Akıllı telefonlarla sahtecilikle mücadele eden Pindrop 90 milyon dolar yatırım aldı

7 Aralık 2018
82 Görüntüleme

Telefon tabanlı sahtecilik önleme teknolojisi sunan Pindrop, son zamanlardaki en önemli FinTech yatırımlarından birini aldı.

2011 yılından bu yana dolandırıcılık bazlı işlemleri önlemek için çalışan Pindrop, son dönemin en büyük FinTech yatırımlarından birini aldı. Banking Tech’in haberine göre ABD, Atlanta merkezli şirket, toplam piyasa değeri konusunda net bir açıklama yapmamakla birlikte, son yatırımla birlikte 2016’daki 600 milyon doların çok daha üzerine çıkmış durumda. Şirket, o tarihte 75 milyon dolarlık bir finansman turu gerçekleştirmişti.

Yatırım turuna Vitruvius Partners’in öncülüğünde; Allegion Ventures, Cross Creek, Dimension Data, Singapur merkezli EDBI dışında Goldman Sachs, CapitalG, IVP, Andreessen Horowitz, GV ve Citi Venture ile mevcut yatırımcıların katıldığı açıklandı.

Pindrop’un hem CEO’su hem de CTO’su görevlerini üstlenen kurucu ortaklardan Vijay Balasubramaniyan, yeni yatırımla şirketin mevcut çözümlerini güçlendirmenin yanında IoT ve ses teknolojileri alanında etkinliğini artıracağını ifade etti.

Balasubramaniyan, İngiltere merkezli Vitruvian Partners, Singapur merkezli EDBI ve Japonya merkezli Dimension Data’nın yaptığı yatırımlara dikkat çekerek hem Avrupa hem de Asya pazarında daha etkili olacaklarını sözlerine ekledi.

Yeni toplanan yatırım ayrıca Google Home, akıllı kilitler, internete bağlanabilen otomobiller dahil olmak üzere ses kontrolü ile çalışan cihazlara yönelik güvenlik teknolojilerini geliştirme için kullanılacak.

ABD’de en büyük 10 bankanın 8’i; en büyük 7 sigorta şirketinin 5’i ile çalışan Pindrop, özellikle çağrı merkezlerinde gerçekleşen dolandırıcılık bazlı çağrıları önleme konusunda isim yapmış bir şirket olarak tanınıyor. Toplamda 200 milyondan fazla tüketicinin hesabını koruma altına alan şirket, sadece bu yıl içinde 350 milyon dolar değerinde ses tabanlı dolandırıcılık girişimlerini önlemeyi başardı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)
Açık Bankacılık
9 görüntüleme
Açık Bankacılık
9 görüntüleme

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)

Ahmet Usta - 21 Mayıs 2019

Küresel FinTech liderlerinden Chris Skinner kişisel bloğu The Finanser’da kaleme aldığı en son makalesinde FinTech kavramının, 2005 yılından itibaren başlayarak…

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak
FinTech
13 görüntüleme
FinTech
13 görüntüleme

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak

Tahsin Özyer - 21 Mayıs 2019

Küresel ödeme devi Mastercard önümüzdeki 5 sene boyunca Hindistan'daki finansal teknolojilere yönelik 1 milyar dolarlık bir yatırım planladığını açıkladı. Hindistan'da…

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak
Basın Bülteni
8 görüntüleme
Basın Bülteni
8 görüntüleme

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak

Tahsin Özyer - 20 Mayıs 2019

Türkiye dijital ödeme ekosisteminde inovasyonu desteklemek ve hızlandırmak amacıyla Visa İnovasyon Programı’nı başlatıyor. Hackquarters ortaklığı ile hayata geçen ve 6 ay…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.