Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı

13 Aralık 2018
47 Görüntüleme

UBS Blockchain’in eski patronu Alex Batlin, özel ve kurumsal müşterilere dijital varlıklarının güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak sunacağı yeni hizmeti için Two Sigma Ventures ve ConsenSys’ten 8 milyon dolarlık bir tohum finansmanı sağladı.

BNY Mellon’da Blockchain inovasyon çalışmalarına öncülük eden, Enterprise Ethereum Alliance ve R3’ün kurucu üyesi olan Batlin, Trustology girişimi eski bankacılık ve teknoloji yöneticileri ekibini bir araya getirdi.

Trustology, kullanıcılarına güvenli anahtar yönetimi sağlayacak

ConsenSys’te inkübe edilen ve şu anda beta sürecinde olan şirket, dijital varlıkların artan kurumsal ilgisine cevap vermeyi ve müşterilerinin sahip oldukları varlıkları korumayı vaat ediyor.

Bu bağlamda ortaya konan ilk ürün TrustVault, kullanıcıları siber ve fiziksel tehditlere karşı koruyan bir özel anahtar koruma hizmeti olarak göze çarpıyor. Böylece bulutta bulunan özel anahtarların dışarıdan yapılan müdahalelere karşı koruma sağlaması bekleniyor.

Elde edilen tohum finansmanı, programlanabilir kontrollere sahip akıllı hesaplar gibi yeni yetenekler geliştirmek, ilave varlık sınıflarını desteklemek ve uluslararası operasyonları genişletmek için kullanılacak.

Batlin, yeni şirketi Trustology’nin anahtar yönetimi yetenekleriyle beraber, kullanıcılara yüksek erişim hızı sağlanacağını söylerken, rakipsiz kullanım kolaylığıyla da dijital varlıkların güvenliğini yeniden tanımlayacağını ifade etti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Soner Canko BKM Adına 2018 Yılını Değerlendirdi
Video
16 görüntüleme
Video
16 görüntüleme

Soner Canko BKM Adına 2018 Yılını Değerlendirdi

yazar05 - 23 Ocak 2019

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Soner Canko, BKM 2018 Yılı Değerlendirme Toplantısı sonrası geçtiğimiz yılın kartlı ödemeler adına nasıl geçtiğini…

BAE ve Suudi Arabistan kendi kripto paralarını kullanmaya başladı
Haber
15 görüntüleme
Haber
15 görüntüleme

BAE ve Suudi Arabistan kendi kripto paralarını kullanmaya başladı

Melih Çelik - 23 Ocak 2019

Devlet destekli sınır ötesi ödemelerde kripto para kullanımı Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan arasında başladı. Kripto paralara yönelik farklı…

İngiliz Kilisesi “Dijital Bağış Kutusu” uygulamasını değerlendiriyor
Haber
18 görüntüleme
Haber
18 görüntüleme

İngiliz Kilisesi “Dijital Bağış Kutusu” uygulamasını değerlendiriyor

yazar05 - 23 Ocak 2019

İngiliz Kilisesi, kilise cemaatinin nakit para yerine kartlarıyla veya telefonlarıyla bağış yapmalarını sağlayacak bir “dijital bağış kutusu” uygulamasını denemek için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.