Singapur merkezli dijital ödeme FinTech’i Instarem, MDI Ventures öncülüğünde gerçekleştirdiği fonlama oturumunu 20 milyon dolarlık yatırımla kapattı.

Endonezyalı Telkom’un girişim sermayesi MDI Ventures öncülüğünde gerçekleşen yatırım oturumuna, Tayland’dan Kosikornbank’ın girişim sermayesi ayağı Beacon Venture Capital ve mevcut yatırımcılar Vertex Ventures, GSR Ventures Rocket Internet, SBI-FMO Fund da katılım gösterdi. Instarem, 45 milyon dolar değerinde olan C Serisi fonlamanın bir parçası olarak tamamladığı bu oturumla birlikte toplam yatırımını 63 milyon dolara taşıdığını açıkladı.

Dijital ödeme sağlayıcısı olarak Singapur’da faaliyet gösteren Instarem’in 2019 yılında C Serisi oturumunu tamamladıktan sonra, 2021 yılında da halka arz edilmesi bekleniyor. MDI Ventures CEO’su Nicko Widjaja, Instarem’in Endonezya ile uluslararası iş ortakları arasında gerçekleşen sınır ötesi ödeme ve kabul işlemlerinin heyecan verici olduğunu ifade etti ve ekledi: “Rekabetçi hizmetler arasında en düşük döviz kurunu sağlayan Instarem, ülkemizde ve yurt dışında ticaret yapmak isteyen yerli ve yabancı göçmen işçilere ve uluslararası ticaret ihracatını artırmak için yurt dışındaki iş ortaklarıyla ticaret yapmak isteyen yerel işletmelere önemli bir değer katıyor.”

Instarem, aldığı yeni yatırımla bir yandan mevcut pazarlarda büyürken, diğer yandan Japonya ve Endonezya’da yeni pazarlara açılmayı ve yıl bitmeden lisans almayı hedefliyor. Şirket ayrıca 2019 yılında tüketicilere ve işletmelere yönelik yeni çözümlerini piyasaya süreceğini açıkladı. RippleNet üyesi olan FinTech girişimi, ABD, Singapur, Avustralya, Hong Kong, Kanada ve Avrupa’da lisans sahibi olarak 55’in üzerinde ülkede yerel ödeme işlemlerinde hizmet sağlayıcı olarak rol oynuyor.