Sberbank CEO’sundan Blockchain öngörüleri

17 Kasım 2018
40 Görüntüleme

Blockchain üzerine çeşitli çalışmalar yapan Sberbank’ın CEO’su Herman Gref, dağıtık defter teknolojilerinin önümüzdeki birkaç yıl içinde olgunlaşarak ana akıma ulaşacağını ifade etti.

Rus haber ajansı TASS’e açıklama yapan Sberbank CEO’su Herman Gref, dağıtık defter teknolojilerinin sektörler genelinde kabul görmesi için önümüzde birkaç yıl olduğunu savundu. Blockchain’in üzerindeki aşırı ilginin artık bittiği söyleyen Herman Gref, ve artık bu teknolojinin endüstriyel gelişim aşamasına geçtiğini ifade etti. “Sanayi tarafında Blockchain’in etkili olması için daha birkaç yıla ihtiyacımız var.”

Herman Gref, iki yıllık sürecin Blockchain’in olgunlaşması için önemli olduğunu belirten, Rusya’da bu teknolojinin henüz büyük ölçekli endüstriler için hazır olmadığını sözlerine ekledi. Geçtiğimiz Ekim ayında Herman Gref, Blockchain’in olgunlaşması için üç ile beş arası bir zamana ihtiyaç olduğunu belirtmişti. O zaman verdiği demeç esnasında herhangi bir ölçek belirtmeyen Gref, şimdiyse bu konu hakkında çok daha net konuştu.

Yine geçtiğimiz aylarda devlet destekli Rus haber ajansı RIA’nın haberine göre, Rusya’nın Finansal Piyasalar Komitesi Başkanı, stablecoin’in devletten gerekli onayı alması durumunda, dijital alanda ruble ile eşdeğer hale geleceğini söylemişti.

Başkan Anatoly Aksakov, Rusya’daki kripto paraları düzenleyen yasaların kabul edilmesinden sonra ortaya çıkan kripto ruble’nin aslında normal ruble’den farkı olmadığını, sadece onun kripto hali olduğunu söyledi. Aksakov’a göre Rusya önümüzdeki dönemde normal parasını, dijital ruble ile değiştirebilir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı
Bitcoin
11 görüntüleme
Bitcoin
11 görüntüleme

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı

Erhan Kahraman - 13 Aralık 2018

UBS Blockchain’in eski patronu Alex Batlin, özel ve kurumsal müşterilere dijital varlıklarının güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak sunacağı yeni hizmeti için…

Ontario, FinTech Danışma Komitesi için yeni adaylar arıyor
Bankacılık
12 görüntüleme
Bankacılık
12 görüntüleme

Ontario, FinTech Danışma Komitesi için yeni adaylar arıyor

Erhan Kahraman - 12 Aralık 2018

Ontario Menkul Değerler Komisyonu (OSC), FinTech Danışma Komitesi'ne (FAC) üyelik başvurusunda bulunacak yeni adaylar arıyor. Üyelik sürecinin bir parçası olarak,…

Elavon’dan Gürcistan’a FinTech yatırımı
Bankacılık
13 görüntüleme
Bankacılık
13 görüntüleme

Elavon’dan Gürcistan’a FinTech yatırımı

Erhan Kahraman - 12 Aralık 2018

U.S. Bancorp'un yan kuruluşu olan Küresel bir ödeme şirketi Elavon, finans ve ödeme teknolojileri genelinde yenilikleri daha da hızlandırmak için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.