Elavon’dan Gürcistan’a FinTech yatırımı

12 Aralık 2018
37 Görüntüleme

U.S. Bancorp’un yan kuruluşu olan Küresel bir ödeme şirketi Elavon, finans ve ödeme teknolojileri genelinde yenilikleri daha da hızlandırmak için Gürcistan Teknoloji Enstitüsü’nde başlatacağı 3 yıllık mali taahhüt planını açıkladı.

Georgia Tech’de bulunan İleri Teknoloji Geliştirme Merkezi (ATDC), Gürcistan’ın teknoloji inkübatörü olma özelliğine sahip. Bu merkez Gürcistan genelinde FinTech şirketleri kurarak, onları büyütme görevini üstleniyor. Elavon’un sağlayacağı mali destek ile birlikte, programa dahil olan girişimler çok daha hızlı bir şekilde ilerleme kaydedebilecekler.

Elavon girişimcilere danışmanlık hizmeti de verecek

Anlaşmanın bir parçası olarak, Elavon yöneticileri programa katılan girişimlerle yakın temasta bulunarak, yazılım, uygulama entegrasyonu ve etkin pazara giriş stratejileri konularında tavsiyeler verecek.

Yapılan anlaşma ve mali destek hakkında konuşan Elavon Ürün Müdürü Wally Mlynarski, programa yapılan yatırımı değerlendirirken, FinTech şirketlerine verdikleri desteğin asla hız kesmeyeceğinin altını çizdi. Şirketin Atanta’da giderek büyüyen teknoloji topluluğu ve ödeme ekosistemi böylece küresel ölçekte beslenebilecek. Şirket, bu sayede ödeme teknolojilerinin geleceğinde söz sahibi olacağını düşünüyor.

Yeni ortaklıla beraber tüm girişimler, bir ATDC katılımcısı olma avantajının yanı sıra, inkübatörün FinTech Programındaki girişimler için özel olarak sağladığı Gürcistan FinTech ekosistemine de entegre olacaklar.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Soner Canko BKM Adına 2018 Yılını Değerlendirdi
Video
16 görüntüleme
Video
16 görüntüleme

Soner Canko BKM Adına 2018 Yılını Değerlendirdi

yazar05 - 23 Ocak 2019

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Soner Canko, BKM 2018 Yılı Değerlendirme Toplantısı sonrası geçtiğimiz yılın kartlı ödemeler adına nasıl geçtiğini…

BAE ve Suudi Arabistan kendi kripto paralarını kullanmaya başladı
Haber
15 görüntüleme
Haber
15 görüntüleme

BAE ve Suudi Arabistan kendi kripto paralarını kullanmaya başladı

Melih Çelik - 23 Ocak 2019

Devlet destekli sınır ötesi ödemelerde kripto para kullanımı Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan arasında başladı. Kripto paralara yönelik farklı…

İngiliz Kilisesi “Dijital Bağış Kutusu” uygulamasını değerlendiriyor
Haber
18 görüntüleme
Haber
18 görüntüleme

İngiliz Kilisesi “Dijital Bağış Kutusu” uygulamasını değerlendiriyor

yazar05 - 23 Ocak 2019

İngiliz Kilisesi, kilise cemaatinin nakit para yerine kartlarıyla veya telefonlarıyla bağış yapmalarını sağlayacak bir “dijital bağış kutusu” uygulamasını denemek için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.