InsurTech HUB ve Yıldız Teknik Üniversitesi iş birliğiyle Yıldız Kuluçka Merkezi bünyesinde kurulan InsurTech Kuluçka Merkezi, sigortacılık teknolojileri alanında yenilikçi çözümler üreten girişimlerin başvurularını 30 Kasım’a kadar bekliyor.

Türkiye’de sigorta teknolojileri alanında yeni bir ekosistem oluşturmak amacı ile kurulan InsurTech HUB, endüstri oyuncularını, sigorta sektörünün geleceğini değiştirecek yenilikçi sigorta ürünlerini ve hizmetlerini bulmak ve ortaya çıkarmak için bir araya getiriyor. InsurTech HUB, yenilikçi teknoloji anlayışı ile yüksek verimlilik, operasyonel tasarruflar, yeni ürünler, yeni girişimler ve yeni yatırımlar imkanı sunan girişim programları ile dünya sigorta sektörünün geleceğine yön vermeyi hedefliyor.

Bu kapsamda Yıldız Kuluçka Merkezi çatısı altında kurulan InsurTech Kuluçka Merkezi; Dijital Sigortacılık, Risk Önleme, Bankasürans, Blockchain, Yapay Zeka, Nesnelerin İnterneti, Sahtekarlık Önleme, Siber Güvenlik, Sağlık, Otomotiv, Konut ve Coğrafi Bilgi Sistemleri gibi pek çok konuda yenilikçi çözümler geliştiren girişimlerin başvurularını bekliyor.

İlgilenen girişimler, www.insurtech.org web sayfası üzerinden 30 Kasım 2018 tarihine kadar başvuru yapabiliyor.