Ripple Dubai’ye çıkarma yapıyor

6 Kasım 2018
29 Görüntüleme

Ripple 2018 yılı bitmeden Dubai’de ofis açmayı planlıyor. Şirket ayrıca dünya genelinde 200’ün üzerinde finans şirketiyle anlaşma imzaladığını açıkladı.

Dubai’de gerçekleşen bir konferansa katılan Ripple Küresel Altyapı İnovasyonu Başkanı Dilip Rao, Blockchain girişiminin Orta Doğu’ya girme planları olduğunu açıkladı. Şirketin Dubai ofisini bu yıl bitmeden açmayı hedeflediğini dile getiren Rao, Ripple’ın bölgede “Değer İnterneti”ni tanıtacağını söyledi.

“Odak noktamız başlangıçta sınır ötesi ödemeler olacak, çünkü en sorunlu konunun bu olduğunu düşünüyoruz. Dünyanın bu bölümünde, hem bölgedeki ekonomiyi destekleyecek hem de dünyanın geri kalanıyla yürütülen iş anlamında sınır ötesi işlemlere ciddi ihtiyaç duyuluyor.”

AMB Crypto haberine göre Rao ayrıca Ripple’ın “çoğu Orta Doğu’da faaliyet gösteren” dünyanın dört bir yanındaki 200 kadar kuruluşla iş birliği içinde olduğunu doğruladı. Bölgeyi en hızlı büyüyen pazar alanı olarak tanımlayan Ripple yetkilisi, burada Suudi Arabistan’ın en büyük İslami bankası Al-Rajhi ve Kuwait Finance House ile birlikte çalıştıklarını belirtti.

“Bugün BAE’den para göndermek istiyorsanız, dünyanın bazı bölgelerinde pahalı ve yavaş bir süreç yaşayacaksınız demektir.” diyen Rao, “Örneğin, Güney Asya, SWIFT’i kullanmaktan vazgeçti ve bu özel koridorları birbirine bağlamak için kendi özel teknolojilerini kurdu. Böylece bu yüksek hacimli koridorlarda müşterilerinin ihtiyaçlarını hızlı ve ucuz bir şekilde karşılayacaklar.” dedi ve ekledi:

“Birbiriyle iletişim kuran makineleri düşünün, belki de her yıl 50 milyar işlem yapıyorlar. Şimdi mikro ödemelerden bir sentten daha düşük değerleri konuşuyoruz. Mevcut altyapı bu çok düşük değerli, yüksek hacimli işlemlerle baş edemiyor. Bu tür bir dijital ekonomiyi destekleyebilmek için yeni bir altyapı kümesi oluşturmanın bir gereklilik olduğunu düşünüyoruz.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sberbank CEO’sundan Blockchain öngörüleri
Bankacılık
3 görüntüleme
Bankacılık
3 görüntüleme

Sberbank CEO’sundan Blockchain öngörüleri

Erhan Kahraman - 17 Kasım 2018

Blockchain üzerine çeşitli çalışmalar yapan Sberbank'ın CEO'su Herman Gref, dağıtık defter teknolojilerinin önümüzdeki birkaç yıl içinde olgunlaşarak ana akıma ulaşacağını…

Wirecard ve Mastercard’dan küresel iş birliği
Bankacılık
13 görüntüleme
Bankacılık
13 görüntüleme

Wirecard ve Mastercard’dan küresel iş birliği

Erhan Kahraman - 17 Kasım 2018

Wirecard ve Mastercard, kart çıkarma faaliyetleri için küresel ölçekli bir stratejik iş ortaklığına imza attı. Ödeme dünyasının iki devi arasında…

Hong Kong metrosunun QR kodlu ödemeleri Alipay’e emanet
FinTech
13 görüntüleme
FinTech
13 görüntüleme

Hong Kong metrosunun QR kodlu ödemeleri Alipay’e emanet

Erhan Kahraman - 16 Kasım 2018

Alipay, Hong Kong metrosunda QR kodlu temassız ödeme hizmeti için açılan ihalenin kazanan tarafı oldu. Hong Kong nüfusunun FinTech trendlerini…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.