Yakın dönemde imza attığı çeşitli FinTech atılımlarıyla gündeme gelen Bank of China, Asya’nın FinTech merkezi Singapur’da yeni bir küresel inovasyon laboratuvarı açacağını duyurdu.

Bank of China Innovation Lab adıyla açılacak olan merkez, dünyanın dört bir yanından girişimlere ev sahipliği yaparak en yeni teknolojiler ve inovasyon üzerinde faaliyet gösterecek. İnovasyon merkezinde Bank of China’nın Ar-Ge faaliyetleri de bölgesel ölçekte görücüye çıkacak.

İnovasyon merkezi, bankanın dijital çağa ayak uydurma stratejilerinin bir parçası olarak hayata geçiriliyor. Bank of China, yol haritasını teknoloji ekseninde oluşturarak, kalkınmayı inovasyon ile sağlamayı ve dijital dönüşümle performansını artırmayı planlıyor.

Bank of China yakın zamanda Blockchain’in ödeme sistemlerindeki kullanımını araştırmak üzere ödeme sağlayıcı China UnionPay ile iş birliği yapacağını duyurmuştu. Ödeme teknolojilerinde pazarın beklentilerini ve yasal düzenleme ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan bu iş birliği, özellikle sınırlar arası mobil ödeme alanında iki kuruma da müşterek ilerleme olanağı sunacak.