Ripple Dubai’ye çıkarma yapıyor

6 Kasım 2018
57 Görüntüleme

Ripple 2018 yılı bitmeden Dubai’de ofis açmayı planlıyor. Şirket ayrıca dünya genelinde 200’ün üzerinde finans şirketiyle anlaşma imzaladığını açıkladı.

Dubai’de gerçekleşen bir konferansa katılan Ripple Küresel Altyapı İnovasyonu Başkanı Dilip Rao, Blockchain girişiminin Orta Doğu’ya girme planları olduğunu açıkladı. Şirketin Dubai ofisini bu yıl bitmeden açmayı hedeflediğini dile getiren Rao, Ripple’ın bölgede “Değer İnterneti”ni tanıtacağını söyledi.

“Odak noktamız başlangıçta sınır ötesi ödemeler olacak, çünkü en sorunlu konunun bu olduğunu düşünüyoruz. Dünyanın bu bölümünde, hem bölgedeki ekonomiyi destekleyecek hem de dünyanın geri kalanıyla yürütülen iş anlamında sınır ötesi işlemlere ciddi ihtiyaç duyuluyor.”

AMB Crypto haberine göre Rao ayrıca Ripple’ın “çoğu Orta Doğu’da faaliyet gösteren” dünyanın dört bir yanındaki 200 kadar kuruluşla iş birliği içinde olduğunu doğruladı. Bölgeyi en hızlı büyüyen pazar alanı olarak tanımlayan Ripple yetkilisi, burada Suudi Arabistan’ın en büyük İslami bankası Al-Rajhi ve Kuwait Finance House ile birlikte çalıştıklarını belirtti.

“Bugün BAE’den para göndermek istiyorsanız, dünyanın bazı bölgelerinde pahalı ve yavaş bir süreç yaşayacaksınız demektir.” diyen Rao, “Örneğin, Güney Asya, SWIFT’i kullanmaktan vazgeçti ve bu özel koridorları birbirine bağlamak için kendi özel teknolojilerini kurdu. Böylece bu yüksek hacimli koridorlarda müşterilerinin ihtiyaçlarını hızlı ve ucuz bir şekilde karşılayacaklar.” dedi ve ekledi:

“Birbiriyle iletişim kuran makineleri düşünün, belki de her yıl 50 milyar işlem yapıyorlar. Şimdi mikro ödemelerden bir sentten daha düşük değerleri konuşuyoruz. Mevcut altyapı bu çok düşük değerli, yüksek hacimli işlemlerle baş edemiyor. Bu tür bir dijital ekonomiyi destekleyebilmek için yeni bir altyapı kümesi oluşturmanın bir gereklilik olduğunu düşünüyoruz.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Soner Canko BKM Adına 2018 Yılını Değerlendirdi
Video
11 görüntüleme
Video
11 görüntüleme

Soner Canko BKM Adına 2018 Yılını Değerlendirdi

yazar05 - 23 Ocak 2019

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Soner Canko, BKM 2018 Yılı Değerlendirme Toplantısı sonrası geçtiğimiz yılın kartlı ödemeler adına nasıl geçtiğini…

BAE ve Suudi Arabistan kendi kripto paralarını kullanmaya başladı
Haber
11 görüntüleme
Haber
11 görüntüleme

BAE ve Suudi Arabistan kendi kripto paralarını kullanmaya başladı

Melih Çelik - 23 Ocak 2019

Devlet destekli sınır ötesi ödemelerde kripto para kullanımı Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan arasında başladı. Kripto paralara yönelik farklı…

İngiliz Kilisesi “Dijital Bağış Kutusu” uygulamasını değerlendiriyor
Haber
17 görüntüleme
Haber
17 görüntüleme

İngiliz Kilisesi “Dijital Bağış Kutusu” uygulamasını değerlendiriyor

yazar05 - 23 Ocak 2019

İngiliz Kilisesi, kilise cemaatinin nakit para yerine kartlarıyla veya telefonlarıyla bağış yapmalarını sağlayacak bir “dijital bağış kutusu” uygulamasını denemek için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.