Ödeme teknolojileri, Blockchain ve FinTech yatırımları alanında Litvanya’da düzenlenen en önemli etkinlik olan FinTech Inn Konferansı, Litvanya Cumhuriyeti Maliye Bakanlığı ve Litvanya Bankası ev sahipliğinde düzenlendi.

The FinTech Inn Conference, FinTech sektöründeki zorlukları, fırsatları ve FinTech dönüşümünün topluma katkılarını tartışmak üzere 8 Kasım 2018 günü sektör liderlerini Litvanya’da bir araya getirdi. Invest Lithuania ve Bilim, İnovasyon ve Teknoloji Ajansı iş birliğiyle, ülkenin maliye bakanlığı ve merkez bankası ev sahipliğinde düzenlenen organizasyonda kamudan ve finans sektöründen pek çok üst düzey yönetici konuşmacı olarak yer aldı. Etkinliğe Türkiye’den BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko ve BKM İş Geliştirme Müdürü Okan Yıldız katıldı.

Açılış konuşmasını Litvanya Cumhuriyeti Maliye Bakanı Vilius Sapoka ve Bank of Lithuania Yönetim Kurulu Başkanı Vitas Vasiliauskas’ın yaptığı etkinlik, Avrupa’nın küresel FinTech yarışındaki konumunun tartışıldığı panelle devam etti. Gün boyu süren etkinlikte TransferGo, Wirecard, Visa, Revolut ve NexPay gibi ödeme teknolojileri ve finans dünyasından şirketler sunumlarıyla yer aldı. BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko, “Dijital ödemeler – müşteri deneyiminde kim kazanacak?” başlıklı panelde ödeme teknolojilerinde müşteri odaklı yaklaşımı konuşanlar arasında yer aldı.

Katılımcıların %40’ının Litvanya dışından iştirak ettiği etkinlikte 1.500’ü aşkın ziyaretçi ağırlandı. Etkinlik hakkında detaylı bilgiye bu sayfadan erişebilirsiniz.