Para transfer FinTech’i TransferGo, Seedrs üzerinde 11,5 milyon Euro hedefli bir kitle fonlama kampanyası başlattı.

TransferGo, saygınlığını, güvenini ve kullanıcı deneyimini temel alarak itibarını oluşturduğunu söylüyor. Şu anda, 750 bin kullanıcıya ulaşan bir kitleye her geçen gün 1000 yeni kişinin eklendiğini belirten TransferGo, bu kitle fonlaması kampanyasının kullanıcı talebi olduğunun altını çizdi.

FinTech girişiminin CEO’su ve kurucu ortağı olarak görev yapan Daumantas Dvilinskas, “Bu kitle fonlaması kampanyasını, önde gelen Avrupalı girişim sermayesi yatırımcılarımızla birlikte kullanıcılarımızın da bize yatırım yapabilmelerini ve başarımızı paylaşabilmeleri için başlatıyoruz” diye konuştu.

Bugüne kadar platforma 10,5 milyon Euro değerinde yatırım yapan yatırımcılar ve 5 binden fazla kişi, Seedrs’taki kampanyaya önkayıt yaptırdı. TransferGo, uluslararası genişleme ve ürün inovasyonuna harcamak üzere toplam yatırımını 1 milyon Euro daha artırarak, 11,5 milyon Euro’ya çıkarmayı hedefliyor.

Daumantas Dvilinskas, “Para transferi piyasasında büyük bir fırsat var, küresel dövizlerin sadece yüzde 6’sı dijital ve bu alanın 2017’de 1,5 milyar dolardan 2025’e kadar 8,5 milyar dolara çıkması bekleniyor. Ekibimiz, işe yarayan çözümler üreterek, tüketiciye güvenebilecekleri bir marka sunarak dijital payını artırmaya odaklanıyor.” açıklamasını yaptı.

TransferGo bir süredir bir kripto para ticaret aracı ve Hindistan’da Ripple destekli gerçek zamanlı para hizmetiyle bir süredir portföyünü genişletmeyi sürdürüyor. 2012 yılında kurulan TransferGo, bugüne kadar yılda ortalama yüzde 100 büyüme gösterdiğini belirtiyor. FinTech girişimi, gönderenin veya alıcının nereye para yatırdığına bakmaksızın, çapraz ağlarda 30 dakika içinde para transferi hizmeti sağlıyor.