Singapur yönetimi FinTech için yeni sandbox hazırlığında

21 Kasım 2018
63 Görüntüleme

FinTech dünyasının en aktif ülkelerinden Singapur yeni bir adım atmaya daha hazırlanıyor. Düzenleyici kurum MAS tarafından yapılan çalışma, FinTech şirketleri için yeni ve düzenlenmiş bir sandbox’ı işaret ediyor.

Singapur Mali Otoritesi (MAS), FinTech sektörüyle ilgili önemli bir yeniliğe daha imza atmaya hazırlanıyor. Bugüne kadar FinTech alanında yaptığı düzenlemelerle Singapur’un sektörün lider ülkeleri arasında olmasını sağlayan MAS, bu kez FinTech şirketlerinin yenilikçi finansal çözümlerini pazara daha hızlı sunmasını sağlayacağını düşündüğü Sandbox Express üzerine resmi bir açıklama yaptı.

MAS, yeni platformla şirketlerin mevcut regülasyonlara tam uyumlu çözümler geliştirebilmesini amaçlarken ideal bir test ortamı sunulmasını da amaçlıyor. Yeni platform hem FinTech hem de InsureTech alanında faaliyet gösteren şirketlere yönelik olarak hizmet verecek. Başvuruların iki ana kriter etrafında şekilleneceğini açıklayan MAS yetkilileri, bu kriterleri sunulan finansal hizmetin teknolojik olarak bir yeniliği temsil etmesi ile başvuru sahibinin kilit paydaşlarının uyumluluğu olarak tanımlıyor. Daha önceden onay almış şirketler ise çalışmalarıyla ilgili MAS’a bir ilerleme raporu sunacak.

Platformu kullanmak isteyen şirketler ise ilgili platformun tüm gerekliliklerini yerine getirmeyi taahhüt etmek durumunda. Bu taahhütler arasında bildirimde bulunma ve hedeflenen bir müşterinin onayını almak da bulunuyor.

Yapılacak başvurular için bir değerlendirme süresi de açıklayan MAS, başvuru sonrası 21 gün içinde değerlendirmesini tamamlayıp onayı verecek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Soner Canko BKM Adına 2018 Yılını Değerlendirdi
Video
16 görüntüleme
Video
16 görüntüleme

Soner Canko BKM Adına 2018 Yılını Değerlendirdi

yazar05 - 23 Ocak 2019

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Soner Canko, BKM 2018 Yılı Değerlendirme Toplantısı sonrası geçtiğimiz yılın kartlı ödemeler adına nasıl geçtiğini…

BAE ve Suudi Arabistan kendi kripto paralarını kullanmaya başladı
Haber
15 görüntüleme
Haber
15 görüntüleme

BAE ve Suudi Arabistan kendi kripto paralarını kullanmaya başladı

Melih Çelik - 23 Ocak 2019

Devlet destekli sınır ötesi ödemelerde kripto para kullanımı Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan arasında başladı. Kripto paralara yönelik farklı…

İngiliz Kilisesi “Dijital Bağış Kutusu” uygulamasını değerlendiriyor
Haber
18 görüntüleme
Haber
18 görüntüleme

İngiliz Kilisesi “Dijital Bağış Kutusu” uygulamasını değerlendiriyor

yazar05 - 23 Ocak 2019

İngiliz Kilisesi, kilise cemaatinin nakit para yerine kartlarıyla veya telefonlarıyla bağış yapmalarını sağlayacak bir “dijital bağış kutusu” uygulamasını denemek için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.