Barclays, küçük işletmeler için uygulama içinden ücretsiz mobil faturalama hizmeti sunan ilk büyük İngiliz bankası oldu.

Barclays için 250 farklı tüccar ve mikro işletme sahibi ile yapılan bir anket, faturalamanın yılda ortalama 2000 pound maliyet ortaya çıkardığını gösteriyor. Dahası, işletmelerin üçte biri bu süreçler nedeniyle hafta sonlarında çalışmak zorunda kalıyor.

Barclays iOS ve Android uygulamalarında yer alan bu yeni özellik, KOBİ’lerin hareket halindeyken akıllı telefonlarından fatura oluşturmalarına ve göndermelerine olanak tanıyor. Ayrıca, kullanıcılar faturaları takip edip yönetebiliyor, ödemelerin ne zaman yapılacağını ve ne zaman yapıldığını kontrol edebiliyor, faturaları telif edebiliyor.

Barclays Kurumsal Bankacılık CEO’su Ian Rand, “Birçok işletme sahibinin bir ofisle sınırlı olmadığını biliyoruz. Müşterilerimizi uzun bir zamandan beri gözlemliyoruz. KOBİ’ler mesai saatlerinde vakit bulamadıkları için genellikle akşamları eve döndüklerinde veya hafta sonlarında faturaları elle ayırmak durumunda kalıyor.” dedi ve ekledi:

“Müşterilerimiz için standart mobil bankacılık uygulaması üzerinden faturalandırma sunarak, her şeyi tek bir yerden takip etmelerine imkan tanıyoruz. Böylelikle telefonları üzerinde sadece birkaç dokunuşla zaman kazanıyorlar ve ödeme döngüsü hızlanıyor.”