Finansal servisler ekosisteminde yapay zekanın kullanımına ilişkin bir gündem oluşturmayı hedefleyen FINTECH+ etkinliği, 1-2 Ekim tarihlerinde StageOne, Zürih’te gerçekleşti.

Switzerland Global Enterprise, Thomson Reuters, PitchBook, KPMG ve BlackFin Capital sponsorluğunda düzenlenen FINTECH+ 2018, İsviçre’nin finans merkezi ve geleceğine ilişkin çalışmalar yapan girişimleri, yatırımcıları ve büyük ölçekli kuruluşları bir araya getirdi.

İsviçre’nin varlık yönetimi, InsurTech, sürdürülebilir finans ve fon toplama gibi alanlarda küresel bir merkez olmasının getirdiği rekabet avantajlarını ortaya koyan etkinlikte, sektörler arası inovasyon da masaya yatırıldı.

Ülke dışından gelen inovasyon, İsviçre’deki finans hizmetleri sektöründe ve diğer önde gelen merkezlerde giderek daha fazla önem kazanıyor. FINTECH+, yapay zeka gibi pazara hazır teknolojileri ve siber güvenlik, nesnelerin interneti ve bulut bilişim gibi diğer konuları aynı kapsamda konuşmak üzere küresel bir ekosistemi bir araya getirerek ülkeler arası inovasyon ve kaynak yaratma için etkili bir platform sağlamayı hedefliyor.

Etkinlik hakkında detaylar bu sayfada yer alıyor.