Moneyfarm, Vaamo alımıyla Almanya’ya girdi

26 Kasım 2018
44 Görüntüleme

Londra merkezli varlık yöneticisi Moneyfarm, robo-danışmanlık girişimi Vaamo’yu satın alarak Almanya pazarına girmeyi planlıyor.

Moneyfarm 2012 yılından bu yana İtalya’da faaliyet gösteriyor. İngiltere pazarında ise 2015 yılından bu yana hizmet veriyor. Vaamo alımı, şirketin üçüncü ana pazarına açılmasının da sinyalini veriyor. Almanya’nın ilgi çekici bir büyümenin odağında yer aldığını ifade eden Moneyfarm CEO’su Giovanni Daprà, “Almanya’da dijital varlık yönetimi için büyük bir potansiyel bulunuyor.” diye konuştu.

Finansal detayları açıklanmayan satın alım sonrasında Vaamo Kurucusu Dr. Thomas Bloch ve Dr. Oliver Vins, Moneyfarm’ın yönetim kuruluna katıldı. Dr. Bloch Almanya’daki operasyonların başına geçerken, Moneyfarm’ın Avrupa genelindeki işletmeler arası çözümlerine de öncülük edecek. Dr. Vins ise ürün yönetimi ve geliştirmeden sorumlu olacak. Satın alma sonrası şirketin iş gücünde bir değişiklik olup olmayacağına ilişkin detaylar paylaşılmadı.

2011 yılında kurulan Moneyfarm, 2017 yılını 30 bine yakın özel müşteriyle tamamladı. Şirket Mayıs 2018 verisine göre ise 400 milyon pound toplam yatırımı yönetiyor. Son olarak Mayıs ayında gerçekleşen B Serisi fonlamada 40 milyon pound toplayan Moneyfarm, toplam sermayesini 60 milyon pounda yükseltmiş oldu.

Vaamo ise 2013 yılında kuruldu ve N26, 1822direkt gibi Almanya’daki yeni nesil bankalara hizmet veriyor. FinTech Futures haberine göre satın alma, Federal Mali Denetim Otoritesi’nin onayı sonrası resmiyet kazanacak.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Soner Canko BKM Adına 2018 Yılını Değerlendirdi
Video
16 görüntüleme
Video
16 görüntüleme

Soner Canko BKM Adına 2018 Yılını Değerlendirdi

yazar05 - 23 Ocak 2019

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Soner Canko, BKM 2018 Yılı Değerlendirme Toplantısı sonrası geçtiğimiz yılın kartlı ödemeler adına nasıl geçtiğini…

BAE ve Suudi Arabistan kendi kripto paralarını kullanmaya başladı
Haber
15 görüntüleme
Haber
15 görüntüleme

BAE ve Suudi Arabistan kendi kripto paralarını kullanmaya başladı

Melih Çelik - 23 Ocak 2019

Devlet destekli sınır ötesi ödemelerde kripto para kullanımı Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan arasında başladı. Kripto paralara yönelik farklı…

İngiliz Kilisesi “Dijital Bağış Kutusu” uygulamasını değerlendiriyor
Haber
18 görüntüleme
Haber
18 görüntüleme

İngiliz Kilisesi “Dijital Bağış Kutusu” uygulamasını değerlendiriyor

yazar05 - 23 Ocak 2019

İngiliz Kilisesi, kilise cemaatinin nakit para yerine kartlarıyla veya telefonlarıyla bağış yapmalarını sağlayacak bir “dijital bağış kutusu” uygulamasını denemek için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.