NCR Corporation, ABD merkezli uçtan uca ödeme işleme ve insan kaynakları yönetim çözümleri geliştiren JetPay’i yaklaşık 184 milyon dolara satın alacağını duyurdu.

JetPay için hisse başına 5,05 dolarlık ödeme yapacak olan NCR’nin ödemenin bir kısmını elindeki nakitle, bir kısmını da döner kredi imkanlarını kullanarak yapacağı açıklandı. FinTech Futures haberine göre bu anlaşma, her iki şirketin yönetim kurulları tarafından onaylandı.

NCR Corporation bu alım sonrası bulut tabanlı bir ödeme platformunu, perakende ve konuk ağırlama sektörleri için geliştirdiği kurumsal satış terminali (POS) çözümlerine entegre edebilecek. JetPay’in alımının stratejik bir yatırım olduğunu öne süren NCR Başkanı ve CEO’su Michael D. Hayford, “Böylelikle uçtan uca entegre bir ödeme çözümünü kurumsal POS müşterilerimize sunabileceğiz.” diye konuştu.

JetPay CEO’su Diane Faro ise satın almanın NCR’in sahip olduğu marka bilinirliği ve inovasyon geçmişi sayesinde JetPay’in mevcut yeteneklerini çok daha ileri seviyeye taşıyacağını vurguladı. Yasal denetçilerin onayına sunulan satın almanın yıl sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. İki şirket de müşterilerine, kanal iş ortaklarına ve çalışanlarına pürüzsüz bir geçiş süreci yaşatmayı hedeflediklerini ifade ediyor.

Satın alma işlemiyle ilgili NCR’in yönetim kuruluna finansal ve stratejik danışmanlığı ise Bank of America ve Merill Lynch’in sağladığı açıklandı.