AXA Investment Managers, Framlington Finansal fonunu FinTech odaklı yatırımlar yapacak şekilde yeniden organize ediyor.

Otuz yıla yakın geçmişi bulunan 55 milyon poundluk Framlington Fonu, 20 Kasım itibarıyla Framlington FinTech fonu olarak yeniden adlandırılacak. Şirketin yaptığı açıklamaya göre banka ve sigorta şirketleri gibi “geleneksel” finans servislerine yatırımlar sürecek olsa da, finans kuruluşlarına teknoloji sağlayan şirketler de bu geçişle birlikte yatırım portföyüne eklenecek.

Fon Yöneticisi Vincent Vinatier, “Fonun 1986’da piyasaya sürülmesinden beri finansal hizmetler sektörü büyük ölçekli değişimlere uğradı. Teknolojik gelişmeler, insanların ve işletmelerin nasıl etkileşime girip çalıştıklarına dair standartları tümüyle değiştirdi. Özellikle finansal hizmetler alanında bu durum kendini çok daha fazla hissettiriyor.” dedi.

Yaşanan bu dönüşümü kabul ederek, fonun yatırım politikasını buna göre yeniden yapılandırdıklarını ifade eden Vinatier, “Framlington FinTech fonunun daha fazla yatırım fırsatına erişeceğine ve hızlı değişen finansal hizmet ortamına uyum sağlayabilen, fon için uzun vadeli büyüme sağlayabilecek şirketleri belirlemek için daha iyi bir konuma sahip olacağına inanıyoruz.” diye ekledi.

FinTech Futures haberine göre AXA, temiz teknoloji, yaşlanma ve yaşam tarzı, otomasyon, bağlı tüketici ve geçiş toplumları gibi gelişmekte olan temalara yönelik araştırmalar yapacağını bu yılın ilk aylarında duyurmuştu. Şirket bu sayede gelecekte önemli dönüşler almayı planlıyor.