InsurTech girişimi omni:us için 22,5 milyon dolar yatırım

31 Ekim 2018
149 Görüntüleme

Sigortacılık sektöründe yapay zeka ile maliyetleri önemli ölçüde azaltmayı hedefleyen omni:us, Target Global öncülüğünde gerçekleşen A Serisi fonlama turu ile gündeme geldi.

Kendini “tamamen sigortacılığa odaklanan ilk yapay zeka şirketi” olarak tanımlayan Berlin merkezli omni:us, düzenlenen A Serisi fonlama turunu 22,5 milyon dolarla kapattı.

Fonlama turu risk sermayesi şirketi Target Global tarafından yönetilirken, tura katılan diğer büyük şirketler MMC Ventures ve Talis Capital oldu. Mevcut yatırımcılar Unbound ve Anthemis de tura katılan şirketler arasındaydı.

omni:us sigortacılık devleri için de yapay zekayı öneriyor

40 kişilik bir ekiple çalışan omni:us, yapay zeka teknolojisinin, Wefox gibi InsurTech firmaları ve Allianz, Baloise ve AmTrust gibi küresel çapta etkinliği bulunan sigorta şirketlerine güç kattığını ifade ediyor.

omni:us kurucusu ve CEO’su Sofie Quidenus-Wahlforss, sigortacılık sektörünün önümüzdeki dönemde veri odaklı sisteme geçeceğini düşünüyor. omni:us, sigorta şirketlerine bu dönüşüm sürecinde yardımcı olmayı hedefliyor.

Fonlama turunu yöneten Target Global ortağı Mike Lobanov, otomatik taleplerin sigorta sektöründe yeni bir standart haline geleceğine inanıyor. “Taleplerin otomatik hale gelmesiyle, maliyetleri ciddi ölçüde azalacak ve sigorta yaptırmak potansiyel müşteriler için daha uygun hale gelecek.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)
Açık Bankacılık
10 görüntüleme
Açık Bankacılık
10 görüntüleme

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)

Ahmet Usta - 21 Mayıs 2019

Küresel FinTech liderlerinden Chris Skinner kişisel bloğu The Finanser’da kaleme aldığı en son makalesinde FinTech kavramının, 2005 yılından itibaren başlayarak…

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak
FinTech
14 görüntüleme
FinTech
14 görüntüleme

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak

Tahsin Özyer - 21 Mayıs 2019

Küresel ödeme devi Mastercard önümüzdeki 5 sene boyunca Hindistan'daki finansal teknolojilere yönelik 1 milyar dolarlık bir yatırım planladığını açıkladı. Hindistan'da…

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak
Basın Bülteni
9 görüntüleme
Basın Bülteni
9 görüntüleme

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak

Tahsin Özyer - 20 Mayıs 2019

Türkiye dijital ödeme ekosisteminde inovasyonu desteklemek ve hızlandırmak amacıyla Visa İnovasyon Programı’nı başlatıyor. Hackquarters ortaklığı ile hayata geçen ve 6 ay…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.