Ripple Dubai’ye çıkarma yapıyor

6 Kasım 2018
93 Görüntüleme

Ripple 2018 yılı bitmeden Dubai’de ofis açmayı planlıyor. Şirket ayrıca dünya genelinde 200’ün üzerinde finans şirketiyle anlaşma imzaladığını açıkladı.

Dubai’de gerçekleşen bir konferansa katılan Ripple Küresel Altyapı İnovasyonu Başkanı Dilip Rao, Blockchain girişiminin Orta Doğu’ya girme planları olduğunu açıkladı. Şirketin Dubai ofisini bu yıl bitmeden açmayı hedeflediğini dile getiren Rao, Ripple’ın bölgede “Değer İnterneti”ni tanıtacağını söyledi.

“Odak noktamız başlangıçta sınır ötesi ödemeler olacak, çünkü en sorunlu konunun bu olduğunu düşünüyoruz. Dünyanın bu bölümünde, hem bölgedeki ekonomiyi destekleyecek hem de dünyanın geri kalanıyla yürütülen iş anlamında sınır ötesi işlemlere ciddi ihtiyaç duyuluyor.”

AMB Crypto haberine göre Rao ayrıca Ripple’ın “çoğu Orta Doğu’da faaliyet gösteren” dünyanın dört bir yanındaki 200 kadar kuruluşla iş birliği içinde olduğunu doğruladı. Bölgeyi en hızlı büyüyen pazar alanı olarak tanımlayan Ripple yetkilisi, burada Suudi Arabistan’ın en büyük İslami bankası Al-Rajhi ve Kuwait Finance House ile birlikte çalıştıklarını belirtti.

“Bugün BAE’den para göndermek istiyorsanız, dünyanın bazı bölgelerinde pahalı ve yavaş bir süreç yaşayacaksınız demektir.” diyen Rao, “Örneğin, Güney Asya, SWIFT’i kullanmaktan vazgeçti ve bu özel koridorları birbirine bağlamak için kendi özel teknolojilerini kurdu. Böylece bu yüksek hacimli koridorlarda müşterilerinin ihtiyaçlarını hızlı ve ucuz bir şekilde karşılayacaklar.” dedi ve ekledi:

“Birbiriyle iletişim kuran makineleri düşünün, belki de her yıl 50 milyar işlem yapıyorlar. Şimdi mikro ödemelerden bir sentten daha düşük değerleri konuşuyoruz. Mevcut altyapı bu çok düşük değerli, yüksek hacimli işlemlerle baş edemiyor. Bu tür bir dijital ekonomiyi destekleyebilmek için yeni bir altyapı kümesi oluşturmanın bir gereklilik olduğunu düşünüyoruz.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FinTech İstanbul, FinTech 101 Eğitim Programı 7. Dönem başladı
FinTech 101
9 görüntüleme
FinTech 101
9 görüntüleme

FinTech İstanbul, FinTech 101 Eğitim Programı 7. Dönem başladı

yazar05 - 22 Nisan 2019

FinTech İstanbul tarafından, 2016 yılından bu yana gerçekleştirilen FinTech 101 Eğitim programında 7. dönem başladı. İlk dersle birlikte FinTech İstanbul…

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 22 Nisan 2019
Newsletter
12 görüntüleme
Newsletter
12 görüntüleme

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 22 Nisan 2019

Ahmet Usta - 22 Nisan 2019

FinTech Ekosisteminden Öne Çıkan Başlıklar Geçen haftanın öne çıkan FinTech içerikleri ile karşınızdayız. BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko yazdı:…

Haftanın Gelişmeleri – 21.04.2019
FinTech
14 görüntüleme
FinTech
14 görüntüleme

Haftanın Gelişmeleri – 21.04.2019

Okan Yıldız - 21 Nisan 2019

Bankalararası Kart Merkezi İş Geliştirme Müdürü Okan Yıldız, her hafta bankacılık ve ödeme teknolojileri dünyasında haftanın öne çıkan gelişmelerini Medium…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.