Mastercard, sadakat puanlarıyla ödeme servisini yenileyerek, dünya genelinde Mastercard ağına üye tüm işletmeleri kapsayacak şekilde genişletiyor.

Mastercard, Ödül Puanlarla Öde (Pay with Rewards) sadakat kampanyasını bu yıl sonunda yeni bir uygulamayla birlikte yeniden hayata geçiriyor. Yeni dönemde Mastercard sahipleri, havayolu, otel ya da perakende kampanyalarında kazandıkları puan ya da milleri diledikleri dünyanın dört bir yanındaki Mastercard üyesi işletmelerde ödeme için kullanabilecekler.

Money 20/20 esnasında NFC World’a açıklama yapan Mastercard’dan Kyle Clark, bu geçiş için işletmelerin herhangi bir ek yazılım ya da donanım yükseltmesine ihtiyaç duymayacağının altını çizerek, işlemlerin satış terminallerinde standart ödeme şeklinde gerçekleşeceğini belirtti.

Buna göre tüccarlar ayrıca standart işlem ücretlerini, para ya da puanla ödeme fark etmeksizin kart sahibinin yaptığı alım tutarına göre ödeyecek. Öyle ki, Mastercard üye iş yerleri müşterinin herhangi bir ödemeyi parayla mı yoksa birikmiş sadakat puanıyla mı yaptığı konusunda bilgi sahibi olmak zorunda bile değil. Tüm işlemler arka planda Mastercard ağı tarafından tamamlanıyor.

Diğer banka ya da sadakat puanı uygulaması sağlayıcının mevcut uygulamasına kolayca entegre edilebileceği duyurulan Mastercard’ın yeni mobil uygulaması, kart sahibine biriktirdiği puanları nerede ve ne zaman kullanabileceği konusunda geniş seçenekler sunacak. Dahası, kart sahipleri ödemenin nasıl gerçekleşeceğini ister işlem öncesinde isterse alışveriş sonrasında belirleyebilecekler.