ABD merkezli alternatif kredi FinTech’i Self Lender, Altos Ventures’ın liderlik ettiği B Serisi fonlama oturumunda 10 milyon dolar topladı.

ABD vatandaşlarına kredi kullanırken tasarruf etme olanağı sunan FinTech girişimlerinden Self Lender’ın 10 milyon dolarlık fonlama oturumuna ayrıca Silverton Partners, Accion Venture Lab ve diğer yatırımcılar katıldı. Bugüne kadar 175 bini aşkın tüketiciye mevduat makbuzuyla güvence altına alınmış 140 milyon dolardan fazla kredi sağladığını açıklayan şirket, son bir yıl içinde dört kat büyüdü.

Self Lender‘ın sistemine giren kullanıcılar, saklama için bir mevduat makbuzu içinde tutulan küçük bir kredi oluşturucu kredisi alıyor. Ödemeler, kredi bürolarına bildirilirken, müşteriler aylık bir takvimde geri ödeme yapıyor. Yükümlülük ödendikten sonra müşteri bir kredi geçmişi oluşturuyor ve mevduat makbuzu, müşterinin parasıyla birlikte açılıyor.

FinTech girişiminin açıklamasına göre platformu kullananlar, kredi skorlarında ortalama 45 puanlık artış görüyor. İlk kez kredi alanların ortalama puanı ise 670’ten başlıyor. Şirket, aldığı 10 milyon dolarlık yeni yatırımı ekibini büyütmek ve yeni ürünler geliştirerek, pazarlama faaliyetlerine hız kazandırmak için kullanacak.