Westpac RegTech yarışmasında finalistler belli oldu

28 Kasım 2018
86 Görüntüleme

Westpac tarafından düzenlenen 2018 Innovation Challenge yarışmasının finalistleri açıklandı. Beş RegTech girişimi, fikirlerini yatırımcılar karşısına sunarak ilk yatırımlarını alma fırsatı yakaladı.

Bu yıl şirketlerin yasal yükümlülüklerini karşılarken, müşteri deneyimini de iyileştirmelerini sağlayacak yenilikçi fikirler temasıyla düzenlenen Westpac 2018 Innovation Challenge, temelde yasal mevzuata ilişkin zorluklara, tüketici gizliliğine ve ürün yönetimine çözüm getiren girişimler seçildi. Finale kalan beş girişim ise şöyle sıralanıyor:

Certitude ID: Hassas verinin kullanıcı gizliliği hakkında endişeye yer bırakmaksızın paylaşılmasını sağlayan bir yazılım girişimi. Hassas veri setleri, rastgele oluşturulmuş benzer özelliklere sahip kişilerle birlikte paylaşan bu çözüm, gizliliği korumayı hedefliyor.

Daisee: “Deep Artificial Intelligence Software for Enterprise Ecosystems” ya da kısa adıyla daisee, görüntü ve ses alanlarında teknik yapay zeka ile ticari uygulamalar arasındaki boşluğu dolduruyor. Ticari açıdan en iyi uygulamaları, yazılım mühendisliği ve veri bilimiyle buluşturan girişim, tüketiciye değer sağlamak istiyor.

Lucidity: Ticari finans operasyonlarında akıllı dijitalleştirme sağlayan FinTech girişimi, xpertDOX adlı çözümüyle ticari evrakın yasal uyumluluk süreçlerini otomatik hale getiriyor.

Priviti: Büyük ölçekte veri paylaşımı için kırılımlı izinleri yönetmek ve sistematik hale getirmek için patentli bir teknoloji ve çözüm geliştiriyor. Priviti’nin yazılımları bankaların, farklı taraflar arasında izinleri almasını, doğrulamasını ve eşleştirmesini kolaylaştırıyor.

UserCentric: Şirketlerin yasal uyumluluğa ilişkin iş süreçlerini otomatik hale getiren, harekete dayalı bir platform tasarlayan UserCentric, uyumluluk sorunlarının görünürlüğünü artırarak, ilgili kişilerin eyleme geçmesini kolaylaştırıyor.

Finalistler, Avustralya RegTech Birliği CEO’su Deborah Young’ın da yer aldığı uzman bir jüri karşısında fikirlerini detaylandıracak ve 40 bin dolarlık nakit ödülün kazananı 3 Aralık 2018 Pazartesi günü belli olacak.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Banca Transilvania açık bankacılık platformunu duyurdu
Bankacılık
7 görüntüleme
Bankacılık
7 görüntüleme

Banca Transilvania açık bankacılık platformunu duyurdu

yazar05 - 23 Mart 2019

Romanya merkezli Banca Transilvania, FinTech'lerin banka hizmetleri ile entegrasyonunu test etmesine imkan sağlayacak açık bankacılık platformu duyurdu. BT Açık Bankacılık…

JPMorgan Chase işe alımlar için video oyunlarını test ediyor
FinTech
15 görüntüleme
FinTech
15 görüntüleme

JPMorgan Chase işe alımlar için video oyunlarını test ediyor

yazar05 - 23 Mart 2019

JPMorgan Chase & Co, stajyerleri işe alırken nörobilim tabanlı video oyunlarını kullanmak istiyor. Şirketin amacı aday havuzunu odaklı bir şekilde…

Apple, ödemeler için API geliştiren Stamplay’i satın aldı
FinTech
16 görüntüleme
FinTech
16 görüntüleme

Apple, ödemeler için API geliştiren Stamplay’i satın aldı

yazar05 - 23 Mart 2019

Apple, ödemeler için API entegrasyonu geliştirilen Stamplay firmasını 5.6 milyon dolara satın aldı. Venture Beat'in haberine göre Roma merkezli girişim…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.