Cross River Bank 100 milyon dolar yatırım aldı

7 Aralık 2018
20 Görüntüleme

New Jersey merkezli Cross River Bank, 75 milyon dolarla KKR’nin liderlik yaptığı fonlama turunu 100 milyon dolarla kapattı.

KKR haricinde, Battery Ventures, Andreessen Horowitz ve Ribbit Capital fonlama turuna katılan diğer yatırımcılar olurken, CreditEase ve Lion Tree Partners fonlama turuna ilk kez katılan şirketler oldular.

Cross River Kurucusu Gilles Gade (CEO), başarılı geçen fonlama turunun ardından yapılan yatırımın şirketlerinin ilerlemesi için çok büyük bir ateşleyici güç olduğunu ifade ederken, bu sayede ABD ve diğer ülkelerde Cross River’ın etkisinin artacağını söyledi. Elde edilen yeni fon, teknoloji, ürün geliştirme ekipleri ve uyumluluk altyapısını geliştirmek için kullanılacak.

Cross River, FinTech firmalarıyla ortaklık kurmaya devam ediyor

Sunduğu geleneksel bankacılık hizmetleri dışında, Cross River tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, kredi ve ödeme teknolojileri alanında geliştirmeler yapmak üzere Fintech firmalarıyla da ortaklık kuruyor. Bu alandaki müşteriler arasında Affirm, Best Egg, Upstart ve RocketLoans gibi firmalar bulunuyor.

Yapılan son finansman turu, 2016 yılındaki Battery Ventures, Andreessen Horowitz ve Ribbit Capital’den tarafından sağlanan 28 milyon dolarlık risk sermayesi yatırımını takip ediyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Röportaj: Türkiye’nin FinTech ajandası
Bankacılık
6 görüntüleme
Bankacılık
6 görüntüleme

Röportaj: Türkiye’nin FinTech ajandası

Erhan Kahraman - 14 Aralık 2018

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, Bankless Times için verdiği röportajda Türkiye’de gelişen bir FinTech sistemi yaratmak için…

Bankalardan teknoloji devlerine karşı uyarı
Bankacılık
9 görüntüleme
Bankacılık
9 görüntüleme

Bankalardan teknoloji devlerine karşı uyarı

Erhan Kahraman - 14 Aralık 2018

İspanyol bankaları, Google, Amazon ve Facebook gibi teknoloji devlerinin finans servisleri sektörüne girmesiyle doğabilecek olası etkiler konusunda uyarıda bulundu. Finextra'nın…

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı
Bitcoin
13 görüntüleme
Bitcoin
13 görüntüleme

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı

Erhan Kahraman - 13 Aralık 2018

UBS Blockchain’in eski patronu Alex Batlin, özel ve kurumsal müşterilere dijital varlıklarının güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak sunacağı yeni hizmeti için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.