İngiltere FinTech birliği Innovate Finance ve Singapur’daki FinTech endüstrisinin gelişimini destekleyen, kar amacı gütmeyen kuruluş Singapur FinTech Birliği, Singapur FinTech Festivali’nde bir iş birliği anlaşması imzaladı.

Innovate Finance ve Singapur FinTech Birliği, İngiltere ve Singapur hükümetleri arasındaki mevcut FinTech köprüsüne dayanıyor ve sektöre yönelik programlar aracılığıyla iki ülke arası bağları güçlendirmeyi hedefliyor. İmzalanan iş birliği, etkinlikler ve programlar, araştırmalar ve analizler ve ölçeklendirme desteği dahil olmak üzere her iki kuruluşun üyelerini desteklemek ve tanıtmak için yeni yollar keşfetmeyi amaçlıyor.

Innovate Finance İcra Kurulu Başkanı Natalie Ceeney şunları söyledi: “Singapur FinTech Birliği ile bu iş birliği anlaşmasını imzalamış olmaktan dolayı son derece mutluyuz. Bu anlaşma, Innovate Finance’ın uluslararası FinTech merkezleri arasında hem iş dünyasına hem de yasal düzenlemelere yönelik desteğinin sürdüğünü bir kez daha gösteriyor.”

Daha önce Birleşik Krallık Hükümeti ve FCA’yı denizaşırı ülkelerde çalışmak üzere yeni kanallar oluşturmak için desteklediklerini hatırlatan Ceeney, “FinTech firmalarının başarılı olabilmeleri için karşılıklı olarak faydalı ve rekabetçi bir ortam sağlamak amacıyla Singapur FinTech Birliği ile mutabakat içinde çalışmak istiyoruz.” diye ekledi.

Singapur FinTech Derneği Başkanı Hock Lai Chia ise imzalanan iş birliği anlaşmasının Birleşik Krallık ve Singapur FinTech topluluğunu resmen birleştirdiğini ifade ederek, “SFA olarak, İngiliz meslektaşlarımızla ekosistem ortaklıklarını araştırmayı ve dünyanın önde gelen iki FinTech merkezi arasındaki köprüyü güçlendirmeyi dört gözle bekliyoruz.” dedi.