Deutsche Börse, RegTek.Solutions ile RegTech ortaklığı kurdu

2 Kasım 2018
103 Görüntüleme

RegTek.Solutions ile stratejik ortaklık kuran Deutsche Börse, müşterileri için RegTech alanında çok daha fazla test ve ön doğrulama hizmeti sunabilecek.

Deutsche Börse (Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası) ve bir Risk Focus iştiraki olan RegTek.Solutions, Deutsche Börse’nin Regulatory Reporting Hub müşterileri için sertifikalı bir test ve ön doğrulama hizmeti sunmak üzere ortaklık kurduklarını açıkladılar.

Yeni RegTech hizmeti 2,300 yürütme birimine sunulacak

Bu yılın dördüncü çeyreğinde geçerli olmak üzere, MiFIR (Markets in Financial Instruments Regulation) altında şeffaflık ve işlem raporlarının kalitesi hakkında müşteriler ve düzenleyici kurumlardan gelen geri dönüşle dikkate alınacak.

Geri bildirimlerin ardından, Deutsche Börse’nin Onaylı Raporlama Mekanizması (ARM) servisini kullanan 2,300’ün üzerinde yürütme birimine sunulacak. Böylece Deutsche Börse’nin bağlı olduğu 25 Ulusal Yetkili Makamlar’dan (NCA) herhangi biri için yapılacak tüm işlemler için, daha fazla test, veri kalitesinin iyileştirilmesi ve ön gönderim onayları eklenecek.

Sağlanacak yeni hizmet, düzenleyicilerin Deutsche Börse’nin API kurallarına ek olarak, veri formatı ve içeriği ile ilgili beklentileri karşılayabilmek için önceden yapılandırıldı ve hazır hale getirildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)
Açık Bankacılık
10 görüntüleme
Açık Bankacılık
10 görüntüleme

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)

Ahmet Usta - 21 Mayıs 2019

Küresel FinTech liderlerinden Chris Skinner kişisel bloğu The Finanser’da kaleme aldığı en son makalesinde FinTech kavramının, 2005 yılından itibaren başlayarak…

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak
FinTech
14 görüntüleme
FinTech
14 görüntüleme

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak

Tahsin Özyer - 21 Mayıs 2019

Küresel ödeme devi Mastercard önümüzdeki 5 sene boyunca Hindistan'daki finansal teknolojilere yönelik 1 milyar dolarlık bir yatırım planladığını açıkladı. Hindistan'da…

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak
Basın Bülteni
9 görüntüleme
Basın Bülteni
9 görüntüleme

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak

Tahsin Özyer - 20 Mayıs 2019

Türkiye dijital ödeme ekosisteminde inovasyonu desteklemek ve hızlandırmak amacıyla Visa İnovasyon Programı’nı başlatıyor. Hackquarters ortaklığı ile hayata geçen ve 6 ay…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.