HSBC, yeni robo-danışman hizmetini duyurdu

7 Aralık 2018
24 Görüntüleme

HSBC İngiltere, ülkenin finansal koşul ve ihtiyaçlarına göre hazırlanmış yeni bir çevrimiçi danışmanlık hizmeti duyurdu.

Robo-danışmanların yaygınlığı ve kullanım alanları artıyor. Son olarak HSBC’nin İngiltere’deki yapılanması, ülkenin finansal gereksinimlerine uygun olarak tasarlanmış yeni bir çevrimiçi danışmanlık hizmetiyle robo-danışman pazarına giriş yaptı.

Finextra’nın haberine göre sunulacak hizmet en az 1000 pound ve üzeri tutarda yatırımı olan HSBC UK müşterileri için geçerli olacak. Bu müşteriler, masaüstü veya dizüstü bilgisayar ya da tablet veya akıllı telefonları üzerinden oturum açarak “My Investment” adı verilen hizmetten faydalanabilecek.

Yeni servis, müşterilere mali durumları, yatırım deneyimleri ve kişiselleştirilmiş bir yatırım portföyü oluşturma konusunda risk seviyelerini belirleyen bir dizi soruyu içeriyor. Belirlenecek olan risk profiline göre yatırımlar dünya genelindeki hisse, tahvil ve mülklere ait geniş bir varlık yelpazesine yapılıyor.

Servisi kullanmak isteyenlerin yaklaşık 25 dakikalık bir çevrimiçi başvuru sürecini tamamlaması gerekiyor. HSBC, bu hizmetin yıl içinde yüzlerce banka müşterisi ile test edildiğini açıkladı. HSBC UK’in Varlık ve Danışmanlık bölümü yöneticisi James Hewitson, My Investment’ın varlık yönetiminin yaklaşık 2,9 milyon müşteri için yeni bir giriş noktası olacağını ifade ediyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Röportaj: Türkiye’nin FinTech ajandası
Bankacılık
14 görüntüleme
Bankacılık
14 görüntüleme

Röportaj: Türkiye’nin FinTech ajandası

Erhan Kahraman - 14 Aralık 2018

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, Bankless Times için verdiği röportajda Türkiye’de gelişen bir FinTech sistemi yaratmak için…

Bankalardan teknoloji devlerine karşı uyarı
Bankacılık
11 görüntüleme
Bankacılık
11 görüntüleme

Bankalardan teknoloji devlerine karşı uyarı

Erhan Kahraman - 14 Aralık 2018

İspanyol bankaları, Google, Amazon ve Facebook gibi teknoloji devlerinin finans servisleri sektörüne girmesiyle doğabilecek olası etkiler konusunda uyarıda bulundu. Finextra'nın…

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı
Bitcoin
13 görüntüleme
Bitcoin
13 görüntüleme

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı

Erhan Kahraman - 13 Aralık 2018

UBS Blockchain’in eski patronu Alex Batlin, özel ve kurumsal müşterilere dijital varlıklarının güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak sunacağı yeni hizmeti için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.