncülüğünde tamamlanan B serisi finansman oturumunda mevcut yatırımcılar Ziegler Link•Age Fund II ve Softbank Capital’in katılımıyla 20 milyon dolar topladı.

Yaklaşık 13,5 milyon dolara ulaşan önceki toplam yatırımlar da hesaba katıldığında, en son oturumda PayActiv’in toplam fonlaması iki katından fazla artarak 33,5 milyon dolara yükseldi. PayActiv aldığı yeni nakit desteğini platformunu genişletmek, büyümeyi hızlandırmak ve dünya çapındaki maaşlı çalışanlar için daha fazla finansal çözüm geliştirmek için kullanacağını açıkladı.

Generation Partners Yönetici Ortağı Mark Jennings, şirket olarak yaptıkları yatırımın arkasında PayActiv’in “milyonlarca işçinin hayatlarını olumlu yönde değiştirebilme potansiyeline sahip olmasının yanı sıra, aynı zamanda karlı ve başarılı bir iş yaratma potansiyeline barındırdığını” belirtiyor.

Kaliforniya merkezli FinTech girişimi, 2012 yılında lansmanından bu yana önemli bir büyüme yaşadı ve sadece geçen yıl altı kat büyüdü. 2017 yılının Mayıs ayında Walmart ile imzalanan büyük ölçekli sözleşmenin ve Temmuz 2018’de ADP ile yapılan bir anlaşmanın bu büyümede kaldıraç rolü oynadığı biliniyor. Bu iki anlaşmayla birlikte PayActiv, ABD genelinde 600 binden fazla işletmeye hizmet veriyor.

FinTech Futures haberine göre anlaşmanın bir parçası olarak PayActiv yönetim kuruluna katılacak olan Generation Partners Yönetici Ortağı John Hawkins, girişimin büyümesini şöyle yorumladı: “PayActiv, çalışanlar ve işverenler arasındaki ilişki üzerinde büyük bir olumlu etki yarattı. Her ay 100 milyon dolardan fazla maaşlı ücretlendirme işlemlerine katkı sağlıyor ve şirket, çalışanların her ay yaklaşık 10 milyon dolarlık bir ücreti ödemek zorunda kalmaksızın, gecikmiş ücretler, fazla mesai ve faiz ücretlerinden kaçınmasını sağlıyor.”