Sberbank CEO’sundan Blockchain öngörüleri

17 Kasım 2018
102 Görüntüleme

Blockchain üzerine çeşitli çalışmalar yapan Sberbank’ın CEO’su Herman Gref, dağıtık defter teknolojilerinin önümüzdeki birkaç yıl içinde olgunlaşarak ana akıma ulaşacağını ifade etti.

Rus haber ajansı TASS’e açıklama yapan Sberbank CEO’su Herman Gref, dağıtık defter teknolojilerinin sektörler genelinde kabul görmesi için önümüzde birkaç yıl olduğunu savundu. Blockchain’in üzerindeki aşırı ilginin artık bittiği söyleyen Herman Gref, ve artık bu teknolojinin endüstriyel gelişim aşamasına geçtiğini ifade etti. “Sanayi tarafında Blockchain’in etkili olması için daha birkaç yıla ihtiyacımız var.”

Herman Gref, iki yıllık sürecin Blockchain’in olgunlaşması için önemli olduğunu belirten, Rusya’da bu teknolojinin henüz büyük ölçekli endüstriler için hazır olmadığını sözlerine ekledi. Geçtiğimiz Ekim ayında Herman Gref, Blockchain’in olgunlaşması için üç ile beş arası bir zamana ihtiyaç olduğunu belirtmişti. O zaman verdiği demeç esnasında herhangi bir ölçek belirtmeyen Gref, şimdiyse bu konu hakkında çok daha net konuştu.

Yine geçtiğimiz aylarda devlet destekli Rus haber ajansı RIA’nın haberine göre, Rusya’nın Finansal Piyasalar Komitesi Başkanı, stablecoin’in devletten gerekli onayı alması durumunda, dijital alanda ruble ile eşdeğer hale geleceğini söylemişti.

Başkan Anatoly Aksakov, Rusya’daki kripto paraları düzenleyen yasaların kabul edilmesinden sonra ortaya çıkan kripto ruble’nin aslında normal ruble’den farkı olmadığını, sadece onun kripto hali olduğunu söyledi. Aksakov’a göre Rusya önümüzdeki dönemde normal parasını, dijital ruble ile değiştirebilir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)
Açık Bankacılık
9 görüntüleme
Açık Bankacılık
9 görüntüleme

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)

Ahmet Usta - 21 Mayıs 2019

Küresel FinTech liderlerinden Chris Skinner kişisel bloğu The Finanser’da kaleme aldığı en son makalesinde FinTech kavramının, 2005 yılından itibaren başlayarak…

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak
FinTech
13 görüntüleme
FinTech
13 görüntüleme

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak

Tahsin Özyer - 21 Mayıs 2019

Küresel ödeme devi Mastercard önümüzdeki 5 sene boyunca Hindistan'daki finansal teknolojilere yönelik 1 milyar dolarlık bir yatırım planladığını açıkladı. Hindistan'da…

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak
Basın Bülteni
8 görüntüleme
Basın Bülteni
8 görüntüleme

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak

Tahsin Özyer - 20 Mayıs 2019

Türkiye dijital ödeme ekosisteminde inovasyonu desteklemek ve hızlandırmak amacıyla Visa İnovasyon Programı’nı başlatıyor. Hackquarters ortaklığı ile hayata geçen ve 6 ay…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.