Innovate Finance tarafından yıllık olarak derlenen Women in FinTech Powerlist, kadın FinTech liderlerinin başvurularını bekliyor.

İlk olarak 2015 yılında başlatılan Women in FinTech Powerlist, finansal teknoloji ekosisteminin büyümesine ve dünya çapında gelişmesine yardımcı olan farklı yetenekleri ortaya çıkarmayı amaçlıyor. Innovate Finance CEO’su Charlotte Crosswell, basına gönderdiği bir e-posta metninde şunları dile getiriyor:

“2018 Women in FinTech Powerlist’in finansal teknoloji sektörünün ve sektörü ileri taşıyan kadınların çok disiplinli ve değişen doğasını yansıtmasını istiyoruz. Bu nedenle 2018 listesi, günlük kadın rollerinin üzerine çıkarak, gerçek bir etki yaratan 7 kategoride 150 kadını belirleyecek. Kategorilerin yeni tanıtımı, kendi alanlarında öncülük eden ve ilham verici rol modellerini vurgulayan sınıfının en iyilerini sergilemeyi hedefliyor.”

Jüri üyeleri ayrıca bu yılki listenin bir parçası olarak, FinTech’in farklı dikeylerinde önemli bir fark yaratan “Standout 35” kısa listesini seçecekler.

Geleneksel finans daha erkek egemen olmak eğiliminde olsa da, birçok girişimci FinTech firması son derece başarılı kadın liderleri bünyesinde barındırıyor. Bu liderler, Innovate Finance listelemesine buradan başvuru yapabiliyor. Geçtiğimiz yıl öne çıkan kadın liderlere ise bu sayfadan göz atabilirsiniz.