Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı

13 Aralık 2018
105 Görüntüleme

UBS Blockchain’in eski patronu Alex Batlin, özel ve kurumsal müşterilere dijital varlıklarının güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak sunacağı yeni hizmeti için Two Sigma Ventures ve ConsenSys’ten 8 milyon dolarlık bir tohum finansmanı sağladı.

BNY Mellon’da Blockchain inovasyon çalışmalarına öncülük eden, Enterprise Ethereum Alliance ve R3’ün kurucu üyesi olan Batlin, Trustology girişimi eski bankacılık ve teknoloji yöneticileri ekibini bir araya getirdi.

Trustology, kullanıcılarına güvenli anahtar yönetimi sağlayacak

ConsenSys’te inkübe edilen ve şu anda beta sürecinde olan şirket, dijital varlıkların artan kurumsal ilgisine cevap vermeyi ve müşterilerinin sahip oldukları varlıkları korumayı vaat ediyor.

Bu bağlamda ortaya konan ilk ürün TrustVault, kullanıcıları siber ve fiziksel tehditlere karşı koruyan bir özel anahtar koruma hizmeti olarak göze çarpıyor. Böylece bulutta bulunan özel anahtarların dışarıdan yapılan müdahalelere karşı koruma sağlaması bekleniyor.

Elde edilen tohum finansmanı, programlanabilir kontrollere sahip akıllı hesaplar gibi yeni yetenekler geliştirmek, ilave varlık sınıflarını desteklemek ve uluslararası operasyonları genişletmek için kullanılacak.

Batlin, yeni şirketi Trustology’nin anahtar yönetimi yetenekleriyle beraber, kullanıcılara yüksek erişim hızı sağlanacağını söylerken, rakipsiz kullanım kolaylığıyla da dijital varlıkların güvenliğini yeniden tanımlayacağını ifade etti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)
Açık Bankacılık
10 görüntüleme
Açık Bankacılık
10 görüntüleme

Analiz: FinTech’in Beş Dönemi (2005 – 2027)

Ahmet Usta - 21 Mayıs 2019

Küresel FinTech liderlerinden Chris Skinner kişisel bloğu The Finanser’da kaleme aldığı en son makalesinde FinTech kavramının, 2005 yılından itibaren başlayarak…

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak
FinTech
14 görüntüleme
FinTech
14 görüntüleme

Mastercard Hindistan FinTech sektörüne 1 milyar dolar yatırım yapacak

Tahsin Özyer - 21 Mayıs 2019

Küresel ödeme devi Mastercard önümüzdeki 5 sene boyunca Hindistan'daki finansal teknolojilere yönelik 1 milyar dolarlık bir yatırım planladığını açıkladı. Hindistan'da…

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak
Basın Bülteni
9 görüntüleme
Basın Bülteni
9 görüntüleme

Visa Inovasyon Programı ile Türk FinTech’leri yurtdışına açılacak

Tahsin Özyer - 20 Mayıs 2019

Türkiye dijital ödeme ekosisteminde inovasyonu desteklemek ve hızlandırmak amacıyla Visa İnovasyon Programı’nı başlatıyor. Hackquarters ortaklığı ile hayata geçen ve 6 ay…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.