Sberbank CEO’sundan Blockchain öngörüleri

17 Kasım 2018
72 Görüntüleme

Blockchain üzerine çeşitli çalışmalar yapan Sberbank’ın CEO’su Herman Gref, dağıtık defter teknolojilerinin önümüzdeki birkaç yıl içinde olgunlaşarak ana akıma ulaşacağını ifade etti.

Rus haber ajansı TASS’e açıklama yapan Sberbank CEO’su Herman Gref, dağıtık defter teknolojilerinin sektörler genelinde kabul görmesi için önümüzde birkaç yıl olduğunu savundu. Blockchain’in üzerindeki aşırı ilginin artık bittiği söyleyen Herman Gref, ve artık bu teknolojinin endüstriyel gelişim aşamasına geçtiğini ifade etti. “Sanayi tarafında Blockchain’in etkili olması için daha birkaç yıla ihtiyacımız var.”

Herman Gref, iki yıllık sürecin Blockchain’in olgunlaşması için önemli olduğunu belirten, Rusya’da bu teknolojinin henüz büyük ölçekli endüstriler için hazır olmadığını sözlerine ekledi. Geçtiğimiz Ekim ayında Herman Gref, Blockchain’in olgunlaşması için üç ile beş arası bir zamana ihtiyaç olduğunu belirtmişti. O zaman verdiği demeç esnasında herhangi bir ölçek belirtmeyen Gref, şimdiyse bu konu hakkında çok daha net konuştu.

Yine geçtiğimiz aylarda devlet destekli Rus haber ajansı RIA’nın haberine göre, Rusya’nın Finansal Piyasalar Komitesi Başkanı, stablecoin’in devletten gerekli onayı alması durumunda, dijital alanda ruble ile eşdeğer hale geleceğini söylemişti.

Başkan Anatoly Aksakov, Rusya’daki kripto paraları düzenleyen yasaların kabul edilmesinden sonra ortaya çıkan kripto ruble’nin aslında normal ruble’den farkı olmadığını, sadece onun kripto hali olduğunu söyledi. Aksakov’a göre Rusya önümüzdeki dönemde normal parasını, dijital ruble ile değiştirebilir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FT Partners 2018 yılı FinTech analizini yayınladı
FinTech
6 görüntüleme
FinTech
6 görüntüleme

FT Partners 2018 yılı FinTech analizini yayınladı

Ahmet Usta - 22 Şubat 2019

"FT Partners 2018 Annual FinTech Almanac" başlığı ile yayınlanan 174 sayfalık analiz, 33 binden fazla FinTech şirketi, 10 binden fazla…

Allianz X InsurTech’ler için yatırım bütçesini artırdı
Haber
11 görüntüleme
Haber
11 görüntüleme

Allianz X InsurTech’ler için yatırım bütçesini artırdı

yazar05 - 22 Şubat 2019

Allianz Group’un dijital yatırım birimi olan Allianz X, sigorta ve varlık yönetimi ile ilgili olan dijital şirketlere yönelik yatırım bütçesini…

AB Parlamentosu sınır ötesi ödemeler için yeni kararlar aldı
Haber
14 görüntüleme
Haber
14 görüntüleme

AB Parlamentosu sınır ötesi ödemeler için yeni kararlar aldı

yazar05 - 22 Şubat 2019

AB Parlamentosu, euro bölgesinde olan ve olmayan bankalar yapılacak sınır ötesi ödemelerin ücretini düşürecek yeni kararlar aldı. Büyük bir çoğunlukla…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.