Rusya merkezli online ödeme servisi Yandex.Checkout, hizmetlerini WeChat Pay ile entegre ettiğini duyurdu.

Yandex.Checkout tarafından paylaşılan bilgiye göre, bu entegrasyon sonucunda Rusya’yı ziyaret eden Çinli turistler ve onlara hizmet sunan işletmeler çok daha kesintisiz bir deneyim yaşayacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Yandex.Checkout Ticari Direktörü Anna Kuzmina, WeChat Pay’i Rusya pazarına tanıtan ilk şirketlerden biri olmaktan memnun olduklarını belirtti ve ekledi:

“WeChat Pay entegrasyonu Çinli turistlere ürün ve hizmet satmak isteyen işletmelere büyük kolaylık sağlayacak. Rusya her yıl yaklaşık 1,5 milyon Çinli turiste kapılarını açıyor ve Yandex.Checkout bu kitleye alışık oldukları ödeme yöntemini kullanma imkanı sağlıyor.”

Crowdfund Insider haberine göre Yandex.Checkout ayrıca, ev aletleri ve dijital elektronik perakende zinciri Citilink’in yedisi Moskova’da, beşi Saint Petersburg’da konumlanan toplam on iki büyük satış mağazasında WeChat Pay aracılığıyla ödeme kabulünün uygulanmasına yardımcı olduğunu açıkladı.

WeChat Pay ödemeleri temassız olarak gerçekleşiyor ve işlem QR kodları üzerinden tamamlanıyor. Ödeme sırasında, müşterilerin akıllı telefonlarında WeChat uygulamasını açmaları, kasiyerin QR kodunu taramasına izin vermeleri ve ödemelerini telefonlarından onaylamaları yeterli oluyor.