Westpac RegTech yarışmasında finalistler belli oldu

28 Kasım 2018
54 Görüntüleme

Westpac tarafından düzenlenen 2018 Innovation Challenge yarışmasının finalistleri açıklandı. Beş RegTech girişimi, fikirlerini yatırımcılar karşısına sunarak ilk yatırımlarını alma fırsatı yakaladı.

Bu yıl şirketlerin yasal yükümlülüklerini karşılarken, müşteri deneyimini de iyileştirmelerini sağlayacak yenilikçi fikirler temasıyla düzenlenen Westpac 2018 Innovation Challenge, temelde yasal mevzuata ilişkin zorluklara, tüketici gizliliğine ve ürün yönetimine çözüm getiren girişimler seçildi. Finale kalan beş girişim ise şöyle sıralanıyor:

Certitude ID: Hassas verinin kullanıcı gizliliği hakkında endişeye yer bırakmaksızın paylaşılmasını sağlayan bir yazılım girişimi. Hassas veri setleri, rastgele oluşturulmuş benzer özelliklere sahip kişilerle birlikte paylaşan bu çözüm, gizliliği korumayı hedefliyor.

Daisee: “Deep Artificial Intelligence Software for Enterprise Ecosystems” ya da kısa adıyla daisee, görüntü ve ses alanlarında teknik yapay zeka ile ticari uygulamalar arasındaki boşluğu dolduruyor. Ticari açıdan en iyi uygulamaları, yazılım mühendisliği ve veri bilimiyle buluşturan girişim, tüketiciye değer sağlamak istiyor.

Lucidity: Ticari finans operasyonlarında akıllı dijitalleştirme sağlayan FinTech girişimi, xpertDOX adlı çözümüyle ticari evrakın yasal uyumluluk süreçlerini otomatik hale getiriyor.

Priviti: Büyük ölçekte veri paylaşımı için kırılımlı izinleri yönetmek ve sistematik hale getirmek için patentli bir teknoloji ve çözüm geliştiriyor. Priviti’nin yazılımları bankaların, farklı taraflar arasında izinleri almasını, doğrulamasını ve eşleştirmesini kolaylaştırıyor.

UserCentric: Şirketlerin yasal uyumluluğa ilişkin iş süreçlerini otomatik hale getiren, harekete dayalı bir platform tasarlayan UserCentric, uyumluluk sorunlarının görünürlüğünü artırarak, ilgili kişilerin eyleme geçmesini kolaylaştırıyor.

Finalistler, Avustralya RegTech Birliği CEO’su Deborah Young’ın da yer aldığı uzman bir jüri karşısında fikirlerini detaylandıracak ve 40 bin dolarlık nakit ödülün kazananı 3 Aralık 2018 Pazartesi günü belli olacak.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Soner Canko BKM Adına 2018 Yılını Değerlendirdi
Video
16 görüntüleme
Video
16 görüntüleme

Soner Canko BKM Adına 2018 Yılını Değerlendirdi

yazar05 - 23 Ocak 2019

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Soner Canko, BKM 2018 Yılı Değerlendirme Toplantısı sonrası geçtiğimiz yılın kartlı ödemeler adına nasıl geçtiğini…

BAE ve Suudi Arabistan kendi kripto paralarını kullanmaya başladı
Haber
15 görüntüleme
Haber
15 görüntüleme

BAE ve Suudi Arabistan kendi kripto paralarını kullanmaya başladı

Melih Çelik - 23 Ocak 2019

Devlet destekli sınır ötesi ödemelerde kripto para kullanımı Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan arasında başladı. Kripto paralara yönelik farklı…

İngiliz Kilisesi “Dijital Bağış Kutusu” uygulamasını değerlendiriyor
Haber
18 görüntüleme
Haber
18 görüntüleme

İngiliz Kilisesi “Dijital Bağış Kutusu” uygulamasını değerlendiriyor

yazar05 - 23 Ocak 2019

İngiliz Kilisesi, kilise cemaatinin nakit para yerine kartlarıyla veya telefonlarıyla bağış yapmalarını sağlayacak bir “dijital bağış kutusu” uygulamasını denemek için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.