HSBC, yeni robo-danışman hizmetini duyurdu

7 Aralık 2018
97 Görüntüleme

HSBC İngiltere, ülkenin finansal koşul ve ihtiyaçlarına göre hazırlanmış yeni bir çevrimiçi danışmanlık hizmeti duyurdu.

Robo-danışmanların yaygınlığı ve kullanım alanları artıyor. Son olarak HSBC’nin İngiltere’deki yapılanması, ülkenin finansal gereksinimlerine uygun olarak tasarlanmış yeni bir çevrimiçi danışmanlık hizmetiyle robo-danışman pazarına giriş yaptı.

Finextra’nın haberine göre sunulacak hizmet en az 1000 pound ve üzeri tutarda yatırımı olan HSBC UK müşterileri için geçerli olacak. Bu müşteriler, masaüstü veya dizüstü bilgisayar ya da tablet veya akıllı telefonları üzerinden oturum açarak “My Investment” adı verilen hizmetten faydalanabilecek.

Yeni servis, müşterilere mali durumları, yatırım deneyimleri ve kişiselleştirilmiş bir yatırım portföyü oluşturma konusunda risk seviyelerini belirleyen bir dizi soruyu içeriyor. Belirlenecek olan risk profiline göre yatırımlar dünya genelindeki hisse, tahvil ve mülklere ait geniş bir varlık yelpazesine yapılıyor.

Servisi kullanmak isteyenlerin yaklaşık 25 dakikalık bir çevrimiçi başvuru sürecini tamamlaması gerekiyor. HSBC, bu hizmetin yıl içinde yüzlerce banka müşterisi ile test edildiğini açıkladı. HSBC UK’in Varlık ve Danışmanlık bölümü yöneticisi James Hewitson, My Investment’ın varlık yönetiminin yaklaşık 2,9 milyon müşteri için yeni bir giriş noktası olacağını ifade ediyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)
Açık Bankacılık
9 görüntüleme
Açık Bankacılık
9 görüntüleme

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)

Ahmet Usta - 21 Mayıs 2019

Küresel FinTech liderlerinden Chris Skinner kişisel bloğu The Finanser’da kaleme aldığı en son makalesinde FinTech kavramının, 2005 yılından itibaren başlayarak…

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak
FinTech
13 görüntüleme
FinTech
13 görüntüleme

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak

Tahsin Özyer - 21 Mayıs 2019

Küresel ödeme devi Mastercard önümüzdeki 5 sene boyunca Hindistan'daki finansal teknolojilere yönelik 1 milyar dolarlık bir yatırım planladığını açıkladı. Hindistan'da…

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak
Basın Bülteni
8 görüntüleme
Basın Bülteni
8 görüntüleme

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak

Tahsin Özyer - 20 Mayıs 2019

Türkiye dijital ödeme ekosisteminde inovasyonu desteklemek ve hızlandırmak amacıyla Visa İnovasyon Programı’nı başlatıyor. Hackquarters ortaklığı ile hayata geçen ve 6 ay…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.