Coinbase, Tiger Global Management’ın liderliğindeki E Serisi fonlama turunda 300 milyon dolar yatırım aldı. Bu yatırımla beraber kripto para kambiyosu Coinbase’in değeri 8 milyar doları geçti.

2012 yılında kurulan San Francisco merkezli Coinbase, Bitcoin’i kripto para alanındaki en büyük oyunculardan biri haline getirerek, 500 kişilik bir kadro oluşturdu. Geçtiğimiz günlerde Dublin ofisi için planlarını açıklayan şirket, küresel genişlemesini sürdürmek için aldığı son yatırımdan yararlanacak. Böylece dünya genelinde normal para ve kripto para arasındaki altyapıyı oluşturma hedefine biraz daha yaklaşacak.

“Coinbase yeni finansal sistem için önemli bir anahtar”

Coinbase’in en büyük hedefi ise, Wall Street’i kazanarak daha fazla kurumsal fonun gelmesini sağlamak olacak. Coinbase Başkanı ve COO’su Asiff Hirji, Coinbase’in büyümesini, dünyanın daha açık bir finansal sisteme geçeceği yönünde bir doğrulama olarak görüyor.

Diğer taraftan, adem-i merkeziyetçi kimlik çözümleri üzerine çalışan Distributed Systems, beş kişilik ekibiyle Coinbase’in aynı iş üzerinde çalışan birimine transfer oldu. Blockchain ile bireylerin kendi dijital kimlikleri üzerinde tam hakimiyet sahibi olabileceklerini kaydeden Coinbase Identity Proje Yöneticisi B Byrne, benzer bir sistemin ABD genelinde vatandaşların sosyal güvenlik numaralarına uygulanarak herkes için ek bir koruma katmanı sağlanabileceğini dile getirdi.