Sigortacılık sektöründe yapay zeka ile maliyetleri önemli ölçüde azaltmayı hedefleyen omni:us, Target Global öncülüğünde gerçekleşen A Serisi fonlama turu ile gündeme geldi.

Kendini “tamamen sigortacılığa odaklanan ilk yapay zeka şirketi” olarak tanımlayan Berlin merkezli omni:us, düzenlenen A Serisi fonlama turunu 22,5 milyon dolarla kapattı.

Fonlama turu risk sermayesi şirketi Target Global tarafından yönetilirken, tura katılan diğer büyük şirketler MMC Ventures ve Talis Capital oldu. Mevcut yatırımcılar Unbound ve Anthemis de tura katılan şirketler arasındaydı.

omni:us sigortacılık devleri için de yapay zekayı öneriyor

40 kişilik bir ekiple çalışan omni:us, yapay zeka teknolojisinin, Wefox gibi InsurTech firmaları ve Allianz, Baloise ve AmTrust gibi küresel çapta etkinliği bulunan sigorta şirketlerine güç kattığını ifade ediyor.

omni:us kurucusu ve CEO’su Sofie Quidenus-Wahlforss, sigortacılık sektörünün önümüzdeki dönemde veri odaklı sisteme geçeceğini düşünüyor. omni:us, sigorta şirketlerine bu dönüşüm sürecinde yardımcı olmayı hedefliyor.

Fonlama turunu yöneten Target Global ortağı Mike Lobanov, otomatik taleplerin sigorta sektöründe yeni bir standart haline geleceğine inanıyor. “Taleplerin otomatik hale gelmesiyle, maliyetleri ciddi ölçüde azalacak ve sigorta yaptırmak potansiyel müşteriler için daha uygun hale gelecek.”