Akıllı telefonlarla sahtecilikle mücadele eden Pindrop 90 milyon dolar yatırım aldı

7 Aralık 2018
54 Görüntüleme

Telefon tabanlı sahtecilik önleme teknolojisi sunan Pindrop, son zamanlardaki en önemli FinTech yatırımlarından birini aldı.

2011 yılından bu yana dolandırıcılık bazlı işlemleri önlemek için çalışan Pindrop, son dönemin en büyük FinTech yatırımlarından birini aldı. Banking Tech’in haberine göre ABD, Atlanta merkezli şirket, toplam piyasa değeri konusunda net bir açıklama yapmamakla birlikte, son yatırımla birlikte 2016’daki 600 milyon doların çok daha üzerine çıkmış durumda. Şirket, o tarihte 75 milyon dolarlık bir finansman turu gerçekleştirmişti.

Yatırım turuna Vitruvius Partners’in öncülüğünde; Allegion Ventures, Cross Creek, Dimension Data, Singapur merkezli EDBI dışında Goldman Sachs, CapitalG, IVP, Andreessen Horowitz, GV ve Citi Venture ile mevcut yatırımcıların katıldığı açıklandı.

Pindrop’un hem CEO’su hem de CTO’su görevlerini üstlenen kurucu ortaklardan Vijay Balasubramaniyan, yeni yatırımla şirketin mevcut çözümlerini güçlendirmenin yanında IoT ve ses teknolojileri alanında etkinliğini artıracağını ifade etti.

Balasubramaniyan, İngiltere merkezli Vitruvian Partners, Singapur merkezli EDBI ve Japonya merkezli Dimension Data’nın yaptığı yatırımlara dikkat çekerek hem Avrupa hem de Asya pazarında daha etkili olacaklarını sözlerine ekledi.

Yeni toplanan yatırım ayrıca Google Home, akıllı kilitler, internete bağlanabilen otomobiller dahil olmak üzere ses kontrolü ile çalışan cihazlara yönelik güvenlik teknolojilerini geliştirme için kullanılacak.

ABD’de en büyük 10 bankanın 8’i; en büyük 7 sigorta şirketinin 5’i ile çalışan Pindrop, özellikle çağrı merkezlerinde gerçekleşen dolandırıcılık bazlı çağrıları önleme konusunda isim yapmış bir şirket olarak tanınıyor. Toplamda 200 milyondan fazla tüketicinin hesabını koruma altına alan şirket, sadece bu yıl içinde 350 milyon dolar değerinde ses tabanlı dolandırıcılık girişimlerini önlemeyi başardı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FT Partners 2018 yılı FinTech analizini yayınladı
FinTech
8 görüntüleme
FinTech
8 görüntüleme

FT Partners 2018 yılı FinTech analizini yayınladı

Ahmet Usta - 22 Şubat 2019

"FT Partners 2018 Annual FinTech Almanac" başlığı ile yayınlanan 174 sayfalık analiz, 33 binden fazla FinTech şirketi, 10 binden fazla…

Allianz X InsurTech’ler için yatırım bütçesini artırdı
Haber
12 görüntüleme
Haber
12 görüntüleme

Allianz X InsurTech’ler için yatırım bütçesini artırdı

yazar05 - 22 Şubat 2019

Allianz Group’un dijital yatırım birimi olan Allianz X, sigorta ve varlık yönetimi ile ilgili olan dijital şirketlere yönelik yatırım bütçesini…

AB Parlamentosu sınır ötesi ödemeler için yeni kararlar aldı
Haber
15 görüntüleme
Haber
15 görüntüleme

AB Parlamentosu sınır ötesi ödemeler için yeni kararlar aldı

yazar05 - 22 Şubat 2019

AB Parlamentosu, euro bölgesinde olan ve olmayan bankalar yapılacak sınır ötesi ödemelerin ücretini düşürecek yeni kararlar aldı. Büyük bir çoğunlukla…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.