Avustralyalı LendTech Athena 25 milyon dolar fon topladı

5 Aralık 2018
30 Görüntüleme

Sidney merkezli Athena Home Loans, büyük bankaların desteğiyle B serisi fonlama turunda 25 milyon dolar toplamayı başardı.

Athena elde edilen fonu hızlı bir şekilde Australian Financial Review (AFR) ile paylaşırken, fon desteği sağlayan büyük şirketler dikkat çekti. Fonlama turu Square Peg Capital tarafından yönetilirken, girişim sermayesi destekçisi Hostplus ve Airtree Ventures fonlamaya katılan diğer önemli şirketler oldular.

Athena 2019’da lansman için hazırlanıyor

FinTech Futures’ın geçtiğimiz Mayıs ayındaki haberine göre, Athena Home Loans 2019 yılında lansman için hazırlanıyordu. Ayrıca yine aynı dönemde aldığı 15 milyon dolarlık ek fon desteği ile hedefine emin adımlarla ilerliyordu.

Athena, Ulusal Avustralya Bankası’nın eski çalışanları olan Nathan Walsh (CEO) ve Michael Starkey (COO) tarafından kuruldu. Nathan Walsh, NAB’ın çevrimiçi yatırım platformu nabtrade’in kurusu olarak dikkat çekiyor. Starkey ise iSelect’in kurucularından biriydi ve aynı zamanda Homeloans’ta uzun süre yönetici pozisyonlarında çalıştı.

İkili sektördeki büyük tecrübelerinden sonuna kadar faydalanarak, ülkenin kredi ve ipotek pazarından pay almayı planlıyor.

Athena, dört büyük bankayı ardına alarak (ANZ, CBA, NAB ve Westpac), bazı müşterilerin bir kredi süreci boyunca 100 bin dolara kadar tasarruf edeceğini iddia eden, bulut tabanlı bir dijital konut kredisi platformu oluşturmuş durumda.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Röportaj: Türkiye’nin FinTech ajandası
Bankacılık
14 görüntüleme
Bankacılık
14 görüntüleme

Röportaj: Türkiye’nin FinTech ajandası

Erhan Kahraman - 14 Aralık 2018

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, Bankless Times için verdiği röportajda Türkiye’de gelişen bir FinTech sistemi yaratmak için…

Bankalardan teknoloji devlerine karşı uyarı
Bankacılık
11 görüntüleme
Bankacılık
11 görüntüleme

Bankalardan teknoloji devlerine karşı uyarı

Erhan Kahraman - 14 Aralık 2018

İspanyol bankaları, Google, Amazon ve Facebook gibi teknoloji devlerinin finans servisleri sektörüne girmesiyle doğabilecek olası etkiler konusunda uyarıda bulundu. Finextra'nın…

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı
Bitcoin
13 görüntüleme
Bitcoin
13 görüntüleme

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı

Erhan Kahraman - 13 Aralık 2018

UBS Blockchain’in eski patronu Alex Batlin, özel ve kurumsal müşterilere dijital varlıklarının güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak sunacağı yeni hizmeti için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.