Avustralyalı LendTech Athena 25 milyon dolar fon topladı

5 Aralık 2018
85 Görüntüleme

Sidney merkezli Athena Home Loans, büyük bankaların desteğiyle B serisi fonlama turunda 25 milyon dolar toplamayı başardı.

Athena elde edilen fonu hızlı bir şekilde Australian Financial Review (AFR) ile paylaşırken, fon desteği sağlayan büyük şirketler dikkat çekti. Fonlama turu Square Peg Capital tarafından yönetilirken, girişim sermayesi destekçisi Hostplus ve Airtree Ventures fonlamaya katılan diğer önemli şirketler oldular.

Athena 2019’da lansman için hazırlanıyor

FinTech Futures’ın geçtiğimiz Mayıs ayındaki haberine göre, Athena Home Loans 2019 yılında lansman için hazırlanıyordu. Ayrıca yine aynı dönemde aldığı 15 milyon dolarlık ek fon desteği ile hedefine emin adımlarla ilerliyordu.

Athena, Ulusal Avustralya Bankası’nın eski çalışanları olan Nathan Walsh (CEO) ve Michael Starkey (COO) tarafından kuruldu. Nathan Walsh, NAB’ın çevrimiçi yatırım platformu nabtrade’in kurusu olarak dikkat çekiyor. Starkey ise iSelect’in kurucularından biriydi ve aynı zamanda Homeloans’ta uzun süre yönetici pozisyonlarında çalıştı.

İkili sektördeki büyük tecrübelerinden sonuna kadar faydalanarak, ülkenin kredi ve ipotek pazarından pay almayı planlıyor.

Athena, dört büyük bankayı ardına alarak (ANZ, CBA, NAB ve Westpac), bazı müşterilerin bir kredi süreci boyunca 100 bin dolara kadar tasarruf edeceğini iddia eden, bulut tabanlı bir dijital konut kredisi platformu oluşturmuş durumda.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bank Mega yeni mobil ödeme hizmetini duyurdu
Bankacılık
Bankacılık

Bank Mega yeni mobil ödeme hizmetini duyurdu

yazar05 - 23 Nisan 2019

Endonezya'nın orta ölçekli bankalarından biri olan Bank Mega, Go-Jek'e rakip olacak yeni ödeme hizmetini duyurdu. Varlık bakımından Endonezya'nın en büyük…

Wirecard Hindistan’daki varlığını genişletiyor
FinTech
2 görüntüleme
FinTech
2 görüntüleme

Wirecard Hindistan’daki varlığını genişletiyor

yazar05 - 23 Nisan 2019

Wirecard, Hindistan'daki finansal faaliyetlerini iyileştirmek ve vatandaşların bu alan yönelik katılımını artırmak için RBL Bank ile olan ortaklığını genişletiyor. Bu…

Visa ve Wave küçük işletmeler için nakit yönetimini kolaylaştıracak
FinTech
16 görüntüleme
FinTech
16 görüntüleme

Visa ve Wave küçük işletmeler için nakit yönetimini kolaylaştıracak

yazar05 - 22 Nisan 2019

Visa ve Wave küçük ölçekli işletmelerin nakit akışını daha kolay yönetebilmesine imkan sunan yeni ödeme çözümü Instant Payouts'ı duyurdu. Worldpay’in…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.