Akıllı telefonlarla sahtecilikle mücadele eden Pindrop 90 milyon dolar yatırım aldı

7 Aralık 2018
26 Görüntüleme

Telefon tabanlı sahtecilik önleme teknolojisi sunan Pindrop, son zamanlardaki en önemli FinTech yatırımlarından birini aldı.

2011 yılından bu yana dolandırıcılık bazlı işlemleri önlemek için çalışan Pindrop, son dönemin en büyük FinTech yatırımlarından birini aldı. Banking Tech’in haberine göre ABD, Atlanta merkezli şirket, toplam piyasa değeri konusunda net bir açıklama yapmamakla birlikte, son yatırımla birlikte 2016’daki 600 milyon doların çok daha üzerine çıkmış durumda. Şirket, o tarihte 75 milyon dolarlık bir finansman turu gerçekleştirmişti.

Yatırım turuna Vitruvius Partners’in öncülüğünde; Allegion Ventures, Cross Creek, Dimension Data, Singapur merkezli EDBI dışında Goldman Sachs, CapitalG, IVP, Andreessen Horowitz, GV ve Citi Venture ile mevcut yatırımcıların katıldığı açıklandı.

Pindrop’un hem CEO’su hem de CTO’su görevlerini üstlenen kurucu ortaklardan Vijay Balasubramaniyan, yeni yatırımla şirketin mevcut çözümlerini güçlendirmenin yanında IoT ve ses teknolojileri alanında etkinliğini artıracağını ifade etti.

Balasubramaniyan, İngiltere merkezli Vitruvian Partners, Singapur merkezli EDBI ve Japonya merkezli Dimension Data’nın yaptığı yatırımlara dikkat çekerek hem Avrupa hem de Asya pazarında daha etkili olacaklarını sözlerine ekledi.

Yeni toplanan yatırım ayrıca Google Home, akıllı kilitler, internete bağlanabilen otomobiller dahil olmak üzere ses kontrolü ile çalışan cihazlara yönelik güvenlik teknolojilerini geliştirme için kullanılacak.

ABD’de en büyük 10 bankanın 8’i; en büyük 7 sigorta şirketinin 5’i ile çalışan Pindrop, özellikle çağrı merkezlerinde gerçekleşen dolandırıcılık bazlı çağrıları önleme konusunda isim yapmış bir şirket olarak tanınıyor. Toplamda 200 milyondan fazla tüketicinin hesabını koruma altına alan şirket, sadece bu yıl içinde 350 milyon dolar değerinde ses tabanlı dolandırıcılık girişimlerini önlemeyi başardı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Röportaj: Türkiye’nin FinTech ajandası
Bankacılık
6 görüntüleme
Bankacılık
6 görüntüleme

Röportaj: Türkiye’nin FinTech ajandası

Erhan Kahraman - 14 Aralık 2018

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, Bankless Times için verdiği röportajda Türkiye’de gelişen bir FinTech sistemi yaratmak için…

Bankalardan teknoloji devlerine karşı uyarı
Bankacılık
9 görüntüleme
Bankacılık
9 görüntüleme

Bankalardan teknoloji devlerine karşı uyarı

Erhan Kahraman - 14 Aralık 2018

İspanyol bankaları, Google, Amazon ve Facebook gibi teknoloji devlerinin finans servisleri sektörüne girmesiyle doğabilecek olası etkiler konusunda uyarıda bulundu. Finextra'nın…

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı
Bitcoin
13 görüntüleme
Bitcoin
13 görüntüleme

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı

Erhan Kahraman - 13 Aralık 2018

UBS Blockchain’in eski patronu Alex Batlin, özel ve kurumsal müşterilere dijital varlıklarının güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak sunacağı yeni hizmeti için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.