Cross River Bank 100 milyon dolar yatırım aldı

7 Aralık 2018
79 Görüntüleme

New Jersey merkezli Cross River Bank, 75 milyon dolarla KKR’nin liderlik yaptığı fonlama turunu 100 milyon dolarla kapattı.

KKR haricinde, Battery Ventures, Andreessen Horowitz ve Ribbit Capital fonlama turuna katılan diğer yatırımcılar olurken, CreditEase ve Lion Tree Partners fonlama turuna ilk kez katılan şirketler oldular.

Cross River Kurucusu Gilles Gade (CEO), başarılı geçen fonlama turunun ardından yapılan yatırımın şirketlerinin ilerlemesi için çok büyük bir ateşleyici güç olduğunu ifade ederken, bu sayede ABD ve diğer ülkelerde Cross River’ın etkisinin artacağını söyledi. Elde edilen yeni fon, teknoloji, ürün geliştirme ekipleri ve uyumluluk altyapısını geliştirmek için kullanılacak.

Cross River, FinTech firmalarıyla ortaklık kurmaya devam ediyor

Sunduğu geleneksel bankacılık hizmetleri dışında, Cross River tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, kredi ve ödeme teknolojileri alanında geliştirmeler yapmak üzere Fintech firmalarıyla da ortaklık kuruyor. Bu alandaki müşteriler arasında Affirm, Best Egg, Upstart ve RocketLoans gibi firmalar bulunuyor.

Yapılan son finansman turu, 2016 yılındaki Battery Ventures, Andreessen Horowitz ve Ribbit Capital’den tarafından sağlanan 28 milyon dolarlık risk sermayesi yatırımını takip ediyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)
Açık Bankacılık
9 görüntüleme
Açık Bankacılık
9 görüntüleme

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)

Ahmet Usta - 21 Mayıs 2019

Küresel FinTech liderlerinden Chris Skinner kişisel bloğu The Finanser’da kaleme aldığı en son makalesinde FinTech kavramının, 2005 yılından itibaren başlayarak…

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak
FinTech
13 görüntüleme
FinTech
13 görüntüleme

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak

Tahsin Özyer - 21 Mayıs 2019

Küresel ödeme devi Mastercard önümüzdeki 5 sene boyunca Hindistan'daki finansal teknolojilere yönelik 1 milyar dolarlık bir yatırım planladığını açıkladı. Hindistan'da…

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak
Basın Bülteni
8 görüntüleme
Basın Bülteni
8 görüntüleme

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak

Tahsin Özyer - 20 Mayıs 2019

Türkiye dijital ödeme ekosisteminde inovasyonu desteklemek ve hızlandırmak amacıyla Visa İnovasyon Programı’nı başlatıyor. Hackquarters ortaklığı ile hayata geçen ve 6 ay…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.