Oracle, FinTech girişimlerini bulut ekosistemine dahil etmek istiyor

8 Kasım 2018
96 Görüntüleme

Oracle, altı haftalık ‘ScaleUp’ programı kapsamında, Belçika’daki FinTech merkezi B-Hive iş birliği ile kendi bulut ekosistemine katmak üzere FinTech girişimlerinin peşine düştü.

Finextra’nın haberine göre Ocak ayında başlayacak olan projede Oracle ve B-Hive, Brüksel ve Londra’da yapılacak olan herkese açık seçmeler sonrası 15 gelecek vaat eden FinTech girişimini Oracle bulut ekosistemine dahil etmek istiyor.

Başarılı bulunan girişimlerin Oracle ile birlikte yeni iş modelleri geliştirmesi ve kavram kanıtlama çalışmaları gerçekleştirmesi ve Oracle Cloud platformundaki mevcut ticari modüllerden birine dahil olmaları bekleniyor.

Oracle’dan yapılan açıklamaya göre altı haftalık programda açık bankacılık, sahtekarlık tespiti ve verilerin ticarileştirilmesi gibi konular üzerinde durulacak.

Oracle’da Global Finans Hizmetlerinden sorumlu başkan yardımcısı Mark Smedley, Fintech ScaleUp programının fintech girişimlerini destekleyerek onların kısa süre içerisinde ölçeklenebilir ve başarılı olmalarına yardımcı olarak büyük satış fırsatları yakalamalarını amaçladığını söylüyor. Smedley, girişimcilerin Oracle Cloud platformunun imkanlarından yararlanabileceklerini ve dilerlerse B-Hive aracılığıyla danışmalık alabileceklerini de sözlerine ekledi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FinTech İstanbul, FinTech 101 Eğitim Programı 7. Dönem başladı
FinTech 101
9 görüntüleme
FinTech 101
9 görüntüleme

FinTech İstanbul, FinTech 101 Eğitim Programı 7. Dönem başladı

yazar05 - 22 Nisan 2019

FinTech İstanbul tarafından, 2016 yılından bu yana gerçekleştirilen FinTech 101 Eğitim programında 7. dönem başladı. İlk dersle birlikte FinTech İstanbul…

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 22 Nisan 2019
Newsletter
12 görüntüleme
Newsletter
12 görüntüleme

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 22 Nisan 2019

Ahmet Usta - 22 Nisan 2019

FinTech Ekosisteminden Öne Çıkan Başlıklar Geçen haftanın öne çıkan FinTech içerikleri ile karşınızdayız. BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko yazdı:…

Haftanın Gelişmeleri – 21.04.2019
FinTech
14 görüntüleme
FinTech
14 görüntüleme

Haftanın Gelişmeleri – 21.04.2019

Okan Yıldız - 21 Nisan 2019

Bankalararası Kart Merkezi İş Geliştirme Müdürü Okan Yıldız, her hafta bankacılık ve ödeme teknolojileri dünyasında haftanın öne çıkan gelişmelerini Medium…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.