InsurTech girişimi omni:us için 22,5 milyon dolar yatırım

31 Ekim 2018
124 Görüntüleme

Sigortacılık sektöründe yapay zeka ile maliyetleri önemli ölçüde azaltmayı hedefleyen omni:us, Target Global öncülüğünde gerçekleşen A Serisi fonlama turu ile gündeme geldi.

Kendini “tamamen sigortacılığa odaklanan ilk yapay zeka şirketi” olarak tanımlayan Berlin merkezli omni:us, düzenlenen A Serisi fonlama turunu 22,5 milyon dolarla kapattı.

Fonlama turu risk sermayesi şirketi Target Global tarafından yönetilirken, tura katılan diğer büyük şirketler MMC Ventures ve Talis Capital oldu. Mevcut yatırımcılar Unbound ve Anthemis de tura katılan şirketler arasındaydı.

omni:us sigortacılık devleri için de yapay zekayı öneriyor

40 kişilik bir ekiple çalışan omni:us, yapay zeka teknolojisinin, Wefox gibi InsurTech firmaları ve Allianz, Baloise ve AmTrust gibi küresel çapta etkinliği bulunan sigorta şirketlerine güç kattığını ifade ediyor.

omni:us kurucusu ve CEO’su Sofie Quidenus-Wahlforss, sigortacılık sektörünün önümüzdeki dönemde veri odaklı sisteme geçeceğini düşünüyor. omni:us, sigorta şirketlerine bu dönüşüm sürecinde yardımcı olmayı hedefliyor.

Fonlama turunu yöneten Target Global ortağı Mike Lobanov, otomatik taleplerin sigorta sektöründe yeni bir standart haline geleceğine inanıyor. “Taleplerin otomatik hale gelmesiyle, maliyetleri ciddi ölçüde azalacak ve sigorta yaptırmak potansiyel müşteriler için daha uygun hale gelecek.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 25 Mart 2019
Newsletter
5 görüntüleme
Newsletter
5 görüntüleme

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 25 Mart 2019

Ahmet Usta - 25 Mart 2019

FinTech Ekosisteminden Öne Çıkan Başlıklar Geçen haftanın öne çıkan FinTech içerikleri ile karşınızdayız. Günlük temassız ödeme adedi 1 milyona ulaştı…

Banca Transilvania açık bankacılık platformunu duyurdu
Bankacılık
9 görüntüleme
Bankacılık
9 görüntüleme

Banca Transilvania açık bankacılık platformunu duyurdu

yazar05 - 23 Mart 2019

Romanya merkezli Banca Transilvania, FinTech'lerin banka hizmetleri ile entegrasyonunu test etmesine imkan sağlayacak açık bankacılık platformu duyurdu. BT Açık Bankacılık…

JPMorgan Chase işe alımlar için video oyunlarını test ediyor
FinTech
15 görüntüleme
FinTech
15 görüntüleme

JPMorgan Chase işe alımlar için video oyunlarını test ediyor

yazar05 - 23 Mart 2019

JPMorgan Chase & Co, stajyerleri işe alırken nörobilim tabanlı video oyunlarını kullanmak istiyor. Şirketin amacı aday havuzunu odaklı bir şekilde…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.