Avustralyalı LendTech Athena 25 milyon dolar fon topladı

5 Aralık 2018
59 Görüntüleme

Sidney merkezli Athena Home Loans, büyük bankaların desteğiyle B serisi fonlama turunda 25 milyon dolar toplamayı başardı.

Athena elde edilen fonu hızlı bir şekilde Australian Financial Review (AFR) ile paylaşırken, fon desteği sağlayan büyük şirketler dikkat çekti. Fonlama turu Square Peg Capital tarafından yönetilirken, girişim sermayesi destekçisi Hostplus ve Airtree Ventures fonlamaya katılan diğer önemli şirketler oldular.

Athena 2019’da lansman için hazırlanıyor

FinTech Futures’ın geçtiğimiz Mayıs ayındaki haberine göre, Athena Home Loans 2019 yılında lansman için hazırlanıyordu. Ayrıca yine aynı dönemde aldığı 15 milyon dolarlık ek fon desteği ile hedefine emin adımlarla ilerliyordu.

Athena, Ulusal Avustralya Bankası’nın eski çalışanları olan Nathan Walsh (CEO) ve Michael Starkey (COO) tarafından kuruldu. Nathan Walsh, NAB’ın çevrimiçi yatırım platformu nabtrade’in kurusu olarak dikkat çekiyor. Starkey ise iSelect’in kurucularından biriydi ve aynı zamanda Homeloans’ta uzun süre yönetici pozisyonlarında çalıştı.

İkili sektördeki büyük tecrübelerinden sonuna kadar faydalanarak, ülkenin kredi ve ipotek pazarından pay almayı planlıyor.

Athena, dört büyük bankayı ardına alarak (ANZ, CBA, NAB ve Westpac), bazı müşterilerin bir kredi süreci boyunca 100 bin dolara kadar tasarruf edeceğini iddia eden, bulut tabanlı bir dijital konut kredisi platformu oluşturmuş durumda.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FT Partners 2018 yılı FinTech analizini yayınladı
FinTech
8 görüntüleme
FinTech
8 görüntüleme

FT Partners 2018 yılı FinTech analizini yayınladı

Ahmet Usta - 22 Şubat 2019

"FT Partners 2018 Annual FinTech Almanac" başlığı ile yayınlanan 174 sayfalık analiz, 33 binden fazla FinTech şirketi, 10 binden fazla…

Allianz X InsurTech’ler için yatırım bütçesini artırdı
Haber
12 görüntüleme
Haber
12 görüntüleme

Allianz X InsurTech’ler için yatırım bütçesini artırdı

yazar05 - 22 Şubat 2019

Allianz Group’un dijital yatırım birimi olan Allianz X, sigorta ve varlık yönetimi ile ilgili olan dijital şirketlere yönelik yatırım bütçesini…

AB Parlamentosu sınır ötesi ödemeler için yeni kararlar aldı
Haber
15 görüntüleme
Haber
15 görüntüleme

AB Parlamentosu sınır ötesi ödemeler için yeni kararlar aldı

yazar05 - 22 Şubat 2019

AB Parlamentosu, euro bölgesinde olan ve olmayan bankalar yapılacak sınır ötesi ödemelerin ücretini düşürecek yeni kararlar aldı. Büyük bir çoğunlukla…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.