FinTech ve Blockchain devleri pazar kurallarını yeniden çizecekler

6 Aralık 2018
64 Görüntüleme

Geçtiğimiz hafta yapılan duyuru ile beraber, finans ve teknoloji dünyasının öne çıkan on şirketi, kripto para sektörüne iş ahlakı getirmek için bir araya geldi.

Dijital Varlık Derneği (Association for Digital Asset Markets – ADAM) adı verilen bu yeni oluşum, yasal düzenleyicilere güven vermeye odaklanacak.

Dijital Varlık Derneği kurucuları arasında önemli isimler dikkat çekiyor. Kripto ticareti bankası Galaxy Digital, küresel finans hizmetleri sağlayıcısı BTIG, FinTech çalışmalarıyla bilinen Paxos ve kripto likitide çözümleri sunan GSR bulunuyor.

Pazar kurallarının kripto paralar için yeniden çizilmesi gerekiyor

Dijital Varlık Derneği’nin öncelikli amacı yasal düzenleyiciler ile beraber çalışarak, kirpto paraların ilgili bölgelerde güven içinde piyasaya sürülmesini sağlamak olacak. Çalışmalar birçok farklı alanda sürdürülecek ve bu para birimleri için gereken “etik” ve “profesyonel” ortamın sağlanacak.

Her pazarın belirli kurallar çerçevesinde geliştiğini ifade eden New York Borsası Eski CEO’su ve ADAM Danışma Kurulu Üyesi olan Duncan Niederauer, sözlerine şu şekilde devam etti.

“200 yıl önce, pazar liderleri bir araya geldi ve bu kuralların hatlarını çizdiler. New York Borsası bu sayede hayata geçti. Dijital varlıkların ortaya çıkması da benzer bir çaba gerektiriyor. Böylece mevcut kurallar açıklığa kavuşturulacak, hem yatırımcılara hem de yasal düzenleyicilere bu piyasayı sürdürmek için gerekli olan güven verilecek.”

Dijital Varlık Derneği’nin tüzüğü özellikle pazar entegrasyonu, risk yönetimi, gözetim, bilginin korunması ve araştırma gibi alanlar için yol haritaları da içerecek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FT Partners 2018 yılı FinTech analizini yayınladı
FinTech
8 görüntüleme
FinTech
8 görüntüleme

FT Partners 2018 yılı FinTech analizini yayınladı

Ahmet Usta - 22 Şubat 2019

"FT Partners 2018 Annual FinTech Almanac" başlığı ile yayınlanan 174 sayfalık analiz, 33 binden fazla FinTech şirketi, 10 binden fazla…

Allianz X InsurTech’ler için yatırım bütçesini artırdı
Haber
12 görüntüleme
Haber
12 görüntüleme

Allianz X InsurTech’ler için yatırım bütçesini artırdı

yazar05 - 22 Şubat 2019

Allianz Group’un dijital yatırım birimi olan Allianz X, sigorta ve varlık yönetimi ile ilgili olan dijital şirketlere yönelik yatırım bütçesini…

AB Parlamentosu sınır ötesi ödemeler için yeni kararlar aldı
Haber
15 görüntüleme
Haber
15 görüntüleme

AB Parlamentosu sınır ötesi ödemeler için yeni kararlar aldı

yazar05 - 22 Şubat 2019

AB Parlamentosu, euro bölgesinde olan ve olmayan bankalar yapılacak sınır ötesi ödemelerin ücretini düşürecek yeni kararlar aldı. Büyük bir çoğunlukla…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.