Dijital banka Revolut, Asya açılımı kapsamında önümüzdeki yıl içinde Singapur ve Japonya’da hizmet sunmaya başlamak için ihtiyaç duyduğu lisansları aldı.

FinTech şirketi tarafından yapılan açıklamaya göre Singapur Parasal Otoritesi’nden (MAS) alınan havale lisansı, Singapur’daki faaliyetlerin önünü açıyor. Londra merkezli dijital banka, ayrıca ülkede çıkacak olan Ödeme Hizmetleri Kanunu için de Avrupa’daki geniş bilgi birikimi ve tecrübesiyle yasal otoritelere destek sağlıyor.

Revolut Japonya genelinde faaliyet göstermek üzere fon transfer lisansı için ise Japonya Finansal Hizmetler Dairesi (JFSA) tarafından yetkilendirildi. Revolut Kurucu ve CEO’su Nik Storonsky, yaptığı açıklamada “Ülkenin gelecekteki düzenleyici ortamını şekillendirmek için Singapur düzenleyicisi ile yakın bir şekilde çalışıyoruz. İş modelimize ve vizyonumuza güveniyorlar. Biz de Avrupa’daki başarımızı Singapur’da ve Asya Pasifik’te tekrarlamak istiyoruz.”

FinTech Futures haberine göre Revolut, Japonya’da test aşamalarının sonuna yaklaştığını, 50.000’den fazla müşterinin bekleme listesinde yer aldığını ve 2019 yılının ilk çeyreğinde hizmetin açılacağını duyurdu.

Öte yandan, Revolut 500 milyon dolarlık bir D yatırımı yatırım turu planlıyor ve bu da SoftBank gibi teknoloji devlerini yatırımcılar listesine dahil ediyor. Revolut, Temmuz 2015’te hizmete girişinden bu yana Avrupa çapında 3,2 milyondan fazla müşteriye ulaştığını ve bugüne kadar 32 milyar doları aşan toplam hacim işlemiyle 245 milyon işlem gerçekleştirdiğini açıkladı. FinTech şirketinin yatırımcıları arasında DST Global, Index Ventures, Balderton Capital ve Ribbit Capital gibi girişim sermayeleri yer alıyor.