Oracle, altı haftalık ‘ScaleUp’ programı kapsamında, Belçika’daki FinTech merkezi B-Hive iş birliği ile kendi bulut ekosistemine katmak üzere FinTech girişimlerinin peşine düştü.

Finextra’nın haberine göre Ocak ayında başlayacak olan projede Oracle ve B-Hive, Brüksel ve Londra’da yapılacak olan herkese açık seçmeler sonrası 15 gelecek vaat eden FinTech girişimini Oracle bulut ekosistemine dahil etmek istiyor.

Başarılı bulunan girişimlerin Oracle ile birlikte yeni iş modelleri geliştirmesi ve kavram kanıtlama çalışmaları gerçekleştirmesi ve Oracle Cloud platformundaki mevcut ticari modüllerden birine dahil olmaları bekleniyor.

Oracle’dan yapılan açıklamaya göre altı haftalık programda açık bankacılık, sahtekarlık tespiti ve verilerin ticarileştirilmesi gibi konular üzerinde durulacak.

Oracle’da Global Finans Hizmetlerinden sorumlu başkan yardımcısı Mark Smedley, Fintech ScaleUp programının fintech girişimlerini destekleyerek onların kısa süre içerisinde ölçeklenebilir ve başarılı olmalarına yardımcı olarak büyük satış fırsatları yakalamalarını amaçladığını söylüyor. Smedley, girişimcilerin Oracle Cloud platformunun imkanlarından yararlanabileceklerini ve dilerlerse B-Hive aracılığıyla danışmalık alabileceklerini de sözlerine ekledi.