Avustralyalı banka Westpac, RegTech temalı yarışmasıyla yasal mevzuatları şirketler için birer külfet olmaktan çıkarmayı hedefleyen FinTech girişimlerine 40 bin dolara kadar ödül vadediyor.

Westpac Innovation Challenge adıyla düzenlenen yarışma, şirketlerin yasal yükümlülüklerini yerine getirmesini kolaylaştıracak teknolojik çözümler geliştiren girişimcileri, başlangıç ve ölçeklenme aşamasında olan şirketleri davet ediyor.

4 Kasım 2018 Pazar gününe kadar kayıtların devam ettiği yarışmada, finalist olarak belirlenen beş yarışmacı 16 Kasım tarihinde açıklanacak. Bu girişimler 3 Aralık’ta Sidney’de yapacakları sunum için Westpac ile birlikte hazırlanacak. Aralık ayı başında ise jüri paneli, nihai kazananı belirleyecek.

Westpac Grup Strateji ve Kurumsal Hizmetler Yöneticisi Gary Thusrby, şirketlerin yasal açıdan uymaları gereken zorunlulukların her geçen gün arttığının altını çizerek, “Bulut bilişim, büyük veri ve yapay zeka gibi teknolojiler, yeni ve gelişmekte olan yasal yükümlülüklerle uyumlulukta teknolojiden nasıl faydalanacağımızı köklü biçimde değiştiriyor.” diye konuştu.

Thursby sözlerini şöyle tamamladı: “İnovasyondan faydalanarak yasal mevzuata ilişkin maliyetleri azaltacak, verimliliği artıracak ve müşteri ihtiyaçlarını daha iyi karşılayacak bir devrim arıyoruz.”

Yarışma hakkında detaylı bilgi için tıklayın.