RegTek.Solutions ile stratejik ortaklık kuran Deutsche Börse, müşterileri için RegTech alanında çok daha fazla test ve ön doğrulama hizmeti sunabilecek.

Deutsche Börse (Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası) ve bir Risk Focus iştiraki olan RegTek.Solutions, Deutsche Börse’nin Regulatory Reporting Hub müşterileri için sertifikalı bir test ve ön doğrulama hizmeti sunmak üzere ortaklık kurduklarını açıkladılar.

Yeni RegTech hizmeti 2,300 yürütme birimine sunulacak

Bu yılın dördüncü çeyreğinde geçerli olmak üzere, MiFIR (Markets in Financial Instruments Regulation) altında şeffaflık ve işlem raporlarının kalitesi hakkında müşteriler ve düzenleyici kurumlardan gelen geri dönüşle dikkate alınacak.

Geri bildirimlerin ardından, Deutsche Börse’nin Onaylı Raporlama Mekanizması (ARM) servisini kullanan 2,300’ün üzerinde yürütme birimine sunulacak. Böylece Deutsche Börse’nin bağlı olduğu 25 Ulusal Yetkili Makamlar’dan (NCA) herhangi biri için yapılacak tüm işlemler için, daha fazla test, veri kalitesinin iyileştirilmesi ve ön gönderim onayları eklenecek.

Sağlanacak yeni hizmet, düzenleyicilerin Deutsche Börse’nin API kurallarına ek olarak, veri formatı ve içeriği ile ilgili beklentileri karşılayabilmek için önceden yapılandırıldı ve hazır hale getirildi.